Здравейте от Ава_и_мама

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Вики!
Ааааааа не си чай- цяла кана с мляко си!
Родното ми село е с.Левски( на старите карти е Долно Левски) Панагюрска община. Селото е като на плато. От него започва Средна гора. Над селото има леки байрчета и много поля. Селото е малко, но аз си го обичам. Там ми е градинката( цветна и зеленчукова) - 1,5 дкр. Има да се потиш на воля! :swhew: Но ти е леко, когато си казваш - Луд умора няма ! И така !
Другата цветна градинка е след Банкя. Там имаме вила. На нея не съм пускала снимки. Скоро ще стане.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от boggy »

Здравей и от мен :) много готино кученце :) И как се вози в колата :D :D :D
И ние имаме къща по махалите на Банкя , но там още не съм се развихрила :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeee:
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от kuntova »

Здравей и от мен :tzvetentze: Аз съм Снежи и също съм новобранец. Толкова много си приличаме с теб. Записките, подаръци цветя вместо разни женски глезотийки. И кучовците, неизменна част и от моята градинка :dovolen: Влюбих се до полуда в розите, знам, че вече си имат имена :dovolen: А, качамака ми навя стари спомени. Баща ми го правеше по подобен начин. Събуждаше ни рано, рано, сядах до него на пода и си крадвах парченца докато бъркаше. Накрая, наредени около тавата, не оставяхме и трошичка :dovolen:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Здравейте boggy и kuntova! Радвам се, че покрай мене вече има себеподобни! Имах чувството до преди да ви намеря, че нещо не ми е наред. Все нещо ми липсваше, чувствах някаква празнота. Радвах се на елементарни неща, говорех с такава емоция за цъфнало цвете или пораснала тревичка. Исках да споделя радоста си с близки и приятелки, но нещо не се получаваше, или не се интересуваха от цветя, или нещо не ме разбираха какво искам да им кажа, на какво точно се радваам. Сега ми е добре! Бързам да се справя с ангажиментите и веднага ТУК. Четя с часове. Толкова през живота си не съм чела. Дори докато бях студентка не съм чела толкова. Тук се смея с глас, дори и плаках! Плаках много за Цвети! Покланям ви се за обичта, за човечността, за майчинските чувства, за подкрепата ви в трудни мометни!!!
Ох разплаках се, след малко ще продължа, само да се успокоя! Обичам ви! :gush: :tzeluvka:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Светката »

Добре дошла Стоянка!
Аз по-рядко влизам в темата Представете се,и затова чак сега те поздравявам. :dovolen:
Харесва ми зеленчуковата ти градина,харесва ми и цветната ти градина.Голяма градина а?
Сега като пукне пролетта и край,няма спиране от бачкане.Добре че ,работата е удоволствие и не ни тежи :dovolen:
Ще влизам отвреме навреме да виждам какво се случва при вас.А сега Наздраве!
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Здравей и Наздраве, Светката!
С нетърпение чакам Пролетта! Има толкова работа, а ние в София си лежиме по кълките и чакаме хубаво време да дойде.
Следя темата ти, срещата в Дулово, манджичките на ТЖ ( поздрави я от мен), вицовете в "Смешки". Имаме приятел с когото визуално си приличате.
Много ми е приятно тук с вас! Вече бях на две срещи в София. Записах се и за Казанлък.
Освен за китки ще си споделяме и за домати и пипер. През годините сме садили много сортове домати. Тази година ще сееме само един сорт, най- много ни хареса.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Светката »

:daaa: Таня!
Стана ми интересно.Само 1 сорт домати.А кой е той ако не е тайна? :dovolen:
Тази година сяхме сортове, които досега само купувахме от магазините като готова продукция,а някои не съм ги чувал даже.Става въпрос за розови домати.Доверих се на вкуса на една приятелка от форума ivanina. Тя ми даде семенца и ще отглеждаме нейните най добри сортове.Чудо земли,Карол гигантов,воловско сърце,един сорт препоръчан силно от нейна колежка,и от нас Розова магия и Розов блян.Но много ни е малко мястото и незная от кой сорт по колко корена ще бучнем.Иначе досега си сеехме от онова време Идеал.Пипер сеем Златен медал 2 редчета.Ще видим как ще се справим тая година.
Поздрави! :tzvetentze:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Светка, виж на стр. 3 има кофи с домати. Тези са последните за 2016 г. и са сравнително ситни. В зелената кофа са Розова магия( новия Пловдивски сорт). Другите са тези, които харесваме- отвън стават розово-жълти, лесно се белят, вътре са розово-червени, много вкусни, не са кисели( дори бих казали,че сладнят), раждат по много. Правиме лютеница( няколко пъти), белени и рязани в буркани и на сок. Садиме средно около 150 корена и сме доволни. Поне от 20 години ги имаме. Не знам как се казва сорта. Тази година садихме и тези Розова магия, взехме ги от Пловдивския панаир, но не оправдаха очакванията ни.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Светката »

:daaa: Прекрасна реколта сте имали миналата година.Дано се повтори и тая година. Виж в темата за лютеници ,ние как правим лютеницата :dovolen:
Много лесно и бързо
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Привет Светка!
Ще погледна темата. Ако искаш да пробваш от нашите домати, като отидем на село ще ти изпратя семе.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”