Градина назаем

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

От Шмит е, да, от пролетта на 2014. Тогава не съм я снимала.
Това е пролетта на 2015
Изображение

Това е миналата година лятото
Изображение
Според мен сянка му е майката. Тя вижда слънце зимата и сутрин до 10. През останалото време е под люляци и арония. Никога не са падали иглички.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Замислих се колко са значими градините ни за нас самите. Ходим си, гледаме щъркела как ремонтира гнездото, душим си пролетния въздух и всичко около нас е свързано с десетки други хора, които са дали нещо от себе си, за да е това, което е :nod: Днес цъфна ламиумът от Мадам Сръчкова и ме наведе на тези мисли. Аз не я познавам лично. ММ също, но тя цъфти в градината му :lol: Аз се сетих за нея, когато го видях цъфнал. Не го снимах, защото фотото се оказа без батерии. А исках да го снимам, дори и само за да ѝ го покажа ;) Не помня през колко човека се препредаде тази "проста" китка, за да стигне до мен (и до Мия май :hmmm: ), обаче и те са част от това. Виждам ви във всяко листо и цветче около себе си :liubov2: Благодаря ви за това :tzvetentze:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от Мадам_Сръчкова »

ToBo написа:Замислих се колко са значими градините ни за нас самите. Ходим си, гледаме щъркела как ремонтира гнездото, душим си пролетния въздух и всичко около нас е свързано с десетки други хора, които са дали нещо от себе си, за да е това, което е :nod: Днес цъфна ламиумът от Мадам Сръчкова и ме наведе на тези мисли. Аз не я познавам лично. ММ също, но тя цъфти в градината му :lol: Аз се сетих за нея, когато го видях цъфнал. Не го снимах, защото фотото се оказа без батерии. А исках да го снимам, дори и само за да ѝ го покажа ;) Не помня през колко човека се препредаде тази "проста" китка, за да стигне до мен (и до Мия май :hmmm: ), обаче и те са част от това. Виждам ви във всяко листо и цветче около себе си :liubov2: Благодаря ви за това :tzvetentze:
Христос Вокресе!
Радвам се, че въпросната китка се е прихванала :gush: .
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Не само се е прихванала, а е много красива :D Калико я нарича в един пост "плевел", ама не мога да се съглася :lol:
И аз като Ноел май нямам плевели :mrgreen: Благодаря ти, много ме радва със слънчевия си цвят :tzeluvka:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина назаем

Мнение от calico »

Аааа........., моля, моля, аз си го харесвам ламиума. :angelche:
Плевел си е, щото е ужасно нахален и би превзел всичко ако не се контролира
и моят цъфти, жълтичко :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Margaritenia »

И аз се отчитам тук! И аз имам от ламуима на Калико :gush: и при мен цъфти, а ако ви кажа, че съм го засадила в една шепа пръст, притиснат зад 1 камък и цъфти ли цъфти.
Миналото лято беше на умирачка, но сега е приказен:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Това му е хубавото на ламиума - не иска пръст. Аз имам един друг, който се вихри върху бетонна плоча :lol: Позаметох върху нея няколко см пръст и си живее там ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градина назаем

Мнение от Noel »

ToBo написа:Замислих се колко са значими градините ни за нас самите. Ходим си, гледаме щъркела как ремонтира гнездото, душим си пролетния въздух и всичко около нас е свързано с десетки други хора, които са дали нещо от себе си, за да е това, което е :nod: Днес цъфна ламиумът от Мадам Сръчкова и ме наведе на тези мисли. Аз не я познавам лично. ММ също, но тя цъфти в градината му :lol: Аз се сетих за нея, когато го видях цъфнал. Не го снимах, защото фотото се оказа без батерии. А исках да го снимам, дори и само за да ѝ го покажа ;) Не помня през колко човека се препредаде тази "проста" китка, за да стигне до мен (и до Мия май :hmmm: ), обаче и те са част от това. Виждам ви във всяко листо и цветче около себе си :liubov2: Благодаря ви за това :tzvetentze:
:gush:
Скоро го прочетох-в нас живеят две припокриващи се същности.
Едната е тежка ,всезнаеща,свързана с всичко около нас.Тя е тази с която гледаме залеза или съвършенството на ръбчето на клематисовото венчелистче :dovolen:
Другата е сприхава и нетърпелива.С нея опознаваме новите неща в живота ни.Новите уроци.
Ако съумеем да ги различим ,баланса е налице.
Не можем без едната,нито без другата....

Плевелите не са това ,което са :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Margaritenia »

ToBo написа:Това му е хубавото на ламиума - не иска пръст. Аз имам един друг, който се вихри върху бетонна плоча :lol: Позаметох върху нея няколко см пръст и си живее там ;)
Хохи, Тобо, това си е висш пилотаж:))) :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Въпросната китка
Изображение

Кедърче
Изображение

Монтаната ми ;)
Изображение

Помните ли вербаскума от Витрофлора? Ще цъфти :P
Изображение

Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”