Здравейте и от мен, Елфи

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
elfy

Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от elfy »

Привет на всички запалени градинари! Преди по-малко от година открих това чудесно място за споделяне и съпреживяване на красивото. Досега само се любувах и възхищавах на градините, които сте сътворили. Днес реших, че вече е време да се включа в “играта”. Казвам се Олимпия, на 55 г., от София и по професия съм “железар”, т.е. машинен инженер. Досега съм полагала грижи само за стайни и балконски цветя, но от миналия Октомври си имам вече по-голяма площ за действие :dovolen: Ще се радвам ако срещна разбиране от ваша страна за лаишките въпроси, които неминуемо ще ви задавам, защото за тази 1 година разбрах колко съм боса по отношение на садене, торене и подрязване…о, да, и по отношение на вредителите...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от calico »

Добре дошла, Елфи :tzvetentze:

хайде, разказвай си цветарските неволи, мечти, амбиции, успехи и поражения...
...знаеш, ние обичаме да ръсим акъл :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от Krasiyana »

Добре дошла, Елфи! :tzvetentze:
Сигурна съм, че ще се чувстваш добре тук! :ieeee:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
elfy

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от elfy »

Благодаря за посрещането!
Цветарските ми неволи, Калико започнаха със срещата ми със сляпото куче, за чието съществуване разбрах още при първоначалното ни разкопаване на градината - открихме с мъжа ми множество тунели. Наслагахме по дупките всякакви възможни пастички, таблетки и т.н. и като невидяли засадихме голямо количество лалета и нарциси. В резултат напролет имахме 3 лалета и 2 нарциса. Решихме, че в градината ни просто няма да има луковични...Е, после открих предпазните кошници и засадих група гладиоли, които оцеляха. Но всъщност мечтата ми е да си направя градина от рози. Засега имам десетина останали от предишните собственици, част от тях ще махна постепенно защото не ухаят и храстчетата не са особено красиви. В края на ноември посадих няколко корена на Дейвид Остин, 2 от тях паднаха жертва на косачката, 1 не се хвана, останаха ми 3, но добре се развиват според мен. Тази есен ще засадя още. Трябва да се поровя в енциклопедиите за да подбера точните сортове. Иска ми се колкото може по-бързо да стане красива градина, на май няма да се получи понеже едновременно тече и ремонт на къщата...
denitsavm

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от denitsavm »

Добре дошла, Елфи - Олимпия!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31670
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 2311 пъти

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла и от, Елфи! :tzvetoman:
Много ефикасна е борбата със сляпото куче, когато се нарушават любимата му тишина и спокойствие. Забиват се (колко по-дълбоко, по-добре - до към 30-40 см.) пръчки в земята и се пъхат горе празни пластмасови бутилки от безалкохолни и бира. Вятърът ги духа, удрят се в пръчките и гадината усеща вибрации в земята и чува свистенето на вятъра в бутилката. От това се побърква и бяга през глава. Трябва да избереш къде трябва да бягат. Започва се постепенно от всички страни и се приближава като към посоката, в която да бягат по "коридор".
Там се стига в самия край на "операцията". Може с желязна пръчка с диаметър 8 - 10 мм. да се пробива с чук място да дървена пръчка.
Мой приятел в село така си прочисти двора от сляпото куче.
Наистина обичаме да ръсим акъл! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от Гео, граф »

elfy написа:... Но всъщност мечтата ми е да си направя градина от рози...
:ssmiah: :ssmiah: :ssmiah: Колко бързо си се ''разболяла'' :swink: :syes: !

Добре дошла, Елфи :shi: ! Освен безкрайно говорене/писане за градини, рози и всякакви други китки, правим и цветарски срещи, които са истински налудничави празници. Ако се включиш, няма да съжаляваш :shappy: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от calico »

Елфи, и при мен имаше много много спели кучета. но откакто вече 6-7 години непрекъснато имаме от 3 до 10 котки из двора, прогониха ги. сега имат ходове само по границата, и май май и там не съм ги виждала вече.
Преди години им засадих гулия от външната страна на оградата, с цел да ги събера и да ходят там. Гулията още си седи и си похапваме от нея, и там съм виждала ходове. Не знам дали това помогна, според мен са котките

значи рози, а? [клатя глава одобрително] :lol:
имаме тема за начинаещи розари, ама ти не си съвсем от начинаещите.
но да ти кажа първото правило- започва се от роза Абрахам Дарби. Намираш най-хубавото, представително и слънчево място из двора, ако има и следобедно засенчване просто идеално, и там засаждаш Дарби. След три години всеки който види това припада, а вие ще припадате още на втората година :daaa:

п.п. много хубаво име, Олимпия...Царско. Рози ще обичаш ми, какво друго с такова име :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
stasi85
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Юни 19, '15, 11:40
Местоположение: София/Родопите.... и по света
Обратна връзка:

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от stasi85 »

Здравей Елфи :tzvetentze:
http://stasi85.snimka.bg/?user,albums

Когато носиш в себе си душа няма как да паднеш защото ти винаги летиш
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Здравейте и от мен, Елфи

Мнение от gabi123 »

Добре дошла Елфи!
На точното място си! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”