Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

calico :sdaaa: :sdaaa: :sitwasntme: аз във макрото съм влюбена още преди да се захвана с котки и градинки...

ей таквиз малки чудни същества ми отнасят главата ... :
Изображение

по-малко от милиметър Скачащо паяче ... може ли човек да го види с просто око - не ... и никога няма да знае че съществува - а то си живее някъде там край нас и си подскача щастливо
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Силвия »

Яката работа :liubov2: отваряй тема, ще опитам да се включа с някой и друг паяк :lol: ама съм далеч от това съвършенство :nod:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Kaira »

Хайде и аз с пуканките на първия ред!
Иса Бел, вече имаш верен почитател, снимките ти са страхотни! Влюбих се в Скачащото паяче! :slove:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

Силвия има отворена вече тема :
Този удивителен макросвят :stongue:


Kaira хубаво ме подредихте вие - аз как ще се науча сега на мълчание :sthinking: :sthinking:

задават се температури за Казанлък -22С за събота ... оставих тази година един голям зокум посят в градината - експеримент - до колко ще може да издържи зимата ... тук при нас всички зокуми се прибират, че измръзват /предполагам навсякъде ги прибирате/ ... до тук издържа геройски без да съм го покривала с нещо ... до температури -13С ...

Изображение

днес ходих да го завивам с найлон ... милият незнам дали ще оцелее при -22
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от calico »

Кайра, зокума е много хубав за да рискуваш. Разповий го утре и първо го завий с няколко ката вестници, после смачкани вестници на топки и най-отгоре найлона, добре изолираш да не влиза вода, направо палатка правиш. Вестника е отличен изолатор и ще го топли.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Tanet »

Според мен зокума вече е измръзнал, но студа го прави да изглежда като че нищо му няма обаче като се стопли и ще почернее. Ако избие нещо от под земята ще е постижение.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от wrong dreamer »

Девойки, почти всички живеете в къщи и се отоплявате с дърва.
Поръсете дървесна пепел от широколистни под дъските или около растенията / ако нямате дъски/ и охлюви и други "гризачи" веднага изчезват.
Понеже калиевите торове / пепелта е калиев тор / се влагат веднъж на две години, продължете с едър пясък.
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

calico след малко ще тръгвам отново за село ... за съжаление няма как да го разповивам - с блокирано рамо съм в момента и съседката вчера ми помагаше да го завиваме /не ми е удобно да я викам пак/ ... но имам парчета Агривело - може да се опитам да ги намотая отгоре над найлона /ако изобщо се оправя с една ръка и много котаци помощници :dovolen: /

Tanet вероятно си права - до сега не съм правила такъв експеримент ...
но за сега предпочитам да смятам чашата за наполовина пълна - на пролет ще пиша какво е станало ...
надявам се да ни изненада ... "Life will find a way" :sflower:

а дали е така ? ...

Изображение

ще почакаме и ще видим....

wrong dreamer сега видях че си писала за пепелта ... ако говориш за дъските, които съм ползвала в градината - може би именно това ме е спасило от инвазията на охлюви - наистина много съм ръсила дървесна пепел /не заради охлювите - но явно е помогнало да се предпазя от тях/ ...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от МГХ »

И аз оставих един олеандър на балкана завит с найлон на бобчета , но май опитът ще е неуспешен.
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

МГХ Миленка, да не се предаваме предварително ... аз реших да опитам с моя, защото четох някъде в нета, че жена си оставя олеандрите в градината, температурите са стигали при нея до -10С ... на пролет листата са опадали но са избивали нови и не е имало проблеми ... миналата зима при нас не беше чак толкова зле с температурите ... но това сега /-22С/ на нищо не прилича ... просто всичките ми експерименти в градината се обезсмислят ако има само един такъв ден през зимата - който да разкаже играта на всичко ... За другата зима ще се замисля дали да правя експерименти - но сега вече съм при свършен факт ... и както казах по горе предпочитам да смятам чашата за наполовина пълна ... :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”