Деси, приятно ми е!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Страхотни сте, много ви благодаря за посрещането! :ieeee:

Гео, благодаря за помощта със снимките, не знам защо така се качиха - при мен изглеждаха съвсем ок :oops: Сложно ми се вижда качването, ама се наложи да избегна служебния компютър и да ги качвам от телефона и.. ето го резултата.

Селото е страхотно, случайно попаднах в него преди години и разхождайки се през зимата внезапно установих, че около мен мирише на дърва, камина - не на изгорели газове от коли. И се влюбих :)

Парцелът ми е доста голям, както май споменах е на мястото на извор, който при правенето на водопровода е бил "прекъснат" и парцелът се е заблатил. След като го дренирахме, отведохме водата от дренажа в езерцето, засипахме го с речни камъни и засадихме върбата, която се вижда на снимката с патките. Беше като клонче 2010 година :))) Та езерото се пълни от дренажа, там е заустена и пречиствателната ни станция за отпадни води, и нататък се оттича в канавка, която си върви през селото. Хубавото е, че има високи подпочвени води и напояването не е проблем за никого в селото.

По отношение на зеленчуковата градина - ами имам две лехи, в които садя основно домати - с променлив резултат. Пробвала съм и чушки, и бамя, и патладжани - не вървят. Едни краставици ми ги изядоха охлюви преди две години и оттогава не съм опитвала. В процес съм на правене на градинка с подправки, имам два вида мента, маточина, салвия и чубрица. Една червена боровинка съм боднала там също, ама все още не се знае дали ще преживее, че май не се чувства много добре.

Патиците са безкрайно полезни животни - ядат всичкото охлюв, буболечка, носят яйца. Ядат и марули, защото не са оградени (нито патките, нито марулите). Сега водим една битка с тях да ги ограничим само около езерото, че не смея да си изнеса разсада навън... Ама без особен успех - не искаме висока ограда, защото не искаме да са като в затвор, а ниската, която сме направили, си я прескачат гадовете! :) Та сме в процес все още, както и май цялата градина.

По-миналата есен преместихме една уистерия, че ни трябваше за сянка над пейката с котките, лятото пусна листенца, тази пролет е умряла... Много тъжно.

Май длъжко писание се събра, ама нали не се познаваме... да се представя отвсякъде :)

Пак ви благодаря за топлото посрещане!
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

лалесъм написа:Добре дошла и успех :tzvetentze:
Снимките показват приказна идилия, даже не много селска :liubov2: Зеленчук, овошки няма ли или само с "животновъдство" ще се занимавате ;)
Ами не е много селска къщата ни, ние обаче си я харесваме такава модернистична :) Изображение

Имам две лехички за зеленчуци

Изображение

И две ябълки, една круша и една череша, която я бях взела за вишна :)

Но освен черешата, която досега ми е родила около 5 черешки за 4-5 години, не сме имали плодове. Те ябълките и крушата май тази година за пръв път ще родят нещо, ако не объркам нещо с тях де. Те са на 2 години, миналата бяха целите в цвят, но не вързаха. Тази имат вече миниатюрни плодчета, така че май има надежда :)
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Ава_и_мама написа:Привет, Деси!
Добре дошла! Дано да ти е приятно сред нас!
Къде е кучето? Покажи ни го, тук сме доста кучкари, коткари, но мисля :hmmm: ...че има малко паткари :hihihi: :hihihi:
Кучето:
Мелез между хъски (таткото) и Голдън ретривър (майката) - най- любимото куче на света! :)
Изображение


Изображение
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

iv.tarlen написа:Здравей Деси!Патки без обожател не може, къде е той?
Ами нямат си, наистина.
Ние като ги взехме, бяха мъъънички патенца, не се знаеше кой какъв е. После се оказа, че мъж си нямаме. Вероятно ще набавим един все пак, обмисляме го. :)
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Daniela Pargu написа:Уау, естектвеноо? :shock: :potekoha: Много е гот!
А аз се мъча с изкуствено :snif:
Ха добре си ни дошла,заедно със цялото кралско войнство!Страхотно е да си имаш патенца-не ти развалят тревата, не ровят !
Пък и красавици! :daaa: :liubov:
Къде ги прибираш за нощуване - сигурно някакъв зоокът :hmmm: Показвааай! :dovolen:
Здравей,

ами патките са си благодат, ако можеш да игнорираш патешките акита навсякъде :) По стените на къщата ги качват, не знам защо....

