Моята история

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
PEPI76
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Апр 22, '16, 08:01
Местоположение: в.з. Осеново, 14км ССИ от Варна
Обратна връзка:

Моята история

Мнение от PEPI76 »

Здравейте!
Казвам се Петър, от град Варна!
На 40г/ навършвам ги септември/ т.е. зодия Дева...На мъжете акъла им идва малко в по- късен етап от развитието си..!Това го казвам в частност с моя личен живот и в частност с хобито ми да имам градина с цветя и различни растения!

Бил съм на 3г , когато на пазара съм се тръшнал от рев по...гладиол :nod: Жената на щанда рекла:"все съм виждала дете да реве за играчка, но за цвете..."
През детството си не съм искал да се храня, ако масата не е приготвена с вазичка , в която има цвете... : :shock:
Годините си вървят, тази любов или интерес към растенията някакси се спотайва в мен и като ли че забравям какво е да си свързан духом и физически с тези прекрасни създания!
През 2010г реших да изкореня 200кв лозе в двора на вилата на баща ми и да направя райска градина!
Мястото ми е на Франгенското плато, на 14км ССИ от Варна, вилна зона Осеново , на 300м.н. в.
Много открито/ последна къща до нива/, слаба почва, камъни колкото щеш....без вода :cry:
Въпреки това се заех да имам местенце в което като вляза да се зареждам и да съм себе си...!
Първо извадих към 50 бетонни кола от лозето!Направих асмалък на последните в двата края., а по средата засях райграс.Той се появи, стана зелено ок, но през летните жеги през юли/август направо изчезваше/ско годината е сушева/. В началото мислех просто за зеленина, впоследствие акцента падна върху подредбата и разнообразиеъо от видове в тези 200кв.м.
Стоял съм с часове и съм се въртял из градината да мисля кое и къде да засея , ксто идеята е като седнеш на масата под едната асма така да се вижда всичко , без едно растение да пречи на следващото или просто да е всичко на длан...
Паралелно предприех и атака с озеленяване на оградата/бетонни колове с телена ограда/ , като разстоянията на късети страни са 20м., на дължина 2х 30м
Отделно трябваше да се боря с досегашните "решения" на родителите ми, като доста трудно се сдържах да не овършея целия двор изначало!
Все пак тези 700кв.м. Съм ги разделил така- 50кв. къща , източно от нея маса за 20 човека и оттам източно 200кв.м градина!Половината двор вляво от къщата е с плодни дръвчета.
През всичките тези години формирах в мен интерес към вечнозелените растения, иглолистните и многогодишните растения/ последните поради факта , че там не живеех и нямам време за грижи/!

Малко по- късно ще ви пусна снимки и списък с нещата които попаднаха засега в градината ми, като трябва да отбележа , че засега само дъм стигнал до поставяне на по-едрите видове на точното им място, а въпроса с идеята за композицията на цветя, фигури, пейки, осветление, оградка , мостче и т.н....предстои! ;)
Моята градина- "Част от мен":
http://gardemaister.snimka.bg/flowers/g ... 227558.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето в градината ми:
http://www.stringmeteo.com/stations/osenovo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята история

Мнение от calico »

Добре дошъл Пепи :tzvetentze:
Много хубаво представяне
И момчета имаме тук, не сме само девойки ( от 20 до 70) :angelche: , обаче са ни кът все пак
много се радваме на всеки новодошъл, защото това значи още малко внесена красота в нашия свят.
Градините ни са различни, но все прекрасни, защото са си наши, и там си човъркаме в земята.
Обичаме снимки тип "Преди и след"
обичаме и акъл да даваме, оооо, как само обичаме. Щото новите градини обикновени все още имат много място за запълване, а нашите вече са претъпкани, и си мечтаем какво бихме направили ние, така даваме акъл

Тук има много знаещи хора, има и професори по дадени растения направо :angelche: , сам ще се убедиш, ти само питай. Ама и да не питаш, ние ще си кажем
Варна сте доста голяма група, и събирания редовно се правят там,

абе, добре дощъл пак, всичко ще разбереш ако се заседиш тук

а ти идваш на много личен ден- Денят на Земята :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Моята история

Мнение от Денис »

PEPI76 написа:Здравейте!
Казвам се Петър, от град Варна!
На 40г/ навършвам ги септември/ т.е. зодия Дева...На мъжете акъла им идва малко в по- късен етап от развитието си..!Това го казвам в частност с моя личен живот и в частност с хобито ми да имам градина с цветя и различни растения!

