Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от elmaz »

Еко градини за лентяи
" onclick="window.open(this.href);return false;
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от tsvetina »

Благодаря, Елмаз! Днес и аз изгледах това видео и тук щях да го споделя. Ще се радвам на коментари от ваша страна, градинари! :tzvetentze:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Аз още не съм доизгледала целия клип, но това, което видях дотук ми харесва и много ми се ще да се случат подобни неща и у нас. :nod: Само ще търся алтернатива на триците и на керемидите. Това ограждане ще ме затрудни. Надявам се тук да поразнищим такива проблеми. Сигурно има и други начини.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от ivanina »

И аз преди два дни изгледах този клип във фейса, и ми беше много забавно до като го гледах. Срещнах в него доста известната вече за нас информация за пръскането на доматите с прясно мляко ... само не бях чувала за използването на салицил , в комбинация със сода бикарбонат.
Този препарат/салицил/ , от времето на мама се ползваше за консервиране на зрели смлени домати в бирени бутилки , без термична обработка , а днес научавам и за лечебните му свойства върху растенията. :hmmmmmm:
Сега за копането ...на път съм, да се съглася.Веднъж окопано , засадено и покрито с мулч - щом не се върви по него , почвата си остава рохка. Но това с оформянето на оградките на лехичките , ми се види доста сложно и не за жена работа. :x
Трябва да се вкопава дълбоко в земята и...става дълга и широка, а пък мене ме мързи, а мъжо - два пъти по- вече. :twisted:
Аз пък, днес сбъднах една своя мечта - сдобих се с така желания плоскорез на Фокин и мисля че реших занапред въпроса с по-лесното почистване на треваляка в розите.
Това, плевенето с лазене по колене и гъзурчене , и цяло лято ваденето на бодли от изподрасканите ми ръце , също както и кърпенето на вечно съдраните ми от розовите бодли Шорти е вече Минало. :mrgreen:
Модернизирана съм с нова технология! :D малък и голям плоскорез , сега ще търся и подходящите им дръжки.

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
elfy

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от elfy »

ivanina, сподели моля, откъде поръча Фокиновото чудо.
:tzvetoman:
незабравка

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от незабравка »

zeleno написа:това зебло против плевели дали ще изкара на припек поне две-три години ?
ще ми бъде полезно инфото и по този въпрос
благодаря за споделеното :tzvetentze:
От Майер фолиото ми е 10 годишно,пренесох го от стария разсадник,здраво е още ,е има тук там дупчици вече. :dovolen: Другото от по-евтиното е от 4 години и е като ново засега.
gospodinov

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от gospodinov »

Ефективен ли е плоскореза при необработвана почва?
Аз си взех плоскорез, който е с друга форма
Изображение
Ако почвата е рохка и има набола трева е много ефикасен, но ако почвата е по-сбита, ефективността му клони към 0.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Миша »

На Аквамат зеблото е много добро и на добра цена, има и едни гръцки зебла, в момента ми се губи името на фирмата :oops: , само не взимайте от това на Гимекспорт , голям боклук е
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от ivanina »

gospodinov написа:Тук продават 3 вида
https://neolab.bg/cat/%d0%b7%d0%b5%d0%b ... %ba%d0%b8-" onclick="window.open(this.href);return false;
%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b8/
Позна от първия път! :daaa:
От този сайт поръчах. :nod:
Първо направих опит за поръчка от тук https://prom.ua/p34320511-ploskorez-fokina-srednij.html" onclick="window.open(this.href);return false;
но не ми се получиха нещата. :hmmmmmm:
Искаше ми се инструмента да е оригинален, изработен от препоръчания за целта метал , но като прочетох че дори в Русия е трудно да попаднеш на такъв, се отказах от високите си цели.
Надявам се, това което получих да ми върши добра работа- успешно да кастря тревата между розите си ....като го вкарам в действие ще пиша по- подробно, за ползата от файдата! :mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”