Доматите.......те са моята страст!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Доматите.......те са моята страст!

Мнение от Краси Лазаров »

Здравейте,казвам се Красимир от София съм имам зеленчукова градина в Костинброд .Имам голямо желание за собствено място,защото ползвам чуждо ,а и градина трудно се гледа от далеч,но ако е рекъл Бог и това ще стане.Страстта ми е в доматите заради тях започнах през 2008 да се занимавам.Опитал съм над 60 сорта за това време и съм отбрал според моя вкус най-доброто.Най-много обичам да експериментирам с различни техники, субстрати, торове и сортове обаче предпочитам природното земеделие.Отглеждам от скоро и червен калифорнийски червей за биотор, цяло лято правих компост вече започнах основното есенно торене с всички тези полезни неща.Тази година най-много експериментирах в присаждането на домати ,което наистина си заслужава труда,намерих и много качествен сорт за подложка и в момента експериментирам на терасата(в къщи целогодишно имам на разположение доматен разсад за експерименти :lol: ).Дълги години имах ателие за часовници и ключове,а също 27 години съм работил по специалност" КИП и А "така, че насреща съм ако мога да съм полезен с нещо.Да си призная имам една лоша черта много съм нетърпелив особено когато науча нещо ново и интересно едва дочаквам времето да ида в градината да го пробвам.Зимата дните вървят най-бавно,но от януари започвам с разсадите и всичко си идва на място. Приятно ми е че станах член на вашето общество.
elena kirilova

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от elena kirilova »

оооо здравей :dovolen: и добре дошъл :daaa:
значи ще копаеме доматито заедно в Костинброд :lol:
и аз там се трудя .....целогодишно.... ;)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от milena02 »

Голямо здравей и от мен! Аз пък копам лятото в съседна Драговищица. Главно цветя, но тази година лично и собственоръчно отгледах и домати от семето до салатата. Така че имаме творческо разбиране. Ела се поогледай за място в наше село, мисля, че още има свободни покрай реката. То па една река, но това е друга приказка.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4881
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от dancheto »

Добре дошъл! :tzvetentze:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от mucunka »

Добре дошъл сред нас.Тук, освен, че отглеждаме китки, гледаме и домати и си имаме тема за хвалене. :ieeee: Кой е най-голям :lol: Надявам се, че ще показваш там резултатите си. :daaa: И ще ни даваш съвети, че то... трудно взе да става.Не е като едно време, садиш и береш. Баба, лека й пръст, не е и чувала за трипс по доматите.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от Kika »

Добре дошъл!!! :shandshake:
Ще се радваме да споделяш с нас своя опит, но си мисля , че много скоро ще започнеш експерименти с рози и други цветя. :mrgreen: Тук цветната зараза е навсякъде. :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от calico »

Добре дошъл Красимире, :ieeee:
нямаме иконка с домати за посрещане, а явно трябва.
Снимки правил ли си им на доматите? давай ако има, че до догодина ще ги гледаме само на снимки хубавите домати
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от Миша »

Още веднъж добре дошъл,Краси! :tzvetentze:
И аз чакам снимките на доматите ,ще се радвам да се запознаем и на живо :shandshake:,в моята или твоята градина .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от Таралас »

Има какво да покажеш от колекцията си, браво. Добре дошъл.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Доматите.......те са моята страст!

Мнение от Краси Лазаров »

Благодаря ви за топлия прием като че ли в тази държава разбиране,приемане и взаимопомощ има само на такива места като вашия форум.В ежедневието човек рядко има с кого да сподели успехите и проблемите с градината (на жена ми и омръзна още през 2009,но доматите не и омръзват :lol: ). Понякога изминавам много км.само с една цел да видя и да си поговоря с някого за зеленчука.Тук във форума хората са като едно семейство и не само това,но са и с едни и същи интереси,което рядко се случва в нормалните семейства.Радвам се че ви има и сте толкова отзивчиви знам това защото следя форума отдавна.В увлечението си по градината забравих да ви кажа за другата ми страст пеенето,пиша текстове и мелодии.Иска ми се да ви поздравя с една моя песен с което да ви благодаря още веднъж за топлия прием " onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”