Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Гео, граф »

Isa Bel написа:алллоооу секретарката :lol: :lol: .... ситничкото графинче :hihihi: ....
Нали някой трябва да те ощипе, та да изпълзиш изпод марулите, котараче :gydigydi: ... И що да не съм аз щипалката? Нали съм форумния въгарец :scool: , мога да се преквалифицирам и в щипалка или по съвместителство така нали :angelche:... А ти да беше минала през кукундрилската да метнеш едно наздраве, мъ :evil: ?! Полгодина се помотваш кой те знае къде, никакви макро-микро, никакви валсове-танга, че и с марулите и оФлювите не знаем дали си се оправила... абе, фана да ти метна един лобут аз на тебе, та да не можеш да си седнеш на гъзото шес дена :svekurva: :svekurva: :svekurva:... Ситничка съм била - ми те дребните неща правят едрите, не ли :semo:... Ай ся са земай у ръце и отпочвай откъдето си спряла :arrow: ... :sbear: :slove:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Малката Ида »

:gush: Радвам се, че се върна!Отдавна беше време! :tzeluvka:

Поздрав най сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Isa Bel »

Малката Ида написа::gush: Радвам се, че се върна!Отдавна беше време! :tzeluvka:
:liubov: не съм сигурна дали съм се върнала Иде - мен често ме отвява вятъра в различни посоки ... :swonder: ... там където е нужно ...

... погледнах сега назад да видя до къде съм спряла наистина тук ... и това ме накара да се замисля ...

... аз ли съм била - това "мило детенце", което е писало така въодушевено, нахъсано и запленено .... чувствам се на 100 години сега - все едно съм пренесла целият свят на гърба си ... а са минали само няколко месеца ... само няколко месеца .... жената на 100 години поглежда с усмивка и ... малко тъга - това мило дете ...

... живота се променя страшно бързо ... интензивно бързо /дори и да е глупаво като израз/ това което е било вчера вече е било ... а днес ... днес е днес и трябва да седнеш и да се замислиш къде е посоката - не бива да се губи посоката ...

... нашата природата също се променя бързо... идва време в което много неща няма да са същите вече ... имах моменти в които ентусиазма и мотивацията ми се срутваха катастрофално /сигурна съм че и вие сте го преживели/ ... толкова много огън заля градините ни това лято - Слънцето е безпощадно вече ... урагани преминаха през растенията ... 20 мин. градушка се изсипа над оцелелите след огъня и ветровете, наедрели, щастливи че са оцелели ... душата ми се скъса много пъти ... изобщо няма да лъжа - стигах до там да си кажа "няма смисъл" ...
... и като капак в началото на август крадци преровиха къщата на село - разделихме се със скъпи неща .... разделих се и с фотоапарата ... с всички приспособления за макро ... /моята любов - не се разделях с него нито ден преди/

... все едно торнадо е преминало през мен - през земята ми и през душата ми ...

...и ... все пак .... посоката ! ... не бива да се губи посоката ...

знаете ли какво се случи точно в деня след кражбата ... останахме на село до късно през нощта - ММ трябваше да направи СОТ-а а и полицаите казаха че трябва да останем там защото крадците може да се върнат за това което не са успели да вземат предната нощ ... в този момент исках да правя нещо ... да работя - просто за да не мисля ... хванах се да вадя картофите ... и ... тогава посоката ... посоката се появи отново пред очите ми - визуализирана в чисто физичен план ...

изкопах едно красиво сърце - красиво картофено сърце ... малко колкото да го държа в ръцете си ... показах го на ММ - толкова картофи сме извадили от двора в годините до сега но никога не съм вадила сърце - усмихна ме ... стопли ме ... върнах се и продължих ... след 5 мин изкопах още едно ... замислих се - сърцата никога не са сами - те са винаги поне две .... иначе ще са самотни :dovolen: /по нататък когато във времето извадихме всички картофи - повече не се появиха такива ... явно е трябвало да се появят точно когато бях съкрушена.../

ето това са милите картофени сърца :sheart:
Изображение

на следващия ден трябваше да купя плат за перде на терасата - имаме много втори употреби в града в които често се намират интересни неща ... искаше ми се от там да взема нещо ... отидох за перде но .... намерих това:

Изображение

една обикновена калъфка ... с необикновено послание ... двете сърца, които намерих имат две души летящи ...
.... и това никаква сила на света не може да го промени :angelche:
... посоката ... посоката все още е тук ... и всичко да ни отнемат - любов и полет на духа ако имаме - ние сме като феникс - живи и устремени ...

