За една голяма лъжица

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Естествено-Козареви, вече взех жълта лутея като тяхната :)
Сега търся бяла
И в Миролюбово бях, и по разни други
Съветите направо ги пиши във вида:
1)
2)
3)...
:tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: За една голяма лъжица

Мнение от dar »

Здравей Аника! Добре дошла при нас! Поздравления за куража и смелостта! Както казва баба ми за оправни жени като теб - само деца не може да прави още това момиче! Ама имаш време, може и това да стане :lol: :lol: :lol: Бъдете живи и здрави и се наслаждавайте на съсдаденото от вас ! :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За една голяма лъжица

Мнение от libra »

1.2.3 ,ама ще стана съвсем явна умница.
Козареви имат и бялата банксиае ,аз съм я вземала от тях.Освен това ,в жълтия храст има и бяла.Ако не се уредиш,мога да ти изпратя резници.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Дарина, Дар, добре заварили момичета, благодаря за хубавите думи!

Либра, сега наесен ще направя едно голямо пазаруване, ще видим при Козареви, при този-онзи; пък ако нещо ключово важно пейзажно не мога да намеря, го удрям на просия :)

Ето една дъждовна снимчица-изглед от верандата, сега вече и равната поляна е насипана (на снимката още не е), и е малко по-добре
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Миша »

Добре дошла и от мен, Аника! :tzvetentze:
То всъщност ти отдавна си добре настанила се тук :tzeluvka: , отдавна си личи устремът и стремежът ти към красота , обаче като виждам с какъв размах действаш в действителност ....просто нямам думи! :o Браво, момиче! :tzvetentze: Преди мен момичетата са казали всичко, аз мога само да се присъединя към казаното от тях и отново да те поздравя .С огромен интерес ще следя темата ти, до тук обещава да се получи много красив и уютен дом!

Настанявам се на верандата ти и чакам продължението :arrow:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Ава_и_мама »

Добре дошла, Аника!
От мен имаш едно голямо Браво! Като знам колко енергия , време и нерви са необходими при един ремонт, А ти си се заела с такава голяма задача, направо ти се възхищавам! Това да се занимаваш с институции, майстори и всичко останало... :sbow: :sbow:
Градината ти е голяма и с търпение и любов ще се получат нещата.
От форумни другарчета ще получиш и подкрепа под формата на съвети и китки. :tzvetentze:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Здравей и тук, Миша, благодаря за посрещането :)
Аз направо по същество-освен цветенца, напролет ще ми трябва и чесън, дано да имаш :tzvetentze:

Здравей и на теб, Ава_и_мама, то така се получи, защото нямаше кой, но пък моите нерви се удължиха с някой и друг метър. Е, аз делигирах от време на време задачи, свекъра и свекървата се явяваха като дясна ръка, в повечето случаи-успешно. А за съветите, да знаеш, че без вас всички вечнозелени щяха да са още борчета, хортензията щеше да е посадена на слънце, а клематисите отдавна да са изсъхнали, понеже корените ги пече цял ден. Това не попречи някой и друг катерач да е засаден край бордюра, вместо до оградата, луковиците на лалетата - заровени дълбоко, но това е защото и свекървата няма търпение да дойде красотата :) За щастие, всичко е поправимо-всички луковици ги извадих, изхвърлих 2-3 белосани, 2-3 изгнили, сега са в мазето, а розите ще преместя наесен, трябва да преместим и една череша, сега водя преговори със свекъра, защото пък дръвчето тръгна много добре.

Та така..всичко накрая ще е много добре, много се радвам, че навреме ви намерих и пак благодаря на всички ви за подкрепата!
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: За една голяма лъжица

Мнение от niania »

Здравей Аника , добре дошла и от мен ! Малко ми стана смешно и нелогично-носталгичо когато четох представянето ти , защото ми напомни моята история преди около 3 години . Тогава бях 45 кг , сега съм с 10 отгоре , при мен строежа на къщата явно доста атлетично е действал. Беше ми спестен единствено "грубия" строеж . Всичко останало , така добре описано от теб , ми е добре познато . Имам многоооо подпорни стени , затворнически зид в задния двор - по необходимост , за да не изпадат съседските деца , само , че за разлика от теб , двора е малък и в резултат на големите стени - сенчест. Отсъствах за около седмица при довършителните работи , с изричното указание оградата да е в същия цвят като къщата , е да ама не , имам кюлотени дувари . Както и да е , крия ги с дива лоза , ама не от тази с мустачките , а с вендузи , ще снимам и ще покажа . Много бърз и ефикасен начин .
Желая ти успех !!
А , , забравих да кажа , че всичко което добре се е получило е заслуга на ММ , а разбира се проблемите са заради моите действия :mrgreen:
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

niania написа:Здравей Аника , добре дошла и от мен ! Малко ми стана смешно и нелогично
...
А , , забравих да кажа , че всичко което добре се е получило е заслуга на ММ , а разбира се проблемите са заради моите действия :mrgreen:
Здравей, Ниа, добре заварила, а защо нелогично?
Твоят мъж е супер-похвали го, че чудесно готви и отлично пере-и отивай да си пиеш кафето ;)

Да ти кажа, темата ми звучи малко като оплакване, но всъщност аз много се кефя, колкото по- придобива вид, толкова по- ме радва, друго си е да знаеш, доказано, че можеш да го направиш, това си е съзидателна работа. Щото например къщната-супер неблагодарна, цял ден шеташ, готвиш, пазаруваш, переш-и накрая какво-да не би да пляска някой, то си се приема като в реда на нещата.

/последно като ме нямаше 4 дена и гаражната врата се оказа с две дръжки-едната п-образна, другата-топка, монтирани една до друга :shock: /
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: За една голяма лъжица

Мнение от venetka70 »

Мен пък ме нямаше цял месец и през това време правиха у дома пергола пред входната врата.
Въпреки опяването ми по фасадата на къщата да няма следи от въпросното монтиране на пергола си имам цели три сиви петна на екрю основа и то на най-видно място.
ММ философски отсъди, че и без това лутеята растяла като луда да съм пуснела два-три клона по посока на петната и готово, нямало да се виждат.
Та като прочетох, че искаш лутея си помислих дали нямаш нещо за криене след строежните дейности. Те ти решение- лутея. Хем те радва с много цвят, хем расте бързо и може да се насочва без проблем насам натам.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”