За прибиране - направихме им къща, в цветовете на нашата - сиво и бяло, с отваряща се стена за лесно почистване, с падаща вратичка като платформа за влизане в къщата... и не щат да влизат вътре, гадините! След два дни тичане след тях из двора, се предадохме и ги оставихме. Цяла зима мислих, че ще ги намеря като ледени статуи на сутринта, -17 градуса навън, плуваха си небрежно в езерото и не им пукаше от студа! И не влязоха в тая къща! Луди ни направиха, и продължават, ама ние си ги обичаме :nod:
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

calico написа:Добре си дошла, Деси :tzvetoman:
имаш мерак, другото или се научава, или се купува.

обаче като гледам, имаш и други неща, дето подсказват разни работи
ей тази пейчица например е за завиждане - и пейката, и настилката. Котки имам, за тях не завиждам :lol: , но им се радвам

Изображение

показвай, разказвай - какво мислиш, какво искаш, какво търсиш- пък ние може да те залеем, я с акъл, а с цветя, най-често с двете :daaa:
Благодаря ти,

пейката е една от двете еднакви, които имам, голямата ми гордост е, че си купих шевна машина и калъфките на възглавниците съм си ги правила аз :) е, кривички са малко, ама като за пръв път в живота затваряйте по едно око ;)

Иначе настилката също е собствено производство, теренът беше отвратителен, глинест наклон - що пясък и чакъл мъкнахме с мъжа ми да я направим... тази година е наред още една такава тераска - пред стаята на дъщерята. Там обаче ще е доста по-лесно, равно е и не ни трябва толкова пълнеж. В събота пристигат материалите и ще видим кога ще запретваме ръкави.
Deleted User 1445

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Deleted User 1445 »

Добре дошла, Деси, посмях се на патешката история, но дресура на патки е мисия невъзможна, май :hmmm: :lol: Кучо е красавец, той не ги ли гони :hmmm:
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Nini написа:Добре дошла, Деси, посмях се на патешката история, но дресура на патки е мисия невъзможна, май :hmmm: :lol: Кучо е красавец, той не ги ли гони :hmmm:
Благодаря, Нини!

Невъзможна е, установяваме го и ние. Ама някакси сме поставени пред свършено положение - обичаме си ги вече :) Иначе заплахата, която най-често се чува, е: Ще ви сготвя с ориз!

Кучо е куча, казва се Тери и не гони нищо, освен чужди котки и мотористи. Много е мила тя, никакъв респект няма никой от нея, ни котка, ни патки!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Гео, граф »

Преди години (преди мнооого години, когато децата ми бяха малки), в пристъп на безумие им купихме две пухести патета - жълто и черно, май току-що излюпени. Занесахме ги на село при бабата, мъжът ми сипа в един стар леген вода и ги пусна вътре. Аз се разпищях, че ще се удавят, защото още нямат пера, той умря от смях, а патоците междувременно щастливо си се гмуркаха и се бутаха едно друго изпод водата. Оказаха се мъжко и женско. Години наред свекърва ми си ги гледаше, даже ги размножи до 5-6. Красиви и умни птици, но, да, на дресировка някак не се поддаваха и си правеха каквото са си наумили :nod:. Сигурно внасят специална нотка в пейзажа (както и естествена тор :angelche: ).

Разкажи и за котьовците, Деси, те ме вълнуват също! И за проектите за градина, за осъществените идеи... въобще давай смело :arrow: :daaa:

ПП. Забравих да ти изкажа възхищението си от лехите за домати. Напомниха ми снимка, която съм запазила, защото много ме впечатли:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Деси!
Кучето ти е хубаво, патките ти хубави,котките ти и те, къщата ти прекрасна! На мене много ми допада такъв стил - модернистичен, или по- точно хай тек. Ако някога имаме пари и строиме къща то тя ще бъде в такъв стил. Широко, високо, с голями прозорци(витрини), светъл и просторен дом.
Разкажи и за къщата.
Извинявай, ама има за какво да ни разказваш и няма да те оставим на мира. Любопитни сме. :gush: :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”