Бил съм на 3г , когато на пазара съм се тръшнал от рев по...гладиол :nod: Жената на щанда рекла:"все съм виждала дете да реве за играчка, но за цвете..."
През детството си не съм искал да се храня, ако масата не е приготвена с вазичка , в която има цвете... : :shock:
Годините си вървят, тази любов или интерес към растенията някакси се спотайва в мен и като ли че забравям какво е да си свързан духом и физически с тези прекрасни създания!
През 2010г реших да изкореня 200кв лозе в двора на вилата на баща ми и да направя райска градина!
Мястото ми е на Франгенското плато, на 14км ССИ от Варна, вилна зона Осеново , на 300м.н. в.
Много открито/ последна къща до нива/, слаба почва, камъни колкото щеш....без вода :cry:
Въпреки това се заех да имам местенце в което като вляза да се зареждам и да съм себе си...!
Първо извадих към 50 бетонни кола от лозето!Направих асмалък на последните в двата края., а по средата засях райграс.Той се появи, стана зелено ок, но през летните жеги през юли/август направо изчезваше/ско годината е сушева/. В началото мислех просто за зеленина, впоследствие акцента падна върху подредбата и разнообразиеъо от видове в тези 200кв.м.
Стоял съм с часове и съм се въртял из градината да мисля кое и къде да засея , ксто идеята е като седнеш на масата под едната асма така да се вижда всичко , без едно растение да пречи на следващото или просто да е всичко на длан...
Паралелно предприех и атака с озеленяване на оградата/бетонни колове с телена ограда/ , като разстоянията на късети страни са 20м., на дължина 2х 30м
Отделно трябваше да се боря с досегашните "решения" на родителите ми, като доста трудно се сдържах да не овършея целия двор изначало!
Все пак тези 700кв.м. Съм ги разделил така- 50кв. къща , източно от нея маса за 20 човека и оттам източно 200кв.м градина!Половината двор вляво от къщата е с плодни дръвчета.
През всичките тези години формирах в мен интерес към вечнозелените растения, иглолистните и многогодишните растения/ последните поради факта , че там не живеех и нямам време за грижи/!

Малко по- късно ще ви пусна снимки и списък с нещата които попаднаха засега в градината ми, като трябва да отбележа , че засега само дъм стигнал до поставяне на по-едрите видове на точното им място, а въпроса с идеята за композицията на цветя, фигури, пейки, осветление, оградка , мостче и т.н....предстои! ;)
Здравствуйте! :gush: Приятно с вами познакомиться! :dovolen: Буду рад посмотреть ваши растения! :daaa:
PEPI76
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Апр 22, '16, 08:01
Местоположение: в.з. Осеново, 14км ССИ от Варна
Обратна връзка:

Re: Моята история

Мнение от PEPI76 »

Благодаря за вниманието!
Естествено че ще има снимки преди и след, аз съм последователен в действията си и ще опиша подробно в детайли идеята си.
Ще покажа видовете в градината си/ не можете да си представите колко нещо съм боднал в чисто 200кв.м., по периферията на северната, западната и отчасти на южната страна на двора!
В Източната има метеорологична станция и там трябва да осугуря проветрив двор със слънце за професионално точни измервания!
В гоогле WDL OSENOVO и ще знаете Температурата , влажността и количеството валеж точно в моята градина!
Метеорологията е другото ми хоби/ като малък не съм заспивал ако през ноща се сипе сняг.../
Ето че като цветята всичко с времето си... :dovolen:
Сега Ви пиша от телефона, малко по- късно ще се добера до компа и ще ви покажа снимки!
Моята градина- "Част от мен":
http://gardemaister.snimka.bg/flowers/g ... 227558.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето в градината ми:
http://www.stringmeteo.com/stations/osenovo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Моята история

Мнение от Мария Николова »

Интересно представяне. :dovolen: Добре дошъл при нас! :tzvetoman: Чакаме снимки и после ще ръсим акъл. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Моята история

Мнение от къщичка »

Добре дошъл, Петьо!

Обясни за тази метеорологична станция, не разбрах, твоя ли е?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята история

Мнение от ToBo »

Добре дошъл, Пепи :tzvetentze: Мераклия с големи планове ;)
Перфекционизмът малко ще ти пречи ;) В смисъл, че ти си купуваш цветята за себе си и знаеш къде са :nod: Дали се виждат от масата, на нормалните хора изобщо не им пука :lol: Виж, ако заведеш някой от нас (не нормалните), ние ще цъкаме искрено половин час до някоя джвъчка, която никой друг не би оценил :nod:
Мисълта ми е, не се терзай толкова как са посадени нещата :daaa: Важното е да те радват те и самият процес на градене на градината ;) Защото какъв е смисълът от всичко това, ако се терзаеш за мястото на едно растение, вместо да му се радваш 8-)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Моята история

Мнение от Deleted User 5091 »

Добре дошъл Пепи!
Защо ли ми е толкова познато това, което разказваш :dovolen: Ами за нас Девите явно е някаква вътрешна потребност целия този процес на мислене и представяне къде кое растение да посадим. Аз си разнасям всяка нова саксия няколко дни, за да и намеря най-доброто място :lol: Това ни е приятно, а не е терзание.
Имаш ли си списък на всичко, което си вкарал в градината ти като видове, бройки, цъфтеж, подрязване, изискване за почва, слънце и т.н. :?: :lol:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Моята история

Мнение от маргото »

Добре дошъл, Пепи! Попаднал си сред много и красиви градини
и сред много компетентни и отзивчиви хора! :daaa:
Покажи и снимките!
Lois

Re: Моята история

Мнение от Lois »

Добре дошъл и от мен, на хубаво място си, морето виждаш ли?
И аз чакам снимки :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”