Градина назаем

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от polyabs »

Бубо честита пролет и в твоята градина :tzvetentze: благодаря че показа как си изрязала клематисите, при мен това предстои, а видях че някои и от моите са избили зелени пъпки :daaa:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Благодаря, Поля :tzeluvka:
За клематисите вчера се чудех дали да пиша в общата тема със снимки преди и след :hmmm:
Трета група ги изрязах отдавна (този на снимката е Вил Дьо Лион). Сега режа втора заедно с розите, като едновременно режа и чистя боклук от земята (несъбрани листа, прецъфтели тревисти и т. н.) Та вчера Ребека беше много показателна за рязане на втора група - как се саморестартират и как от дебелите стари клони излизат мижави млади пъпки. Борбата до здраво на четвъртата година беше епична :lol: Значи затова пишат за подмладяваща резитба :nod:
Утре ще режа пак разни и ще снимам нагледно какво правя - не твърдя, че е меродавно, ама все на някой ще помогне ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Margaritenia »

ToBo написа:Всъщност е abies normdanniana Golden Spreader, обаче вече прави 3 годинки при мен и става все по-хубава :liubov2:
Ау да! Чак сега като увеличих снимката видях:))) супер е!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от polyabs »

Пиши ТоВо, дай и снимки в общата тема за всички ще е от полза :liubov: цял живот се учиме!
лалесъм

Re: Градина назаем

Мнение от лалесъм »

ToBo написа:Всъщност е abies normdanniana Golden Spreader, обаче вече прави 3 годинки при мен и става все по-хубава :liubov2:
Тобис, имаш най-хубавия Golden Spreader, показван тук във форума :potekoha:
Май Мам Ли беше снимала наскоро нейния с поизпадали иглички - и моят за 1 година е в същото състояние :snif: Аклиматизира ли се, нещо не му харесва ли :hmmm: Твоят от Шмит ли е и дали е имал подобно поведение в началото?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

От Шмит е, да, от пролетта на 2014. Тогава не съм я снимала.
Това е пролетта на 2015
Изображение

Това е миналата година лятото
Изображение
Според мен сянка му е майката. Тя вижда слънце зимата и сутрин до 10. През останалото време е под люляци и арония. Никога не са падали иглички.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Замислих се колко са значими градините ни за нас самите. Ходим си, гледаме щъркела как ремонтира гнездото, душим си пролетния въздух и всичко около нас е свързано с десетки други хора, които са дали нещо от себе си, за да е това, което е :nod: Днес цъфна ламиумът от Мадам Сръчкова и ме наведе на тези мисли. Аз не я познавам лично. ММ също, но тя цъфти в градината му :lol: Аз се сетих за нея, когато го видях цъфнал. Не го снимах, защото фотото се оказа без батерии. А исках да го снимам, дори и само за да ѝ го покажа ;) Не помня през колко човека се препредаде тази "проста" китка, за да стигне до мен (и до Мия май :hmmm: ), обаче и те са част от това. Виждам ви във всяко листо и цветче около себе си :liubov2: Благодаря ви за това :tzvetentze:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от Мадам_Сръчкова »

ToBo написа:Замислих се колко са значими градините ни за нас самите. Ходим си, гледаме щъркела как ремонтира гнездото, душим си пролетния въздух и всичко около нас е свързано с десетки други хора, които са дали нещо от себе си, за да е това, което е :nod: Днес цъфна ламиумът от Мадам Сръчкова и ме наведе на тези мисли. Аз не я познавам лично. ММ също, но тя цъфти в градината му :lol: Аз се сетих за нея, когато го видях цъфнал. Не го снимах, защото фотото се оказа без батерии. А исках да го снимам, дори и само за да ѝ го покажа ;) Не помня през колко човека се препредаде тази "проста" китка, за да стигне до мен (и до Мия май :hmmm: ), обаче и те са част от това. Виждам ви във всяко листо и цветче около себе си :liubov2: Благодаря ви за това :tzvetentze:
Христос Вокресе!
Радвам се, че въпросната китка се е прихванала :gush: .
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Не само се е прихванала, а е много красива :D Калико я нарича в един пост "плевел", ама не мога да се съглася :lol:
И аз като Ноел май нямам плевели :mrgreen: Благодаря ти, много ме радва със слънчевия си цвят :tzeluvka:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина назаем

Мнение от calico »

Аааа........., моля, моля, аз си го харесвам ламиума. :angelche:
Плевел си е, щото е ужасно нахален и би превзел всичко ако не се контролира
и моят цъфти, жълтичко :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”