И аз тук!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

И аз тук!

Мнение от mj77 »

Здравейте,казвам се Мария!След като набрах смелост да участвам в обща поръчка, редно е и да се представя.Градинката ми е малка и сенчеста и се занимавам с нея по-сериозно от около 1-2 години.Има много кътчета,на които им предстои разчистване и ремонт и затова нямам много снимки в общ план.Ето няколко ,за да не досадя още в началото :oops: .

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Още много неща не са ми ясни,но се надявам да създам едно по-добро местенце за отмора и наслада за сетивата.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: И аз тук!

Мнение от calico »

Добре дошла, Мария :tzvetoman:
Много красиви цветя имаш. Не е малка градинката, има хора с балкони само, а ти си имаш местенце с цветя за присядане, за работа, за красота! :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от Тутти »

Добре дошла сред нас!Много приятна градина имаш,а и място за рози си оставила.Доколкото разбирам и ти си поела известна доза розен наркотик и вече си розено зависима.Предполагам поръчката е била за рози.Разказвай още,а тук има хора,които да ти дадат най-добрите съвети. :daaa:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от маргото »

Добре дошла, Мария! :tzvetentze:
Като за начало, съвсем не е лошо, пролетно и цветно! Всичко ще си изясниш тук
и ще направиш градинката си прекрасна и любима. Питай и разказвай!
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от mj77 »

Благодаря за милото посрещане :tzvetentze: Цветята са основно пролетни,защото като се разлистят дърветата (огромен орех.кайсия,дрян,съседски неподрязан жив плет :dovolen: )става доста сенчесто.Розите бяха някакви заварени неизвестни,които повече боледуваха отколкото цъфтяха.Местих ги,но нещо не можах да ги огледам и ги махнах.Останаха два трендафила-червен бабешки и "трендафил за сладко"(майка правеше сладко от цветчетата),Тепърва ще освобождавам място за рози и ще се уча да ги отглеждам.Поръчката ми е за хости и кукуряци,а розите ще ги оставя за есента,когато им подготвя място.Постоянно местя нещо и добавям нови цветя.Имам много идеи,но малко време.Обмислям оглолистни и други вечнозелени,божури,клематиси,рози ;) ,хортензии,хости,хойхери, брунери,примули,кукуряци,папрати и т.н.С удоволствие ще приема вашите съвети.Поздрави!
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: И аз тук!

Мнение от Димана »

Добре дошла! :tzvetentze:
Градинката ти е красива! Имаш възможност за развихряне. :ieeemyzh:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1140 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от daneda »

Добре дошла и от мен! Ние с малките градинки трябва да се подкрепяме :gush: Прекрасно знам какво е усещането да искаш да имаш от всичко по много, но да нямаш достатъчно място да се развихряш! Въпреки това желанието да правиш красоти в градинката винаги те държи в някаква еуфория и в ума ти винаги се редят планове за разни кътчета, и тези планове не престават да се променят и променят, особено ако видиш някоя страхотна китка, на която не можеш да устоиш! Не знам дали с теб е така, но когато съм далеч от градината аз постоянно мисля за нея /особено когато съм на работа :oops: /!
Дерзай момиче!
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от Донка Тодорова »

Здравей, Мария!И малките/ daneda :gush: /, и сенчестите градинки създават радост, но , разбира се , от много цветни мечталки трябва да се откажем.Имаш планове с иглолистни ,рози, клематиси, божури т.н. ...значи градинката не е много малка. :stiskam: да стане мечтаната ти градина!!!
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: И аз тук!

Мнение от magimei »

Прекрасна градинка си имаш Мария, поздравления!
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: И аз тук!

Мнение от mj77 »

Благодаря момичета!Надявам се да осъществя постепенно идеите си.Тази година оформих(с помощта на моя приятел)още едно кътче.имаше стари помещения за дърва и инструменти,съборихме ги,изградихме ги наново-по стабилни и високи.Между постройките и оградата се обособи място с малко бордюрче с череша и вишна.Повдигнахме нивото като изляхме стенички от бетон,на които им предстои облепяне с камъни.Успях да засадя някои цветенца в последните дни на есента. В момента изглежда така
Изображение
Изображение
Това е коледната украса на новия "дърварник"
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”