няколко дни след като сложих калъфката на стената, вървейки по уличката към нашата къща на село ... забелязах чисто бях гълъб да върви с мен заедно на тротоара - живичко мило създание - незнам от къде беше долетяло, но все едно гълъбчето от калъфката долетя в реалният живот до мен ... не го беше страх, просто си вървеше заедно с мен ... докато не мина съседа с тромавия джип и .... то отлетя ...

не се правя на интересна ... даже няма за какво да се правя на интересна ... просто тези неща се случват - на всеки от нас се случват странни и чудати неща - въпроса е колко пъти ще си затваряме очите за тях .... :sdovolen:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от сюзан »

Руми, :gush: :tzeluvka: :tzvetentze:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Малката Ида

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Малката Ида »

Кукундрилке мила :gush: :gush: върнала си се,и още как :liubov: Само посмей ...да не си :ssmirk:
Всичко се оправя когато... както ти си написала, има любов и душа!
Не ме бива много във префинените фрази и лирически отклонения...затова ,приеми моите нескопосани обяснения...във лИбоФ :lol: :sheart:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от vanina_g »

Любима градина, любима тема! Сега вече и любима непозната Руми! :tzvetentze:
Дано всичко лошо вече е зад теб! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Гео, граф »

Isa Bel написа: ... посоката ... посоката все още е тук ... и всичко да ни отнемат - любов и полет на духа ако имаме - ние сме като феникс - живи и устремени ...
Тук си, Изи, държа те, фениксе :sbear: :sheart: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Isa Bel »

вече нямам фотоапарат и няма как да се види истинската им прелест .... но не мога да се стърпя да не покажа как хубаво ме радват Астрите на Бел ... снимката е само от преди няколко дни :dovolen:

Изображение

и всеки път като мина покрай тях се сещам за всички закачки с нея от преди, за нейните котачета които са се клонирали при мен със същите разцветки и маниери .... за Сидхарта /браминът в лодката, който цял живот търсеше пътя и мястото си на земята/, за приказната й градина и сърничката, която я беше посетила .... няма да ми стигне времето да изброявам :dovolen:
......................

а в дясно от астрите познайте какво се намира :hmmm: ..... зокумът, който посях в двора миналата година - за проба - дали ще издържи през зимата така на двора .... Танет - помниш ли че каза да го отпиша ? .... герой излезе този зокум при -16С през зимата оцеля и даже изкара нови клончета .... наистина изсъхнаха листата, но паднаха във времето и на тяхно място се появиха нови свежи ... подрязах го по-ниско и сега е свеж като марулка :lol: ... тази зима ще бъде старателно завит с агривело няколко ката и смятам за другата година да си нарастне ...
а тревите, които съм оставила да го прегръщат .... саааа .... в чест на Ноелита :liubov2: :lol: :lol:

........................

Графиньо дръж здраво - щото летя бързо :lol: :lol: :gush:

vanina_g - опознаване на непознатото може да е истинско приключение :hihihi:

Идето :daaa: приемам твоите нескопосани обяснения
.... наричам ММ дървобитен .... идва от дърво и първобитен :lol: :lol: :lol: .... няма го той тоз финес на Милейди /врът главата важно назад :lol: :lol: / ... но да ми е жив и здрав че ако не е той .... Милейди сама ще си мести дъските в градината :lol: :lol:

сюзан тъй и не се видяхме с теб на тез срещи - но ако е писано ще стане :gush:

ще покажа скоро новите разработки по зеленчуковата градина тази година - само да пооправя батака от снимки с който ми е пълен компа :lol:

.... айде до скоро !!! ... и ... да слушате!!! :stongue:
Последно промяна от Isa Bel на Сеп 23, '17, 12:50, променено общо 1 път.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Гео, граф »

Isa Bel написа: .... но не мога да се стърпя да не покажа как хубаво ме радват Астрите на Бел ... снимката е само от преди няколко дни :dovolen:

Изображение
Не се виждат астричките, Изи :snif: ... Тинито не работи много-много, пробвай по някой друг начин, та да ги видим. Някои съфорумци ползват те тва http://www.img-share.eu/ :!: Аз отварям снимката в нов прозорец (от фейсбук най-често, че там ги складирам) и копирам адреса. Обикновено става :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Emilly1212 »

Руми, :liubov: топлиш ми душата и сърцето! Чакам с нетърпение всяко твое включване тук..и не само :nod: вече вярвам знаеш, колко много те обичам! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”