Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
wenche

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от wenche »

Няма да се самоцитирам, но още в началото на обсъждането обърнах внимание точно върху градините на Гео и Зеленко. Да не се ослушват, ами да свикат тематични срещи на баш фотографите. :gydigydi:
Графиньо, много е хубаво в твоите сенки :sclap: :sclap:
mama_li

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от mama_li »

Гео, нямаш бял здравец! Скоро ще те заимам!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

calico написа:... Гео, на последната снимка в градината липсват разни неща, да пращам ли?
Калико, вече 2-3 година между ирисите хвърлям несметни количества семена от ешолция и нигела. Резултата е единични плешиви растенийца. Там има едни мощни мравуняци, които очевидно са ми безкрайно благодарни за кетъринга :eeeh: . Така че ако ми измислиш пълнеж за сянка, мравко- и кучоустойчив, ще ти викам како :nod: :liubov: !
wenche написа:Няма да се самоцитирам, но още в началото на обсъждането обърнах внимание точно върху градините на Гео и Зеленко. Да не се ослушват, ами да свикат тематични срещи на баш фотографите. :gydigydi:
Вени, и първия път видях, но не мисля, че е нужно. Не и тази година. Нека хвърлим всички усилия в Борово, пък ако има други такива кОнкурси... евентуално... може би, но едва ли :sdull: . Отщя ми се след проваления опит със Зелена София. Не им искам помощта, имам си форум :sheart: !
mama_li написа:Гео, нямаш бял здравец! Скоро ще те заимам!
Лидич, сакън недей :sooo: :sneee: ! Имам бре, на няколко места е и започва да цъфти. Заради теб ще го снимам, дано мирясаш с пусти здравец :evil: ... Намерих една - на преден план е розовия, а отзад в ляво между двата камъка е сал бял :nod: . Там ще позиционирам Пъна. Оня Пън :angelche:

Изображение

Още една - снимала съм хойхерата, но зад нея всичкото е бял здравец :twisted:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 773
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от maranta »

Геооо, чудна ти е градинката :ieeee: Браво на теб :tzvetentze:
Докато гледах снимките все търсех пъна :hmmm: Оня пън :potekoha: Ама се успокоих като прочетох, че си му измислила място :angel2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

Калико, вече 2-3 година между ирисите хвърлям несметни количества семена от ешолция и нигела. Резултата е единични плешиви растенийца. Там има едни мощни мравуняци, които очевидно са ми безкрайно благодарни за кетъринга :eeeh: . Така че ако ми измислиш пълнеж за сянка, мравко- и кучоустойчив, ще ти викам како :nod: :liubov: !
Гео, ама каква ешолция и нигела на тая сянка и мравки там, че и семена. ;) Ти момина сълза не обичаш ли? Ажуга? Ламиум? За алстромерия вече е късно, наесен. И там идеално ще се наместят от най-простите юниперус хоризонталис, при мен са на сянка и си вървят. Високата кампанула-напаст? Ахилеята пуканки? Да доста неща вече е късно, че израстнаха много, но някои може.
И само маркови ириси ли садиш там? Имам бели и жълти. Ще се огледам и за други неща. Вчера изхвърлих половин каруца стелария, и розова енотера също доста махах. Там впрочем идеално ще ти пълнят местото от простите хемерокалиси, оранжевите, и от тях ще ти дам, но наесен, вече са пред цъфтеж

и Гео, тази последната градинка не ми изглежда добре, не е като другите. Ще трябва да я пооправим :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ох, Ани, представях си ония ми ти мечове на ирисите с фината дантела на нигелите между тях. Обаче си остава само във фантазиите ми :sworried: ...

Иначе, да, права си, тази част е слабо разработена, има още много какво да се желае. Викам ириси стига толкова - те са ми всичките от Мерка, кой знае какви красоти са, ама като няма слънце, вадят само единични цветове, а повечето изобщо не цъфтят. За юниперуси място няма, че е гъстичко. Коя е високата кампанула, дето била напаст? Гломератата ли? Ако за нея става дума - приемам всякакви количества :nod: ! Ахилеята не се чувства добре при мен - поляга заради слънцето и се търкаля грозно из калта. Розова енотера съм сложила, но е малко и само на ъгъла. Стелария имам и ще я пусна вътре. И двете са ми от теб :liubov: . Ако са ти излишни, приемам пак във всякакви количества, колкото по-промишлени, толкова по-добре. Впрочем май точно стеларията е моето растение за това място! Ще напълни цялата почва между ризомите :daaa: !

Слагам снимката пак, за да разгледаме подробно ситуацията. В дясно от ъгловото колче между второто и третото се виждат енотерите - те ще се вдигнат и ще цъфтят. Там почвата е с вида и консистенцията на гранит и на горките растения им е голям зор да пробият. След тях имам хемерокалиси (обикновени оранжеви), които също не се представят кой знае колко убедително. После се вижда дъгичката стахис, зад него има успоредна дъга дебелец Дебела Мара (дето ми се смяхте на набучените цветоноси - всичките се вкорениха :nod: !), а зад него пак дъга с 6-7 новонасадени лавандули. Но всичките тези растения са още малки и не се забелязват. Едно петно ехинацеи имах по-назад вдясно - няма ги, не знам какво се е случило с тях. Малко риган, мащерка, една-две туфички неубиваем фаларис и това е май :hmmm: ... После в дъното насреща цялото това голо петно с камъните в дълбочина е бетонен разлив - върху него има тук-там по някоя алпийска роза и толкоз... А! Забравих да кажа, че зад хеметата има шахта с бетонни капаци, която трябва да е достъпна за съответните институции :hmmmmmm:

Изображение

На долната снимка се вижда лехата на ляво от ъгловото колче. Там има основно ириси (нецъфтящи :snif: ) и съвсем в тъмното ако се вгледаш, може да забележиш кривите редички на дребосъците-хибискуси, насадени на 15 см едно от друго, с мисията да се превърнат в жив плет. Някога :swonder: ... Е там мисля, че може да се напълни яко със стелария :daaa: ...

Това е. Отворена съм за предложения всякакви :arrow:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 773
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от maranta »

Аконитум, пулмонария, кандилки? Има ли?
Разчиствах ги миналата седмица, но ще се намери още някое коренче при мен :nod: Искаш ли?
Цветелинка изглежда много добре и е надула две пъпки :liubov2: Гео, :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

maranta написа:Аконитум, пулмонария, кандилки? Има ли?
Разчиствах ги миналата седмица, но ще се намери още някое коренче при мен :nod: Искаш ли?

Аконтиума малко ме страхува, Маранта, там минава основния поток от хора, деца, ще вземе някой да си откъсне, а той нали е отровен. Знам ли :hmmm: ... ама по-добре не :|
Пулмонария имам и не съм се сетила да я хакна там. Ако ти е в повече, ще я приема, само че наесен, кандилки всякакви също, пак тогава, че сега вече цъфтят
:ieeee: :daaa:

Цветелинка изглежда много добре и е надула две пъпки :liubov2: Гео, :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:

Ей, много се радвам, мила :nod: ! Дано сте щастливи двете заедно :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

Гео, това тук дето го разискваш вече има конструкция, може и да се добавят разни неща и пълнежи.
А в далечината зад големите дървета? Там ми се вижда по-слънчево? Дори и да има тревна площ там, пак си трябват някои неща тук и там, а?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Малката Ида

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Малката Ида »

Леле :potekoha: Гео :potekoha: Тази градина...онази ли е :shock: Какъв взрив,неузнаваемо прелестна!Ти си една красиво луда Графиня! :liubov:
Градината ти е твоето отражение! :sheart:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”