Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от сюзан »

Изи, благодаря за поздравите и целувките! Ивелина (iv_tarlen) ми се обади специално, за да ми ги предаде.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Isa Bel »

трябваше да отговоря днес в темата за хамалогията и си викам - я да намина и тук да покажа най-новите ми опити :lol: :lol:
предупреждавам !!!! - не е изключено пак да се олея - даже твърде е възможно :lol: :lol: :lol:

първо да отговоря по ред ...
Сис - времето ... нещото което е все в недостиг ... а какво ли би било да усвоим уроците на Йода и да местим цели космически кораби само с поглед .... ехххх :hmmm: :lol:
tili написа:Леле мале! Къде съм се вяла и бляла, та съм изпуснала такива важни събития :o
И ми пази пуканките, Руми! И мъпетите имат нужда от зрители и коментатори на балкона :)
Тили .... като та захвана с метлата !!! :svekurva: :svekurva: само на пуканки ще ми станеш ... :lol: :lol: :lol: ... разбра ли че ти си кръстница на моята нова - стара тема - имаш специално място на балкона ..... и чувал с пуканки и семки да лющиш
Isa Bel написа:Ихаааа ..... да е жив и здрав Ботан - имам си нова стара тема :ieeee:
чудих се как да я прекръстя и се сетих, че някой от вас в началото ме бе нарекъл така:
"Изабел накратко наричана Руми" - много ми хареса и ми е влязло в главата .... само дето не помня кой го каза тогава....

вчера се хванах да ровя из темата кой е тоз умник ... и .... ето кой е бил:
tili написа:Здравей, IsaBel, наричана за краткост Руми :)
Тилииииии .... душа сладка - голяма си умница .... туй ще да е от пуканките - бая пуканки изрупа по тез балкони :liubov2: .... еееех какво време беше тогава, като се върнах назад по страниците доста се позабавлявах ...
и сега какво? - ще трябва дарове да ти нося Тили - кръстница си ми ... :tzvetentze:
ако искаш още пуканки ще ти донеса - ти ги обичаш .... :hihihi:
Daniela Pargu написа: А ММ- гледа мълчаливо и май- унило :lol: :lol: /той е един бъдещ зеленчукогледач/ :hihihi:
После каза - е,много труд е вложило това момиче :liubov:
Дани да поздравиш твоя мъж от мен и да му кажеш че той нека само почне ... като тръгне да расте всичко из под ръцете му ще усети колко е пристрастяващо ... а труда наистина е много, но ако не беше ММ да ме подкрепя във всичко и най-вече да ми помага за по-тежките неща - не виждам как бих могла да се справя без него ...

Благодаря Макс ! - да нагушкаш кучо от мен!!!

Графиньо ти как си я представяш таз работа - ягодка ... :hmmm: :hmmm: .... розАвка .... :hmmm: :hmmm: ... цъ! ... ти ще си една ЛЮТА ЧУШКА :liubov2: :liubov2: :liubov2: щот си ОГЪН ЖЕНА!!!!

сега да покажа новите ми експерименти ... мислех да си седна на дупЕто тази зима и да не се занимавам с опити ... да ама не ... ми не се удържах .... наблюдавах умно тревата на котката ми Изабел в апартамента .... около, която напоследък са се навъдили много малки мушички - аз ги наричам Джибрянки /щото са фенове на джибрите :lol: / ... има някаква вероятност част от Джибрянките да са преминали и в моята глава та да не ви учудват следващите опити :lol:

Изображение

това в паничката е пшеница - купувам пшеница за покълване и предлагам на Изито пресни кълнове ... тя е доста изтънчена котка все пак :liubov2: ... отглеждам тези кълнове без почва, директно в паничката само семената пшеница и пръскам от време на време с вода ... обаче ми светна лампата сега дали ако сложа дебел слой кухненска хартия на дъното няма да е по-добре .... и опита се оказа успешен - по-малко пръскам с вода защото хартията е попила влагата и отдава на коренчетата, те не стоят постоянно мокри и затова пък не мухлясват бързо ... тревата е свежа много по-дълго от преди
ето 2 нефокусирани снимки но поне да видите как изглежда

Изображение

Изображение

от тук ми хрумна идеята да пробвам да отгледам разсад върху кухненска хартия :oops: :oops: .... не забравяйте все пак има Джибрянки в главата ми - те определено предизвикват леки отклонения :liubov2: :liubov2:

и така Ден 1-ви ... заложени са броколи, рукола, червено цвекло, целина и марулка

Изображение

Изображение

много ми е интересно да наблюдавам развитието на тези малки бебочета ... и се замислям ....
... колко са крехки и мънички а съдържат в себе си това, което ни поддържа живота на тази Земя .... колкото повече снимам макро и наблюдавам растенията в градинката - толкова повече у мен се засилва уважението към природата - всичко си има своето място и всяко едно нещо е нужно ... има защо да съществува .... мисля че съм изцяло погълната от това да наблюдавам тези малки чудеса - с толкова лека ръка подминаваме малките неща на земята а те са основите на нашият живот - независимо колко са малки ...

