Здравейте

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Lois

Re: Здравейте

Мнение от Lois »

бе аз не съм баш човекът, дето да ти даде акъл за розите, но ще ти напиша за тези, които имам и знам какви са

EDEN ROSE, QUEEN OF SWEDEN , Pashmina/ Pompon Flower Circus, Escimo Flower Circus- това всичкото е бяло-бледо розово и белеещо. Eden е мощна роза, катерач, дават я да стане два метра висока поне (макар че при мен ще е трети сезон и е 60см), трябва й място. Queen of Sweden расте като топола право нагоре, цветовете и те гледат нагоре, не ми е сред любимите. Пашмина е ниска, до около 60 см, Ескимото е от същата серия, него го нямам, но имам друга една, която пък расте като бясна, така че явно има отклонения.
Цветелина Романтика е флорибунда, по-скоро храстовидна, малиново червена.
Abraham Darby - Калико ще те похвали, красива е, Crown Princess Margareth - това го нямам, но голяма храстовидна роза, Graham Thomas - кехлибарено жълта, също голяма, Lady Emma Hamilton - нямам, Princess Alexandra of Kent - тази е чудна, любимка ми е, макар че малко разпиляна расте, William Shakespeare 2000 - това също е храстова, пак малко разпиляна, сигнален цвят, Pomponella - голяма храстова, място й трябва, Fairy Tale - това е уж по-ниско и почвопокривно, светло розовко, красиво стои на подпорна стена и да пада надолу.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Lois, благодаря, тази информация определено ще ми бъда полезна , когато избирам как да ги разположа! :tzeluvka:
Може и да се откажа от някои , ще видим. :hmmm:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5598
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1671 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Здравейте

Мнение от Тутти »

Добре дошла,mds777.Тук ще се чувстваш сред приятели и двора може да се развие много добре,само не бързай.Ако ми разрешиш,мога да ти кажа какво си помислих,докато разглеждах темата ти.Не твърдя,че съм много веща,но вече съм минала по този път.
Първо реши къде ще ти бъдат пътеките,после дърветата,после храстите и накрая разположи цветните петна.Направи си няколко варианта върху скицата,прецени правилно и в мащаб разстоянията и провери размера на всяко растение след години,да не се налага да го местиш после,ако се сбута зле със съседното.
Идеята ти за иглолистни по цялата северна ограда може и да я разнообразиш,защото ако са еднакви,ще стои като стена и визуално ще ти събере двора.Нека да са иглолистни от различни видове,има синкави,жълтеникави,може да ги комбинираш с вечнозелени широколистни високи храсти,например фотинии няколко на едно място,пираканти,а например туите ако ги насадиш в групи по три стоят прекрасно.Важното е да не дробиш бордюра,а да има едри обеми от две или три еднакви растения,засадени на съответното разстояние.Щом пораснат,ще изглеждат като едно.
Има страхотни съвети,които са в "Градини и дизайн". Там има тема "Райската градина -какво ни учат професионалистите",за съжаление аз я открих късно.Правилата са обяснени добре и много ми хареса.Тази тема трябва да си я четем редовно,за да не блъскаме по градините безмислено,а с малко движение,да постигаме добър изглед.Желая ти успех,чудесно е,че започваш на чисто.Точно затова си позволих да те насоча към това четиво,защото в двора ти все още няма ограничаващи обстоятелства и в това е шанса да се получи нещо прекрасно. :ieeee:
За розите няма да кажа нищо,защото съм прохождаща розарка,разчитай на прекрасните ни знаещи,те ще ти дават най-добрите съвети,имаш късмет,че ги има тук. :tzvetentze:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Тутти, много, много благодаря за споделеният опит! :skiss:
Определено имам належаща нужда от идеите на всички вас, както съм убедена , че тук ще получа компетентна помощ. Предполагам ме разбираш колко объркана се чувствам след като изчетох толкова много теми, за да се ориентирам , в главата ми е пълна каша. Но пък е толкова интересно да следя как са се развили вашите градини, за да видя прекрасният резултат , който сте постигнали. Това ме мотивира да не се отказвам, с надежда след няколко години поне да се доближа до красотите, които показвате! :stiskam:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Здравейте

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Магдалена! :gush:
Посрещни я с радост, изживей я с любов и я изпрати с успехи!
Късметът и здравето да бъдат постоянни гости в дома ти! :liubov:
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Здравейте

Мнение от boggy »

Супер ще стане :) Ще следя с интерес :)
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Kaira ,Благодаря ти мила, едва сега влязах в темата. И на теб ти пожелавам една щастлива, изпълнена с много любов и смях година!
boggy ,тепърва започвам, надявам се пролетта да показвам снимки от пролетни цветя!
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравейте

Мнение от Светката »

Меги как си мила,как вървят нещата при теб?
След година време,е желателно да видим промяната.
Моят съвет е в градината да има само ароматни цветя :dovolen:
Поздрави! :tzvetentze:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Здравейте

Мнение от mds777 »

Светка, за сега при мен има цъфнали само ириси, нарцисите и лалетата се показват , но още никакъв цвят. Засях и няколко рози, ще снимам, а от твоята градина се запалих по Ларикса и съм го поръчала от Незабравка. И аз чакам с нетърпение да има какво да покажа.
Изображение
Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Здравейте

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Магдаленче!!! :gush: :tzeluvka: :liubov:

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”