ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Julieta7777 »

Дойдох с желание за рози, видях прекрасни хора и ви обикнах........

Сега остава да призная, че закъснях с представянето си, но "по-добре късно, отколкото по-късно" ;)

Името ми е Жулиета и съвпада с ника, за улеснение. Аз съм голям и мъдър човек, обичам всичко и всички, прощавам на минутата (макар, че имам македонска кръв), приемам всеки, такъв какъвто е и винаги се радвам на нови запознанства с добри и добронамерени хора.

До тук за мен, сега за градинката, за която накупих има-няма 50 рози тази есен :lol: Не, че нямам доста вече бучнати доста (вкл. остинки и български), но и мен ме тресе "розовата болест". А и не само тя, още боледувам от магнолиева, храсто-декоративна, цъфтяща и ароматна такава.
Усърдно си храня и домашен любимец - сляпо куче, с холандски и други луковички всяка есен. Давам му поне по 100-200 броя през последните години, но той се оказа ненаситен. Освен това смятам, че тези хибриди не се множат и приръст нямам никакъв :o
Доста ми е стръмно мястото (денивелация от 14 метра) и е на 800 м. над морското равнище. Зад нас е Люлин планина с гори и пътеки, ама аз съм пишман турист и за 6 години, пеша дори до Бонсови поляни не съм ходила. :hmmmmmm:

Ще се постарая да кача снимки и да ви покажа, за какво иде реч, ама май някои вече сте виждали..... Сега ще ги вържете с мен, щото даже и се видяхме и запознахме с част от вас на незабравимия купон, който спретнахте за 5-ия рожден ден. Видях и стари познайници :tzeluvka:

Благодаря, че ви открих и мнооого се надявам да си доставим взаимно удоволствие със снимки, съвети, срещи и прекрасни моменти заедно виртуално.

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Амиии, стига толкова... за сега....Дано да ви хареса!!!

:daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от calico »

:shock: :shock: :shock: и после .... :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:

добре си дошла Жулче :tzvetoman:

как "стига", залей тук със снимки , предусещам феерични красоти
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Димана »

Мммммм, чак аромата усетих.
Жули, мъдра градинарке, градините ти са чудесни! :tzvetentze:
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Julieta7777 »

Ще има, ще има....особено след като не остана и една педя ненабучена с рози :D

И да добавя, аз съм малко привърженик на биологичното и естественото. Не пръскам с химии никъде, даже и 100 и повечето орхидеи у дома.
Не обичам много и подредеността в градината. Не ми се иска да прилича на аптека. До скоро и етикетчетата не оставях, но след като ме скастриха, че не знам името на едно цвете.. вече се старая. Но не помняяяя много :lol: :lol:
Мразя и геометрични форми в градината, етажи в мястото и оставям всеко цвете (ако е възможно) там дето съм го сложила, макар и да не подхожда много по цвят и форма. Рядко пресаждам. И винаги си повтарям - НЯКОЙ ПОДРЕЖДА ЛИ ПО ЦЪФТЕЖ, ВИСОЧИНА, ОЦВЕТЯВАНЕ И ПРОЧИЕ РАСТЕНИЯТА В ПРИРОДАТА!!!!

Обичам всичко да е по-близо до природата, такава каквато е.
Сега съм строила розите в редичка и маааалко ме е яд, но ще видим какво ще излезе на пролет 8-)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от katina »

Много красиво, Жули, много :potekoha: :potekoha: :potekoha: , нооо снимките не може да са само тези :svekurva: Тъкмо се нагласих да гледам, а то свърши, давай още снимки :svekurva:
А, сега видях, че си сложила още няколко снимчици :tzvetoman: Аз също не обичам цветя с етикетчета по тях и ги държа само в началото, да не е като в ботаническа градина :daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Гео, граф »

Леле, майко :o :shock: !!! Къде беше до сега бе, момиче :svekurva: ! Защо си трая и не показа тази фантастична градина по-отдавна, мъ :evil: ??? А мястото колко е голямо ? Там ли живееш или пътуваш ? Ще ни поканиш ли на пролет да дойдем на градинско парти с туист и изчезнал пай ?... Ако знаеш още колко въпроси напират в мен, като например защо не се запознах с теб на рождения ден :glupav: !?! Но нищо, зима иде и срещи в бирария Дондуковъ :nod: :daaa: ...

Възхитена съм от градината ти, Жули ! Добре дошла, макар и на патерица :tzvetentze: !!!
Зимката снимка ми взе акъла :potekoha: :potekoha: :potekoha: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Julieta7777 »

Гео, ние се запознахме....но това не е важно!!!

Важно е, че сега съм тук. А купоните тепърва предстоят :ieeee:

Мястото е малко повече от декар и от 6 години живеем постоянно в къщата. Преди това строихме, а преди това 4 години търсих това място във всички околности на София. Пътувам до града :D. Но работата ми позволява повечето време да избягвам лудницата, трафика, паркирането, потока от хора, мръсния въздух и стреса на съвремието!

Естествено, че сте поканени. Това лято спретнахме навес за барбекю и приятели. Вече ви виждам как бродите из градината и питате и как се напичате на пролетното слънцеее :daaa:

:gush: :gush: :gush:

Върнах се, за поздравче с тази зимна приказка, която предстои тук :stiskam:

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Гео, граф »

Julieta7777 написа:Гео, ние се запознахме....но това не е важно!!!
Ох, Жули, много мъй срам, че не помня, ама старост - нерадост :oops: :oops: :oops: ...

Ще се компенсирам на зимните срещи :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 1445

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от Deleted User 1445 »

Жули, добре дошла :tzvetentze: официално :lol:
Много, ама много е красиво при теб и около теб :daaa: Каменния бордюр е запазената марка, така ще я запомня твоята градина :tzvetentze:
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: ГЛЕДКА ЗА МИЛИОНИ, ПРОСТОР, ТИШИНА, СЕЛСКА ИДИЛИЯ

Мнение от марианна »

Жули,страхотна градина :potekoha:
Спретнат ли се ,софианки и аз ще дойда :stiskam:
Все пак съм София област :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”