Мечтаната градина

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
mama_li

Re: Мечтаната градина

Мнение от mama_li »

Оля, направо без дъх останах от всичко, което си показала и разказала!
Невероятна промяна за няколко години! А за огромното количество труд, усилия и усет да сътвориш всичко, нямам думи!
Радвам се че си сред нас и макар за минутка да се запознаем на живо!
И цветна градина, и зеленчукова в такива размери!!!! А аз мрънкам понякога с моите декар и половина :oops: .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от libra »

Eеййй,кеф ми да гледам такива градини,пълнят ми очите !!Браво,браво Май,ще се окаже ,че във всеки дреме по един селянин,или поне -в този форум.
Deleted User 5091

Re: Мечтаната градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Мечтица, браво на теб, свалям ти шапка за трудолюбието и силата :tzeluvka:
Как си направила всичко по конец :o
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от qn4eto »

Честито Рождество, мила Мечтице! Дано да си здрава, все така да пълниш градината си с плодове, зеленчуци и цветя, а нашите души - с удоволствие и мечти за подобен рай! Нямам думи да изкажа колко мои мечти си реализирала в твоята градина. И как ме мотивираш да не се отказвам от тях. Струваше ми се, че няма да ми стигнат време и сили, но като видях ти с какво си се справила сама - трябва и аз да се справя. Ще се справя някой ден. Тук има толкова много такива като теб, от които да се уча. Радвам се, че си добруджанка - сякаш си родена такава, с голямо сърце и с работни ръце. Много са ми далеч форумните срещи, чудесно е, че ти си толкова близо, можем да се виждаме- по земляшки - живот и здраве. Много гости ти се канят вече - набавяй повече мотики. :D И тях не ги плаши работата, така, че предстоят чудесни срещи май. Да показваш снимки, Мечтице, обещай! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от Гео, граф »

Мечтице, мила, ти си изумителен боец :o ! Тихо, без фанфари си създала нещо невероятно, при това сама :shock: ! Свалям ти шапка и ти сторвам дълбок поклон за силата на духа, не само на ръцете и гърба :sbow: :sbow: :sbow: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от маргото »

Оля, зеленчуковата градина е за пример :o , подредена под конец, окопана, едно буренче няма! Браво на теб! :sclap:
Едрите домати, които показваш не се ли сорт "Гигант"? Аз отглеждам "Фантазия", но при мен са по-малки и гладко
закръглени. Вкуса кисело-сладко е много добре балансиран. И към върха на стеблото няма издребняване на плодовете.
"Идеала" е един от най-вкусните, но това му е лошото, че трябва да се бере на време, иначе при презряване се разкапва.
Отглеждам и един оранжев /не е хибрид и си събирам семената/, кръгъл, ср. едър, ср. ран и много сладък, както "Идеала"
И прасковите са доста привлекателни, както всичко, което отглеждаш, защото го правиш с желание и много любов! А
резултата после са пълните касетки за награда! :daaa: И аз харесвам чушлетата "Рибки". Имам и червени, и оранжеви на цвят,
когато узреят. Имам и една доста сполучлива рецепта за консервиране - " Прълкани чушлета "Рибки". Пипера също е
едър и различен сорт...,идеален е! Показвай още, знам, че има какво...Весели празници, скъпа! :tzeluvka:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от dung »

Образцова градина!
Ти си не само романтик и мечтател, но и много упорит и работлив човек. Не е за вярване, че сам човек поддържа толкова изрядна градина. :sclap: :sclap:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от мечтица »

