Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
wenche

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от wenche »

Привет, Clock! Благодарим ти, че ни въвличаш в твоето градинарско приключение.
Опитът показва, че размерът на градината не влияе на удоволствието, а в края на краищата мястото все не достига.
Ще наминавам редовно тук :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Венче, благодаря ти! :tzvetentze:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от daneda »

Добре дошла и от мен, Clock :tzvetentze: ! Градинките ти са прекрасни, като стопанката си! Нямам търпение да я видя на пролет, когато всичко е зелено и нацъфтяло.
И няма нищо по- хубаво от това да оставаш удовлетворен и щастлив от работата, която вършиш - в случая в градината! Дерзай, момиче!
лалесъм

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от лалесъм »

Да, ще е чудно бяла фигурка на повдигнатото място в сенчестата част - изящна ограда с изящна фигурка :daaa: А може и в по-дълбоката сянка да я сложиш, за да не заема мястото на растенията в по-светлите участъци. Здравеца запази ли го ;) Чимширът е чуден , но май пречи на пътеката или нарочно е така. Ако искаш да го оформяш трябва да започнеш още от сега и всяка година малко по малко да придобива желаната от теб форма. При мен подобен стар чимшир беше драстично орязан принудително след една много снежна зима - снегът го беше ошмулил яко - и впоследствие си замина. Пишеш, че обичаш зеленината - само зелено ли ще бъде в сенчестата част? Аз от други цветове бих се отказала, но не и от бялото - свети в тъмното - бяло цъфтящи анемонета, лириопе, хойхери, тиерели, дигиталис (това предстои да го пробвам). Напоследък сенките са ми доста интересни - експериментирам си с тях :dovolen:
Lois

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Lois »

добре дошла и от мен, ще те наблюдаваме от близо какви ги вършиш :)
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от kim »

Добре дошла clock :tzvetentze:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от serena »

Здравей, Лили :dovolen: О какви прекрасни котаци :liubov: :liubov: като огромен почитател на котешкото племе се впечатлих най-много от тях, но също много ми харесаха глицинията и магнолията. Сигурна съм, че ще направиш кътовете в градината красиви. Нещо за отделен двор за котките прочетох, само вътре ли ги гледаш, макар че първите двама ги видях навън. Фигаро е прелест, и Роша също, трицветките са ми слабост :dovolen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Благодаря Ви, момичета! :sbow:

Daneda, абсолютно си права! Колкото и да е била тежка работата в градината удовлетворението накрая е в пъти по- силно! А това вече си струва!

Лаленце, не се бях сетила за бялото! Идеята ти е блестяща! Веднага си го представих и страшно много ми хареса! Благодаря ти! :tzvetentze: Този стар чимшир навремето го оформях като три топки на клечки :dovolen: И тогава си беше стар и проскубан, но пак малко от малко се поддаваше. Сега вече няма надежда да заприлича на нещо прилично. Трябва да го махам, но честно казано ми е жал. Харесвам чимширите. И онези градини - формираните. Пак на времето, може би преди десетина години, бях се хвърлила да вкоренявам чимширени клончета, за да си направя малка формирана градинка - ромб в средата и бордюр по края. Лудости разни, ама заразни :lol: Едни комшии си бяха изкоренили чимширите и аз, за да не отиват зян, си накърших колкото можах клонки. Сигурно бях набола в земята около 500 стръкчета. :shock: И от всички тях едно единствено оцеля. Още си седи близко до магнолията. Смешна работа, но тогава нито знаех как се засаждат, нито кога. Не че сега знам повече или пък имам повече опит, но докато четях някъде тук срещнах напътствия на Calico как точно да си засадя чимшир. Та ще изчакам докато дойде времето за резници и тогава ще подхвана тоя стар чимшир. Дано успея да прихвана нещичко от него, да не отиде бадева растението.
А за бялото в тъмната градина още веднъж от сърце ти благодаря за идеята! :tzeluvka:

Lois! Аз точно такива наблюдаващи желая да ме наглеждат! :tzvetentze:

Kim, благодаря ти! :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Serena, котките са най - голямата ми слабост! :angelche: Цялото котешко семейство у нас тръгна от любовта между обикновеното момиче

Пипи
Изображение

и благородника Мъро
Изображение

Дадох на добри хора три от децата им, но за другите три нямаше желаещи. Тогава бяхме в Стара Загора и така котките станаха граждани. Като поотраснаха малко ги пратихме на село, но двете момченца изчезнаха скоро след това, остана само момиченцето. Роша и Чарита
Изображение
са нейни дъщери. Макс го взехме, защото стопаните му заминаваха за Англия и му търсеха дом
Изображение
При инцидент Мъро почина, а той беше котарака на дъщеря ми. Много плакахме всички,но тя най - трудно се раздели с него. И малко след това взехме Фигаро. Така малко по малко котешкото семейство нарасна. Но са градски котки, пусна ли ги в двора няма да оцелеят. Постоянно изчезват от котките, които живечт на двора. затова решихме да м направим котешки двор. По света не е нещо ново и си мисля, че и за моите ще им е добре. Те освен мухички и лястовички през прозореца друго не са виждали. Дворът още не е готов, но до напролет трябва да стане. Тогава ще го покажа. Котките и те като цветята неусетно влизат в душата и там си остават.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от serena »

Идеята за котешки двор е супер - хем ще са на въздух, макар и на ограничено пространство, хем няма да излизат извън двора и да изчезват. Виждала съм в документални филми за котки такива ограждения в по-големи дворове, за да могат да излизат навън и да са в безопасност, ако не може да бъде обезопасен целият двор. За мен котките са любовта на живота ми, аз живея с пет, опитвам се да се грижа и за няколко навън и като цяло просто ги обожавам :liubov:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”