Здравейте от Ава_и_мама

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ема »

Здравей, Ава!
Или мама на Ава...как трябва да те наричаме :hmmm:

Много рози си изброила, и все хубави. Но не всичките са англичанки. А и са на различна височина/ширина.
Как искаш да ги садиш тези рози, в редица ли? В една редица всичките ли, до ограда ли....
Предполагам знаеш къде може да гледаш характеристиките на розите, и снимки, много снимки :D
http://www.rosebook.ru/roses/types/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.helpmefind.com/rose/plants.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

:tzeluvka: благодаря ви, мама Ли и Ема! Отивам да четя темите,които ми дадохте и после ще пиша
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Daniela Pargu »

Мила мама на Ава,толкова си топла и емоционална!И аз съм нова тук,но след прекрасното ти представяне ,смея ли да изразявам и моите емоции от регистрацията си :snif: ?!Но едно е сигурно- тук се срещат себеподобни,с еднакви диагнози :ieeemyzh: :tzvetoman: !Пожелавам на всички да са здрави и ...пролет идва :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от clock »

Добре дошла, Таня!
Този списък с рози за обсъждане ли си го сложила тук или за поръчка? Защото ако е за обсъждане май не му е мястото тук. Ако ти е поръчка то напиши я в поръчката за рози. Да не се отнесеш с четене и да изпуснеш срока- до 06.02. 2017г.
Целувки на Ава!
Lois

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Lois »

Много ти е хубав списъкът :D
Макар че не всички в него са англичанки. Гледай да се ориентираш коя каква форма на храста прави, и така ги композирай. То не си казала как смяташ да ги подреждаш? На групи, на лента?
Но примерно Крокус прави чуден бухнал храст, а шведската кралица расте като метла нагоре. Шекспир пък е разпилян, при мен е като солитер, и в средата на лятото се налага да го попривързвам (моите всички са още малки, най-първите са само на три лета).
Александра кентска ми стана почти два метра, обаче рехава, мюнстед ууд пък върви мъчно, много по-малка е.
За Помпонела предвиди доста място, някои казват два на два :) моята таман се окопити, че беше местена, и пак преживя преместване. Еден се води катерач, и в нечии градини е чудовищен, а при мен си е кюфте, не повече от 60см висок за три сезона. Дарби също тук там е кюфте, но то на краля трябва да му се говори нежно, справка - темата за рождения ден на форума :angelche:

Най-важното е да ги посадиш, и по възможност да не ги разнасяш насам-натам, защото наистина им трябва време да се осъзнаят и да станат храсти :)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5619
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1696 пъти
Получил благодарност: 1913 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Тутти »

Виж спецовете къде те пращат-в темата "Препоръчайте ми рози за..."Значи второто ми предложение е било правилното,именно за там си е този списък.Сложи го там и ще се включат много мнения..А аз не съм от спецовете,но все пак да си кажа,че си избрала хубави рози.Всички правят различни по форма и размер храсти и затова наистина като сложиш списъка във въпросната тема,кажи какво е мястото,предвидено за засаждане на розите.Предполагам,че не са за едно място,а за различни кътове и точно затова е добре да се коментират по групи как да се подредят.И няма много време,поръчката си я направила или само го обмисляш списъка?
А,сега видях,че си го качила списъка точно в поръчката.Не е лошо,обаче пак да питаш и в "Препоръчайте ми рози за..." как е най-добре да ги комбинираш.Все пак е важно хора с пораснали и отгледани рози като тези в списъка да ти дадат мнение как да се съчетаят по цвят,големина на храста и други тънкости.И аз отивам пак да гледам списъка ти,но без да се знае за какво място ги мислиш, е трудно да се ръси акъл.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Daniela Pargu, clock, Lois, благодаря ви! Преди малко пуснах поръчката. Избрах 30 ина, а сега вече ще им измислям къде ще ги садя.
Имам голяма градинаа на село. Предстои голямо разместване на цялата цветна градина. В главата ми се въртят едни такива планове :liubov2: :hmmm:
Искам на ново да я подредя. Ще направя план(скица).
Поръчката според вас кога ще е в Б-я? Може би март. Да бъде топло се надявам. ;)
Тутти, сега видях,че си писала. Четя всичко що пише за рози. Обмислям го и ще питам.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от maiakt »

Добре дошла и здравей, Таня! Градината ти е чудна! Сериозни планове имаш и с голям размах действаш, :stiskam: . Браво! И целувки на Ава!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Вече съм
К Ъ С О....
К А Ф Е !!!
:ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:

А не кафенце!!!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Мая,,,. :gush: :tzeluvka: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”