Здравейте и от мен :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от iv.tarlen »

Привет на заралийската мама и от мен!В Стара Загора има сериозни цветари, с много умения. Отсега се ослушвай за бъдещи срещи, ще ти бъдат от полза.
Желанието го имаш, остава ти само едно търпение и ще се получи.Добре дошла! :tzvetentze:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от сюзан »

Здравей, Мимка и добре дошла във форума. Увеличава се старозагорската група. Трябва да се съберем като се поразхлади и да се преброим, че има някои, които още не сме ги виждали.
Ти си просто щастлива, че имаш толкова място, за да се развихриш и да създадеш чудесна градина. Тук, във форума има много такива, от които можеш да черпиш идеи и вдъхновение.
Още веднаж добре дошла! :tzvetentze:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Отново ви благодаря за посрещането :tzvetentze:
Радвам се да срещна още Милени (скоро даже си мислех, че няма много Милени напоследък) и още старозагорки :ieeee: За среща - ще чакам инфо.
Опитвам се да приема мисълта, че няма да имам цветна градина като "за изложба" - все отнякъде ще е тръгнала лепка, някой трън, издънка на бряст/черница/проста слива, троскота и глухарчетата вече даже не ми пречат - тях като ги хванем да ги косим навреме напролет и става прилична полянка :D
Чета форума от доста време и започвам да гледам по-реално на желанията си и се целя в това да постигнем максимум резултата с минимум усилия. Поне съседите ме успокояват, че те са всеки ден там и не могат да смогнат, пък ние за два дни искаме всичко да е облизано и подредено :D
Нови снимки - в края на седмицата.

Хубав ден от мен :dovolen:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от vanina_g »

Добре дошла и от мен, Мимка!
И аз като теб ходя от събота на събота, но важно е мерак да има и се надявам и твоята и моята и изобщо градините на всички новички тук да станат прекрасни места, които с удоволствие да показваме :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от libra »

Абеее,дали е добра идея да разхвърляш луковиците навсякъде,каквото и да значи това.Най-малкото,есента като ходиш с лопатката да садиш нови щуротии,все на луковици ще попадаш.Или ,поне при мен така се случва.Сложи си ги някъде на близо ,да можеш да си ги гледаш на пролет и да знаеш къде са ти.Че тия миксбордюри са малко коварни.Ако подозираш,че има някое добиче,което се изхранва с тях,слагай ги в някакви пластмасови панерки с дупки.Продават се специални,но в "левчето" има такива за щипки /за пране/.
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Здравейте отново на всички :)
Ох, Либре, знам си, че не мога да обяснявам. На всичкото отгоре с цел да избегна строителната площадка все едно не съм снимала :ufff:, но довечера ще пусна и от последните снимки. Малък опит за описание:
Това е от южната част на градината, пред къщата - от "горния" югоизточен ъгълИзображение, а това - от "долна" югозападна страна Изображение. Частта, гледаща на изток вече е с по-голяма площадка: Изображение Изображение
От запад има само една пътечка: Изображение, а от север ми е навсякъдето :D - юли месец беше така: Изображение, а пролетта така: Изображение Изображение.

Продължавам размислите в друг пост :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Та на север зад къщата смятам да си набуча голяма част от извадените луковици - нарциси, лалета и зюмбюли, някое анемоне и ранункулус, че като преминат да можем да косим всичко наред. Ще ми се да сложа и някое червенолистно дърво/храст, за да има цвят там и през лятото - мисля за червенолистна слива, смрадлика или от черния бъз, но само ако не иска много вода.
На изток и юг са розите (по последно преброяване скромните 15 корена), като покрай оградите смятам да сложа бодливи катерачи - хем красота, хем охрана, а покрай тях са пролетните луковици, както и някакви астри за наесен.
На запад е малко и сенчесто, там са юките, божур, една лоницера, която си пълзи по мрежата с малко насочване, дрян, лавровишна, Дебела Мара, а напролет и някое лале и нарцис.
Съседният двор е изоставен, ползват го за пчелин, та преди две години се наложи да разчистим една просека от метър, тази или следващата година пак ще трябва да го направим.
Общо взето пак ни очаква доста работа, но пък се радваме на резултатите :dovolen:

Хубав ден от мен :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Августовски жеги: Носталгия от тази пролет, първи цвят, Амбър Куин-втора година, мини от саксийка
Изображение
Носталгията и минито: Изображение Изображение
Зад тях са фотиниите и ригана :D Изображение
Берберисите преживяха лятото Изображение
Опит за цъфтеж: Изображение
Орехът Изображение
Слизаме надолу - махонията, беше две клончета миналата година Изображение
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Опити за възстановяване след строителните дейности Изображение, а това мини едва се подава Изображение
На източната ограда попострадалият Айсберг Изображение, а такъв беше пролетта Изображение, пак тогава Амбър Куин Изображение
Купувана за катерач, на две години, първи цвят - без бодли Изображение
Тези двете са още от прабаба ми :sheart: Изображение Изображение
И за лека нощ - пролетен букет Изображение Изображение
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

:shi: Предесенно почистване на предните градинки - направено!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И малко картички :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Има надежда да се възстановят повече растения, отколкото си мислех :stiskam:

Хубав и усмихнат ден от мен!
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”