Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Noel »

Мила ми, Графиньо :dovolen:
Много сте се оцветили.И ифейона ви цъфнал даже :D
Тази туфа в дъното не си я спомням :hmmm:


Изображение
от възрастта ли е или е нещо ново?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Много сте мили, момичета, благодаря на всички ви за хубавите думи :sbow: :sbow: :sblush: :liubov: !
Noel написа: Тази туфа в дъното не си я спомням :hmmm: ...........
от възрастта ли е или е нещо ново?
Нито е от възрастта, нито е ново, Ноел, просто симфорикарпуса е пораснал, което показва колко отдавна не си идвала при мен :sworried: :svekurva: ...

..................................................

Два дни поработих добре в градината и привечер вчера грабнах фотото, та поснимах. Пак не са кой знае какви, ама е по-добре от нищо. За хатъра на Калико, а и за мое собствено удоволствие, ще започна с пейзажни, доколкото може да има такива при мен. Ще показвам всяка от четирите площи поотделно, за да добият някаква представа хората, които не са идвали.

Първо поглед от козирката към най-старата площ в дясно от входа. Арката е сложена и Меркиния клемчо е пуснат да се катери по нея :nod:. За информация на незнаещите и на забравилите - това местенце е единственото, което получава по 3-4 часа слънце на ден. Толкоз.

Хм, така отгоре изглежда доста постно, пътеките приличат на оголени места :hmmmmmm: ...
Изображение

Същото, но от входа :D

Изображение

Изображение

Синьолилаво с малко жълто на зелен фон :nod:

Изображение

Поглед откъм пътеката покрай блока

Изображение

Изображение

И сега вече малко детайли 8-)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последни лаленца

Изображение

Силве, познато ли ти е това долу 8-) :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
GIOIA(Джоя)

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Много хубаво,Гео! :o
Все казваш,че нямаш място,пък на мен ми се струва,че още доста растения би могла да побере градината ти ;) Друг е въпроса как се обгрижват и поливат,но после ще му мислим :lol:

Това дивата фестука ли е?Взе да ми харесва повече от изчанчените форми и си я копам от поляната и садя в градината :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Продължавам със сенчестата площ в ляво от входа. Ореха още не се е развил добре и изглежда по-светличко, но скоро няма да е така :sdull: . Пак снимка от високо...

Изображение

... и от ниско. Да не забравя - вгледайте се най-вляво на снимката - покрай импровизираната ограда ще забележите два реда ситни растенийца. Това е част от около 200-та корена дървовиден хибискус самосев, подарък от Миша. Останалата част пое в посока горе-долу Хаджи Димитър :lol: ... т.е. стигнах до булеварда, който минава пред нас :nod:

Изображение

Тук около кестена има ехей-броя хойхери и още толкова хости :angelche: . Виждат се хубаво и двете редички хибискуси, строени като войници с тайната надежда някога да се превърнат в гъст жив плет, за да махна проклетите канапи и да не могат да минават домашните любимци!

Изображение

Дамското сърце задължително се отчита всяка година и много ме радва, защото май се множи :ieeee:

Изображение

Детайли...

Изображение

Изображение

Хаконехлоата ми :!: Гале, благодаря ти сърдечно, че имам тази мечтана прелест в градината си :gush: :liubov: !!!

Изображение

Стелария от Калико (разпространявам я навсякъде вече :nod: ) и артемизия от Зелена пролет

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

GIOIA(Джоя) написа:Много хубаво,Гео! :o
Все казваш,че нямаш място,пък на мен ми се струва,че още доста растения би могла да побере градината ти ;) Друг е въпроса как се обгрижват и поливат,но после ще му мислим :lol:

Това дивата фестука ли е?Взе да ми харесва повече от изчанчените форми и си я копам от поляната и садя в градината :lol:
Благодаря, Джо :tzeluvka: ! Място има, но честно казано не искам да пълня всичко, ще ми се да има и тревичка. Някой хубав ден ще разкопая старата туфеста трева и ще засея истинска тревна смеска за дълбоки сенки. Някой ден :sdull: ...

За фестуката при розата ли питаш? Тя не е дива, от Мишето ми е, прави прелестен фонтан, който се налага да прескачам, защото съм я засадила прекалено близо до пътеката. Но имам и диви и те също са суперакцент! Твоя алпинеум се е утепАл за тях :daaa: :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

Леле Гео какъв хубав здравец имааашшш :potekoha: :lol: :lol:

Я и ти да участваш на оня конкурс, след Ноелкината твоята е най-хубавата в София, пък те наградите 4.
айде, ще гласуваме и за двете градини
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Третата площ е северната с тревата на Шефа. Не гледайте назад, че не е окосена :sblush: . Само малко от могилката:

Изображение

Изображение

Изображение

И последната към улицата - едва в неделя успях да я поизчистя, не е много за показване :|

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

calico написа:Леле Гео какъв хубав здравец имааашшш :potekoha: :lol: :lol:

Я и ти да участваш на оня конкурс, след Ноелкината твоята е най-хубавата в София, пък те наградите 4.
айде, ще гласуваме и за двете градини
Еййй, доживях да забележите какъв здравец имам :lol: :lol: :lol: ... Не, Калико, няма да участвам. Искам да хвърлиме цялата си сила в Боровската градина. Искам да видят хората какво може да се прави когато има желание. Ако догодина пак има такова нещо, ще работиме за градината на Зеленко :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Emilly1212 »

Ани :gush: ми взе думите от устата. Докато разглеждах снимите си помислих колко хубава е твоята градина и че тя също може да участва в конкурса. :tzvetentze:
Много е красиво Гео! Видях, че имаш от онези мускари, дано пък и аз един ден да мога да ти предложа нещо интересно и да ти пратя! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

могат и сега- и Гео, и Фани
таман да оберем първите три награди и да има една и за други хора, да не ги отчайваме. :angelche:

Гео, на последната снимка в градината липсват разни неща, да пращам ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”