Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Силве, не се сърди, че не направихме подуенски семинар - посещението на Клоки беше буквално тичешком, за да си вземе мечтаните рози от Лили. Ако Лилка не живееше през улицата срещу мен, вероятно и аз нямаше да успея да я видя.

Няколко бързи сутрешни телефонни, че най-после нямаше вятър, та малко от малко може да се види нещичко :arrow:

Изображение

Ифейона от Калико става все по-голяма туфичка :liubov:

Изображение

Тиарела от Нини :liubov2:

Изображение

Нарцисчетата на долната снимка са случайна покупка от Лидъл и се оказаха отлично попадение - не само, че са прелестни, но държат цвят вече трета седмица :nod: .

Изображение

Стеларията ми пълни очите, а и празните места 8-)

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от daneda »

Страхотна е градинката, продължава да се пълни с цвят! Гео :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Emilly1212 »

Прекрасно е при теб, Гео! :liubov: Много хубави цветя! Вярвам, че всички които виждат тази градинка са доволни от красотата, която си създала! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Polin »

Гео, очарована съм от цветята, градинката,от прекрасните снимки,... :sheart: :sflower: :sflower:
Всичко е великолепно, а ти си си страхотна :daaa: ,ето казах го :angelche:
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Тутти »

Гео, ти успя да накараш всички,които минават наоколо да ценят красотата. Направила си много повече от доста институции за тези години. Близо до теб живее едно от малките йоркита, които роди Марая, та знам как вече повечето ти съседи само съзерцават, не си " пазаруват" от градинката. Браво на теб.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Noel »

Мила ми, Графиньо :dovolen:
Много сте се оцветили.И ифейона ви цъфнал даже :D
Тази туфа в дъното не си я спомням :hmmm:


Изображение
от възрастта ли е или е нещо ново?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Много сте мили, момичета, благодаря на всички ви за хубавите думи :sbow: :sbow: :sblush: :liubov: !
Noel написа: Тази туфа в дъното не си я спомням :hmmm: ...........
от възрастта ли е или е нещо ново?
Нито е от възрастта, нито е ново, Ноел, просто симфорикарпуса е пораснал, което показва колко отдавна не си идвала при мен :sworried: :svekurva: ...

..................................................

Два дни поработих добре в градината и привечер вчера грабнах фотото, та поснимах. Пак не са кой знае какви, ама е по-добре от нищо. За хатъра на Калико, а и за мое собствено удоволствие, ще започна с пейзажни, доколкото може да има такива при мен. Ще показвам всяка от четирите площи поотделно, за да добият някаква представа хората, които не са идвали.

Първо поглед от козирката към най-старата площ в дясно от входа. Арката е сложена и Меркиния клемчо е пуснат да се катери по нея :nod:. За информация на незнаещите и на забравилите - това местенце е единственото, което получава по 3-4 часа слънце на ден. Толкоз.

Хм, така отгоре изглежда доста постно, пътеките приличат на оголени места :hmmmmmm: ...
Изображение

Същото, но от входа :D

Изображение

Изображение

Синьолилаво с малко жълто на зелен фон :nod:

Изображение

Поглед откъм пътеката покрай блока

Изображение

Изображение

И сега вече малко детайли 8-)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последни лаленца

Изображение

Силве, познато ли ти е това долу 8-) :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
GIOIA(Джоя)

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Много хубаво,Гео! :o
Все казваш,че нямаш място,пък на мен ми се струва,че още доста растения би могла да побере градината ти ;) Друг е въпроса как се обгрижват и поливат,но после ще му мислим :lol:

Това дивата фестука ли е?Взе да ми харесва повече от изчанчените форми и си я копам от поляната и садя в градината :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Продължавам със сенчестата площ в ляво от входа. Ореха още не се е развил добре и изглежда по-светличко, но скоро няма да е така :sdull: . Пак снимка от високо...

Изображение

... и от ниско. Да не забравя - вгледайте се най-вляво на снимката - покрай импровизираната ограда ще забележите два реда ситни растенийца. Това е част от около 200-та корена дървовиден хибискус самосев, подарък от Миша. Останалата част пое в посока горе-долу Хаджи Димитър :lol: ... т.е. стигнах до булеварда, който минава пред нас :nod:

Изображение

Тук около кестена има ехей-броя хойхери и още толкова хости :angelche: . Виждат се хубаво и двете редички хибискуси, строени като войници с тайната надежда някога да се превърнат в гъст жив плет, за да махна проклетите канапи и да не могат да минават домашните любимци!

Изображение

Дамското сърце задължително се отчита всяка година и много ме радва, защото май се множи :ieeee:

Изображение

Детайли...

Изображение

Изображение

Хаконехлоата ми :!: Гале, благодаря ти сърдечно, че имам тази мечтана прелест в градината си :gush: :liubov: !!!

Изображение

Стелария от Калико (разпространявам я навсякъде вече :nod: ) и артемизия от Зелена пролет

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

GIOIA(Джоя) написа:Много хубаво,Гео! :o
Все казваш,че нямаш място,пък на мен ми се струва,че още доста растения би могла да побере градината ти ;) Друг е въпроса как се обгрижват и поливат,но после ще му мислим :lol:

Това дивата фестука ли е?Взе да ми харесва повече от изчанчените форми и си я копам от поляната и садя в градината :lol:
Благодаря, Джо :tzeluvka: ! Място има, но честно казано не искам да пълня всичко, ще ми се да има и тревичка. Някой хубав ден ще разкопая старата туфеста трева и ще засея истинска тревна смеска за дълбоки сенки. Някой ден :sdull: ...

За фестуката при розата ли питаш? Тя не е дива, от Мишето ми е, прави прелестен фонтан, който се налага да прескачам, защото съм я засадила прекалено близо до пътеката. Но имам и диви и те също са суперакцент! Твоя алпинеум се е утепАл за тях :daaa: :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”