Здравейте и от мен :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Здравейте отново на всички :)
Ох, Либре, знам си, че не мога да обяснявам. На всичкото отгоре с цел да избегна строителната площадка все едно не съм снимала :ufff:, но довечера ще пусна и от последните снимки. Малък опит за описание:
Това е от южната част на градината, пред къщата - от "горния" югоизточен ъгълИзображение, а това - от "долна" югозападна страна Изображение. Частта, гледаща на изток вече е с по-голяма площадка: Изображение Изображение
От запад има само една пътечка: Изображение, а от север ми е навсякъдето :D - юли месец беше така: Изображение, а пролетта така: Изображение Изображение.

Продължавам размислите в друг пост :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Та на север зад къщата смятам да си набуча голяма част от извадените луковици - нарциси, лалета и зюмбюли, някое анемоне и ранункулус, че като преминат да можем да косим всичко наред. Ще ми се да сложа и някое червенолистно дърво/храст, за да има цвят там и през лятото - мисля за червенолистна слива, смрадлика или от черния бъз, но само ако не иска много вода.
На изток и юг са розите (по последно преброяване скромните 15 корена), като покрай оградите смятам да сложа бодливи катерачи - хем красота, хем охрана, а покрай тях са пролетните луковици, както и някакви астри за наесен.
На запад е малко и сенчесто, там са юките, божур, една лоницера, която си пълзи по мрежата с малко насочване, дрян, лавровишна, Дебела Мара, а напролет и някое лале и нарцис.
Съседният двор е изоставен, ползват го за пчелин, та преди две години се наложи да разчистим една просека от метър, тази или следващата година пак ще трябва да го направим.
Общо взето пак ни очаква доста работа, но пък се радваме на резултатите :dovolen:

Хубав ден от мен :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Августовски жеги: Носталгия от тази пролет, първи цвят, Амбър Куин-втора година, мини от саксийка
Изображение
Носталгията и минито: Изображение Изображение
Зад тях са фотиниите и ригана :D Изображение
Берберисите преживяха лятото Изображение
Опит за цъфтеж: Изображение
Орехът Изображение
Слизаме надолу - махонията, беше две клончета миналата година Изображение
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Опити за възстановяване след строителните дейности Изображение, а това мини едва се подава Изображение
На източната ограда попострадалият Айсберг Изображение, а такъв беше пролетта Изображение, пак тогава Амбър Куин Изображение
Купувана за катерач, на две години, първи цвят - без бодли Изображение
Тези двете са още от прабаба ми :sheart: Изображение Изображение
И за лека нощ - пролетен букет Изображение Изображение
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

:shi: Предесенно почистване на предните градинки - направено!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И малко картички :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Има надежда да се възстановят повече растения, отколкото си мислех :stiskam:

Хубав и усмихнат ден от мен!
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Здравейте отново :dovolen:
След вършане из темите Продавам/Подарявам като дете в сладкарница :oops: и дотук посадени: Hansestadt Rostock, Caramella, Rosarium, Swany, The Generous Gardener, Ghislaine de Feligonde от Rosi-m и заложени резници Cinco de Mayo и Eyes for You от Графинята, за което им благодаря много :tzvetentze: малко есенни снимки
Изображение
Тук пояснения: вляво на това мини е Hansestadt Rostock, в дъното до оградата Ghislaine de Feligonde, а под двете шишета - резниците
Изображение
Другите рози се оказва, че съм ги пропуснала :ufff: но ще се поправя скоро :angel2:
Декоративни слънчогледи :liubov:
Изображение
Изображение
И едно самозасяло се иглолистно (ако някой въобще успее да го види :D ). Видях го лятото, та моля, кажете кога евентуално ще мога да го преместя, че въобще не му е там мястото, а ми се иска да го запазим
Изображение

Хубава вечер от мен :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от dodo74 »

Привет Зарата :D .
В един географски район се трудим .

П.с. " Географски" няма нищо общо с потребител Гео Граф . Да се знае :tzvetentze:
Може и да може .
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Благодаря за приветстването градски/географски :D
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от сюзан »

Миленка, туй, дето му викаш декоративни слънчогледи, не е ли гулия?
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

А, Сюзан, знам, че майка имаше гулия, но беше някъде зад къщата и никога не съм обръщала внимание на надземната ѝ част :hmmm: Ако някой може да го разпознае със сигурност ще е супер и ще съм много щастлива ако е гулия, та да му намеря подходящо място :stiskam: А пък ако някой иска мога и да пращам, че цяло лято го скубя/плевя, че върви на едни коренища и яко завзема цялата площ на тази градинка.
Ще го пусна в темата за разпознаването :hmmm:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”