Градина назаем

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

То няма нищо особено. Когато копая някъде за нещо (например роза), преди да зария окончателно, слагам на 10ина см под повърхността слой вестници. Примерно дебел 10 страници :D Той се разгражда, защото после не съм го намирала. Но държи плевелите да не пробиват известно време там. Разделителите са това, което спира корените на тревата да навлизат в лехите. Има много варианти. От пластмасовите, които продават за целта, през ламарина до последното, което съм ползвала успешно - битумно покривно покритие, което си намерих изостанало неизползвано :oops: Аз ги слагам с горния край на нивото на земята, за да не ги виждам (много) и на едно колело на косачката разстояние от това, което искам да предпазя. Тоест, когато се коси, едното колело на косачката върви извън тревата.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8479
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Shami »

Благодаря за изчерпателния отговор.Плевелите при мен са много, а имам и много охлюви.Прииждат на тълпи, малки бебета големи по монокини и дибидюс голи,а пък за цветове да не говорим. :lol:
Аз не пръскам с нищо,защото съм алергична към препарати,но съм пробвала какви ли не способи за да ги изгоня.Борбата е голяма и засега те ме бият по всички параграфи.Пасат всичко наред,като почнеш от маргаритка та стигнеш до клематис.Наложи се да извадя повечето неща в саксии за да ги спася.А съм си поръчала два броя фуксиики и се чудя дали да им дам да ги опитат на вкус :hmmm: Но това с вестниците ще се пробва задължително.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

За охлювите, щом си алергична към препарати, събираш ръчно на едно място, където няма да садиш нищо (може и на пътека) и солиш със сол. Но солта разваля и земята и убива растенията. Затова някъде настрани.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Ето тук се вижда даже разделителя от битум. Рязала съм го на 10-12 см ширина и ми се струва достатъчно. Колелото на косачката минава между оградката (в случая парчета стар паркет :D ) и разделителя.
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8479
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Shami »

Много добре се е получило ,а и стария паркет е идеален за оградка :D Ще се пробват и тези съвети в борбата с плевели и охлюви.Благодаря ти. :tzvetentze:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от polyabs »

:liubov: Бубо, едва сега влизам в твоята тема, добре че беше най отгоре за да я видя, не знам как съм я пропуснала. До сега гледах и ахках въх-ках :lol: и има още много подробности да чета, но на първо "виждане" страхотно ... :potekoha: И аз съм в градина под наем на ММ и на МС ( моя свекър) и за това още не мога да се разпростра ... лозето ми пречи, но си мечтая за в бъдеще да успея да се преборя с мъжете :lol: Ти си го направила и сега имаш пространство, което е най важното за да имаш градина и кътчета, а не колекция с лехи :) продължавай все така, става прекрасно и всеки път по малко и по нещо ново и това ни кара да се чувстваме живи създатели на красота! :daaa:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Благодаря, Поля :dovolen:
Добре, че не ми искат и наем :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Градина назаем

Мнение от lera62 »

Прекрасна градина,Тово!Твоите клематиси са най-красивите,които съм виждала!Даже не мога да повярвам,че градина с толкова цветове може толкова много да ми хареса! Чудесна,искряща,пълна с настроение! :potekoha:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Благодаря, Лера :dovolen: Толкова цветове са за кратко. Като цяло обикновено има зелен фон и отделни цветни петна. Почти нищо не цъфти едновременно или както го планираме ние :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от tili »

Дааа! Разгледах отново твоята тема от А до Я, Тобич :gush: И установих, че трябва да направиш мастер клас за клематиси. Аз успешно уморих почти цялата мюнстерска поръчка и чакам нова за напролет. :angelche: И ще те викам за консултация кое къде да садя. Ще са трета група, естественНо :lol:
Сега да изкараме зимата живи и здрави :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”