Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

ами аз за себе си си представям някаква комбинация от такъв капак и контейнер , но по-плитък и по-широк за иглолистните
докато се вкоренят добре , за година , две , щото не ми е много ясно после как се вадят от растенията , като направят корона
в руските сайтове пише , че вече го произвеждат и от пресован картон , може би се разгражда след време
идеята тук е за пустинни условия , но нещо от нея може да се открадне от виладжийте , които нямат възможност за редовни поливки
пп ю-туб е пълен с видеа по въпроса
може в/у капака да се сложи някакъв подходящ текстил , знам ли
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1695
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 303 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от penkeler »

zeleno написа:... повета аз изкоренявам по следния начин вземам шише от минерална вода , натъпквам в него максимален брой лъстари от един корен повет и впръсквам разреден според указанията раундъп това шише си седи към месец , всичко изсъхва и го изхвърлям барабар с шишето...
Хм... Интересно решение! Вероятно ще опитам и това, но едва когато се разредят достатъчно и останат само най упоритите, с най дълбоки корени. Иначе, сега ще ми трябват стотици бутилки защото има ластари на всяка педя. Благодаря за полезната информация!
незабравка

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от незабравка »

zeleno написа:да , за варовика е така
но в същото време цялата местност е карстов район и на 10 метра от нас има борова гора
ще го мисля , но моят мулч ще е от едър камък , при всички положения
пред блока имам някакъв синеещ , цепен на слоеве
ами чудесна работа върши :daaa:
всички тези размисли са за обособена декоративна градина с размери 6 на 6 метра примерно
не за декари
Фани,местните борове,особено клековете са толерантни към варовика,обаче японските подвидове бор,смърчът и елата в техните по- засукани хибридни форми и джуджетата ,получени от вещерски метли -много от тях не го понасят.Нещо като кученцето на една моя позната-мини-чихуа-хуа-майка и го нахрани с леща и едвам го спасиха.Ако беше местна улична порода-щеше да му се размине е едно разхлабване само.
Ти пък що не си навита на речна баластра по-едра фракция :D ,аз все ви я навирам в очите тука :lol:
Синеещ гранит съм виждала тук при нас,с формата на чакъл,ръбест.Това цепеното за което говориш,по-плоско като на малки плочки ли е ?Между другото в Студентски град гледах декоративни лъкатушещи ивици в зелените площи в компания на цветните лехи или около корените на някое дърво -от нареден плосък речен камък,окръглен по краищата с големина около от 10 -12 см.Не беше като пътека,вкопано и нивелирано ,а небрежно наредено плътно едно до друго.Хареса ми също. :nod:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

синеещите ми камъни са с размери приблизително 50/30 , различни по форма , може и гранит да са
искам по едри камъни защото листата от околните дървета ще се чистят по лесно от тях , в сравнение с чакъла
речните камъни са красота , но тях няма от къде да ги взема
на първо четене , доколкото сме гледали за облицовка / камък / за вилата , намираме само окрайчен пясъчник
избора хич не е богат
има време , само здраве да има
а кеките ще си ги дондуркам засега в контейнери
чадърчето и двете нови от Шмид
и от Ким съм заръчала една , и нея така
засега безпроблемно в пръстта живеят два кедъра и иглолистното със синеещите иглички от твоята миналогодишна поръчка / тук не ми е силата , имена не помня :lol:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Гледах някакво зебло против плевели. Някой може ли да коментира? Мисля че става за пътеките ,а и като се пробие дупка - може да се сеят растения. Разграфено е и сигурно ще се работи лесно. Кажете " за " и " против". Ако се застели оранжерията изцяло - няма грижи по плевели .
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

Янче, ако става въпрос за това - изпробвано е и работи без грешка ... снимката е от моята градина - тази година ... :dovolen: - "градината с дюшемето" както се шегуваха с мен в един друг форум :lol: :lol: ...
и аз постоянно правя опити с идеята минимални усилия - ако може :D /защото не живея там/

Изображение
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Много мотивиращо ми подейства. Благодаря ти Isa Bel. Разкажи още - как, колко, с какви проблеми се сблъска, как ги разреши... Навън може ли също да се използва?
Наистина е като дюшеме. И сякаш току-що що си минала със стелката., :D Браво. Много ми харесва. Споделяй още!
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

Янче ще пиша - имам много снимки от тази година - това е външна зеленчукова градина - не е парник ...
ако ти е интересно може да влезеш в моята тема - бях започнала по Коледа да разказвам какви "дивотии" ми се въртят в главата ... :
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=6868
цяло лято имах много работа и не съм влизала от април тук да пиша .... сега зимата ще има време за споделяне - ще разкажа това лято какви нови неща съм правила /гледам да споделям след като обера реколтата за да е сигурно че опитите наистина работят :lol: :lol: /
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Чудесна ти е темата, Руми. И на мен котките са ми слабост. Но обещай, че и тук ще пишеш и ще показваш снимки. Харесва ми и мулчирането със слама, но се притеснявам, че вятъра ще я носи навсякъде и затова засега е извън плановете ми. А ако и моят Която ще лежи върху нея с осемте си кила май по- добре да не разчитам на мулчираните зеленчуци. :D А подозирам, че така ще бъде. Изображение
Поздрав на твоите котани от Котьо и Василка.
Deleted User 2919

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Deleted User 2919 »

Знаете, супрузите трябва да имат хъс да правят такива лехи..Аз правя, но става вид, като на къща, построена от стара мома-мъжкарана..само това, което изисква художественното , ми се отдава :dovolen: ..Мъжката работа изисква мъжки ръце :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”