ето развитието на руколата до сега:

Изображение

Изображение

Изображение

зелената салатка:

Изображение

Изображение

Изображение

броколито едва се подава :

Изображение

червеното цвекло също:

Изображение

а целината ще почакам повече защото тя е по бавничка

Изображение

продължавам да снимам и да наблюдавам .... идеята ми е като порасне растението към 3-4 см да го отделя отново в хартиена среда и да го подхранвам с течен тор от калифорнийски червеи - искам да направя тест достатъчно ли е за растението това което има в тора ... преди се бях зарибила много по хидропонното отглеждане на зеленчуци /във водна среда/ защото нямах градинка и имах само балкон ... правих доста опити в тази посока ... а сега ще опитам да ги отгледам в хартиена среда .... смеем се с ММ че това ще го наречем Папиропоникус /каквото и да значи - свързано е все пак с хартия и звучи много научно :lol: :lol: :lol: /

и така и така съм тук да сложа няколко снимки от хризантемите в градината :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ой, някой е писал докато аз творя тук .... :sblush: :sblush:
сюзан написа:Изи, благодаря за поздравите и целувките! Ивелина (iv_tarlen) ми се обади специално, за да ми ги предаде.
Сюзан идеята беше да те нагушка от мен на живо - но нищо - следващия път аз ще го направя :gush:
Гео, граф написа:Изиииии, къде си бе, девойко :gydigydi: ???
ми .... ей ме на - пиша в несвяст вече 2 часа а котаците на село вече тропат с лапички за манджа .... пускам таз дисертация сега и отлитам за село да ги храня :lol: :lol: /а иначе Гео не е за разправяне - всеки ден по една дяволия :lol: торнадо след торнадо - в емоционален план - но хубав ... нямам грам време да пиша ... но като се набушуват торнадата ще си седна на дупЕто :lol: :lol: ... пукат ли ти кокалите Гео ??? хехе - туй е щото сега здраво те гушкам :gush: :gush: :tzeluvka:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Димана »

Ей, Иса Бел...Много ми е хубаво да те чета, а още по-добре да те видя на живо. Ще бъде, да знайш... :tzeluvka:
За руколата щях да ти казвам. Тя много бързо избива и можеш да я отглеждаш цяла зима в сандъче на прозореца. До пролет ще ти цъфне дори. Има хубави цветлета, само за макро. :ieeee:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от сюзан »

Изе, да знаеш с тези твои опити със семена и кълнове ми напомни за детството и моята баба. Тя ми показваше как покълват семената като слагаше намокрен памук в една чаша, насипваше върху него малко леща и след 2-3 дена се появяваха зелени кълнове и листенца. Беше красиво. :tzvetentze:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от МГХ »

С тая рукола и аз се заинтересовах. Отивам за семена и все ще се намери свободно сандъче. Ще преместя някое мушкато на стълбите и салатата за зимата ще е готова.
А опитите с хартията ги правих. Успехът е до едно време и после им става малко средата. Но не съм ги хранила с ако от калифорнийски червеи. :gush:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Tanet »

Изи, аз ако бях нямаше да издържа до растение ами направо веднагически в някоя салатка щях да си метна тез готини кълнове :nod: , като ще взема да пробвам и аз :hmmm:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от vanina_g »

МГХ написа:С тая рукола и аз се заинтересовах. Отивам за семена и все ще се намери свободно сандъче. Ще преместя някое мушкато на стълбите и салатата за зимата ще е готова.
А опитите с хартията ги правих. Успехът е до едно време и после им става малко средата. Но не съм ги хранила с ако от калифорнийски червеи. :gush:
И аз се зарибих! Така и така ще се ходи за семена, ще взема и аз рукола да пробвам в сандъче за зимата :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1677 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Гео, граф »

Ох, бе, Изи, счупи ми ребро :stongue: ... ауу, колко ме болиии :scool: :slove: (люта чушка съм била, ш'види тя, само да ми дойде на рождения ден :twisted: )

Я попрочети ТУК, може пък да ти просветне някоя идейка :sitwasntme:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1677 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Гео, граф »

Isa Bel написа:... много ми е интересно да наблюдавам развитието на тези малки бебочета ... и се замислям ....
... колко са крехки и мънички а съдържат в себе си това, което ни поддържа живота на тази Земя .... колкото повече снимам макро и наблюдавам растенията в градинката - толкова повече у мен се засилва уважението към природата - всичко си има своето място и всяко едно нещо е нужно ... има защо да съществува .... мисля че съм изцяло погълната от това да наблюдавам тези малки чудеса - с толкова лека ръка подминаваме малките неща на земята а те са основите на нашият живот - независимо колко са малки ...
ФилосоВка мамина :sbear: :slove: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от elmaz »

Руми,
да знаеш, че Джибрянките ти отиват много. :hihihi:
Допълвате се превъзходно.
А иначе идеите ти са неизчерпаеми.
Успех! :tzvetentze: и да споделяш, че ние сме научени на готово-
всичко да е смляно
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”