Честито Рождество Христово прекрасници!
Благодаря ви за мили думи! :tzeluvka:
След срещата, вече виждам в мненията ви не само никове ,а едни прекрасни хора,много сте мили и имам усещане че ви познавам от 100 години,благодаря че ви има! :liubov:

quote="libra"]Eеййй,кеф ми да гледам такива градини,пълнят ми очите !!Браво,браво,Май,ще се окаже ,че във всеки дреме по един селянин,или поне -в този форум.[/quote]
Либра май има нещо вярно в това , :lol:
когато бях малка,прекарвах летните ваканции на село при баба и като ставаше въпрос за окопаване на картофи, винаги намирах причина да се измъкна.
Кой го мислеше че след години ще върша това с удоволствие. :lol:
Марго,сигурна съм че това е домат ''Фантазия,макар че всяка година задължително садя и селски гигант.Имах 4 корена от Фантазия,засяти в оранжерия,които полудяха,и до края на плододаване раждаха едри домати.
Много ми е интересна рецептата ти за Прълкани чушлета "Рибки",би ли я споделила.
Янче, ще се справиш мила,щом имаш любов към земята и с помоща на тези форумни вълшебници,ръсещи толкова много знания,няма как да не се справиш.
Макар че задавах много малко въпроси ,за 3 години членуване във форума,но попивах всеки ден от написаното тук,е и продължавам все още да се уча.
Много ще ми е приятно да се запозная с теб,ако случайно ще имаш път към Добрич,обади се,може да мине и без мотики, :lol: освен да работя обичам и да приседна на чаша кафе или вечер на чаша изстудено бяло вино.
Това е последното ми кътче от моята градина,място за паркиране на коли. Изображение Изображение Покрай старата кирпичена постройка (след време там ще бъде гараж),съм насадила бръшлян,подарък от Калико,все още помня изумлението ми при вида на огромните кашони и после цял ден радостна,глуповата усмивка на лице.Абе колко ни трябва на луди цветарки да бъдем щастливи,само ние знаем :hihihi:
За съжаление нямам снимки какво представляваше това място преди,това беше сметище,тука бяха изхвърляни буркани,стари одеяла,дрехи и всичко това зарасна с огромни,по високи от мен плевели.Вече като поразчистих тоя терен,разбрах че някога тук е имало стопански постройки,извадила съм сигурно едно ремарке камънаци повече от които отишли за направа на алпениуми.Покрай мрежата където сега лоницера,(за 3 години тя вече обхвана цялата мрежа)съм засяла хортензии,не ме питайте сорта,това са ми първите бабешки хортензии.Обаче поради големия дренаж от останалите камъчета в земята,лятото се налага всекидневно поливане.За да не се разнася кал при лошото време,разхвърлила съм дребни камъчета, чакъл и керамзит.От двете страни на тази пътека засадени 2 глицинии,които вече доста поотраснаха и на пролет предстои да им направя опора.Основно тук растат пролетни цветя докато има още влага в земята.В дъното към градината,имам засети 2 еремуруса,корените им намерили добро място.Имам и алпениум,който се пада в полусянка,слънцето го огрява по обяд, в останалото време е в сянка.Все още му предстои оформяне,може да предложите вашите идеи. Изображение ИзображениеИзображение Изображение Изображение
И накрая не мога да се сдържа да не ви покажа новия ми паловник,който и в момента не ме оставя на мира и дърпа за крачола,като че ли ми казва:-‘’Хайде стига си писала,ела да играем.'' Изображение
Още веднъж благодаря на всички съфорумци намерили време да се отбият в моята скромна все още мечтана градина.
Няма да изброявам имената ви,просто ще ви кажа БЛАГОДАРЯ! :sbow: :sbear:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтаната градина

Мнение от calico »

Олечка, честита Коледа! :tzeluvka:
на тебе и задния ти двор е нареден по конец, и дървата, и всичко
това много ми хареса

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Мечтаната градина

Мнение от Dewina »

Олга, дорогая,
много ме впечатли и градинката, и разказът ти :liubov:!
Честита Коледа!

И аз ще те навестя в градинката ти (то не е градина, а чифлик :potekoha: ) - Добрич на педя място е от Варна...
Стани мой настaвник - от тази пролет ги "почвам" доматите, краставиците и всякакъв друг зарзават...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”