Здравейте

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Здравейте

Мнение от mds777 »

Здравейте! :shi:
Казвам се Магдалена, следя темите свързани с градините от известно време и най-накрая се реших да си направя профил.
Напълно начинаеща съм, но чета непрекъснато и искрено се надявам, че вашият опит в създаването на прекрасните ви градини ,ще ми помогне при оформянето на моята. От миналата година с мъжът ми се сдобихме с имот от точно 400 кв.м. Тази година финализирахме и къщата, която в основата е около 95 кв.м. Не прилагам снимки, защото дворът е още строителна площадка, но се надявам, че до края на другата седмица всичко ще се разчисти- строителите приключиха и започнаха да се изнасят :ieeemyzh:
Естествено имам огромното желание да създам красива градина и се надявам да ми помогнете.Показвам скицата на имота с означенията за къщата. Мястото на изток/север, което е защриховано е предвидено за зеленчукова градинка, напълно бялото поле от север и улицата е предвидено за колата, но всичко останало е на мое разположение- за цветя.
Разбира се, че трябва да има много рози на Дейвид Остин. За сега съм поръчала само тези:
-EDEN ROSE, QUEEN OF SWEDEN , Pashmina/ Pompon Flower Circus, Escimo Flower Circus , имам и Cvetelina Romantica .
Мисля от есенните поръчки да взема и Abraham Darby , Crown Princess Margareth, Graham Thomas , Lady Emma Hamilton, Princess Alexandra of Kent , William Shakespeare 2000,Pomponella Fairy Tale. Имам доста хризантеми и маргарити, както и две хортензии. Разбира се, ще има и пролетни цветя-лалета, нарциси, зюмбюли.
От поръчките за лилиуми чакам 5 броя мини лилиуми и 12 броя с нормални размери.
Много искам в двора да имам PICEA pungens Glauca globosa, -PICEA pungens Hoopsii и някакъв силно червен ацер.
Имам две малки магнолии-soulangeana и stellata. Харесвам и salix Hakuro Nishiki.
Почвата не е камениста, пръстта е изключително хубава, миналата година всичко беше засадено със зеленчуци и бях доволна от резултата.
Как мислите, ще успея ли да събера всичко това на оставащите около 200кв.м. :hmmm:
Признавам ,че нямам никаква представа как е добре да разположа всичко това. :idea1:
Много се надявам, че ще ми помогнете със съвети и предложения, приемам всякакви идеи, както и че ще ме приемете сред вас, макар и без всякакъв опит! :D


Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Здравейте

Мнение от gabi123 »

Добре дошла Магдалена!
Настанявай се удобно -тук винаги ще намериш подкрепа! :tzvetentze: :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Здравейте

Мнение от libra »

Добре дошла ! И твоята градинка ще бъде красива,а ние най-обичаме акъл да даваме!
Схемата ми е дребна и нищо не виждам,може ли по -голяма?
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Благодаря за милите думи. Ще се опитам да направя нова снимка, по-изчистена на схемата, но ще мога едва утре на работа. В общи линии мястото за градина е с разположение запад и юг /към улицата/ като и двете части са дълги и тесни , а от изток се получава място с формата на триъгълник.
:dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте

Мнение от calico »

Добре дошла, Магдалена :tzvetentze:
скицата е малка и нищо не виждам, обаче това място цялото само за цветя ли е отредено? Зеленчуци ще има ли?
иначе 200 кв.м не са малко и мисля, че ще направиш там голяма красота.
Виждам, че си от Бургас. Пепина ти е наблизо, а тя знае много за розите, може и лични консултации на място да ти даде :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2768
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 87 пъти

Re: Здравейте

Мнение от vladislava78 »

Добре дошла, Магдалена! :tzvetentze:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Изображение
calico , vladislava78, благодаря за топлото посрещане .
Да , тези двеста квадрата ще са за цветя и няколко малки дръвчета. Целият парцел е 400кв.м., върху 95 кв. м. е построена къщата, около 100кв.м от север/ изток остава за паркиране на колата и за зеленчуци, другото е за цветя. За съжаление е разпръснато, а не е цяла площ, но при проектиране на къщата, така се получи и не мога да го променя. От запад/ това е към улицата / имам една лента от 3м. на 14 метра.
На юг разстоянието е с дължина 16м. и ширина 6 метра.
Триъгълникът от изток, който се получава е с размери ориентировъчно- е 48 кв.м.
От северната страна мисля за вечно зелени храсти , за да не се вижда оградата.
Верандата е гледа към изток и юг.Там основно бих искала да разположа розите, тъй като това ще виждам предимно.
Надявам се, че донякъде успях да обясня с какво пространство разполагам.
Ще потърся във форума и Пепина за съвет, благодаря за предложението
Deleted User 1445

Re: Здравейте

Мнение от Deleted User 1445 »

Здравей, Магдалена, добре дошла :tzvetentze: Розите точно пред верандата ли ще са или на оградата, защото имаш големи рози и такива, които няма да минат 1.20 :daaa: Предполагам, че си съобразила размерите. А двеста квадрата си е доста място да се развихри човек с разни мечталки :angelche:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Привет Nini, розите мисля да бъдат около оградата, като евентуално по-високите отзад , а отпред да позиционирам по-ниските. Иска ми се да има разстояние между тях и верандата. А пред нея нещо дребно, но нямам идея какво да бъде.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Здравейте

Мнение от МГХ »

Привет.А трева ще има ли ? Хубаво е да има и полянка , за да възприемаш цветята на фон от зелена тревичка.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”