Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

Янче, ако става въпрос за това - изпробвано е и работи без грешка ... снимката е от моята градина - тази година ... :dovolen: - "градината с дюшемето" както се шегуваха с мен в един друг форум :lol: :lol: ...
и аз постоянно правя опити с идеята минимални усилия - ако може :D /защото не живея там/

Изображение
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Много мотивиращо ми подейства. Благодаря ти Isa Bel. Разкажи още - как, колко, с какви проблеми се сблъска, как ги разреши... Навън може ли също да се използва?
Наистина е като дюшеме. И сякаш току-що що си минала със стелката., :D Браво. Много ми харесва. Споделяй още!
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

Янче ще пиша - имам много снимки от тази година - това е външна зеленчукова градина - не е парник ...
ако ти е интересно може да влезеш в моята тема - бях започнала по Коледа да разказвам какви "дивотии" ми се въртят в главата ... :
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=6868
цяло лято имах много работа и не съм влизала от април тук да пиша .... сега зимата ще има време за споделяне - ще разкажа това лято какви нови неща съм правила /гледам да споделям след като обера реколтата за да е сигурно че опитите наистина работят :lol: :lol: /
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Чудесна ти е темата, Руми. И на мен котките са ми слабост. Но обещай, че и тук ще пишеш и ще показваш снимки. Харесва ми и мулчирането със слама, но се притеснявам, че вятъра ще я носи навсякъде и затова засега е извън плановете ми. А ако и моят Която ще лежи върху нея с осемте си кила май по- добре да не разчитам на мулчираните зеленчуци. :D А подозирам, че така ще бъде. Изображение
Поздрав на твоите котани от Котьо и Василка.
Deleted User 2919

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Deleted User 2919 »

Знаете, супрузите трябва да имат хъс да правят такива лехи..Аз правя, но става вид, като на къща, построена от стара мома-мъжкарана..само това, което изисква художественното , ми се отдава :dovolen: ..Мъжката работа изисква мъжки ръце :D :D :D
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Isa Bel »

Янче и на мен много ми харесва сламата - виждала съм български градини със слама и не е имало проблем с отвяването но при мен проблема са котаците /правилни са ти подозренията :lol: :lol: / - наистина лежат върху растенията и когато са още малки стъблата лесно се пречупват, тази година бучих пластмасови вилички в земята за да не ходят там, може и клечки да се наредят ... наистина това пази от котките но пък да си играеш да бучиш клечки в цялата градина не ми се вижда много мотивиращо :lol: :lol: ... така че започнах със сламата и се отказах - в един момент върнах отново дъските - така хем задържам влагата, хем пазя от бандата котаци - а сламата си я редих между дъските...
ето тук съм писала в моята тема за опитите ми със слама:
Isa Bel написа:
след като са готови за засаждане премахвам само дъното на чашките за да може свободно корените да се разпростират в почвата ... обикновено дъното е влажно и се маха лесно

правя дупка с една лъжица и поставям хартиената чашка вътре

Изображение

Изображение

за съжаление опитът при мен е неуспешен заради огромната банда котаци които понякога надвишават 10 ... сламата стана най-доброто място за боеве, излежаване и разручкване .... от 60 марули посяти оцеляха само 20 ...

ей така се лежи върху марулките:

Изображение

добре поне че лука си никне и не му пречат котаците ... тез лехи ще останат май само с лук и чесън :lol: :lol: :lol:

Изображение
така и стана - в тази леха остана само лук и чесън :lol:
тук на снимките са Бочко и Чочко - айляци бандити както се вижда :lol: :lol: ... ако при теб са само две котачета може и да опиташ със слама една леха ... при мен са доста и ако не лежи едно друго ще легне там ...

другото ми наблюдение със сламата - или трябва да е доста дебел слоят или отдолу да има наредени картони за да не никнат плевелите ... аз пробвах с вестници една цветна градинка - но пак си избиват после ... ето тази:

Изображение

за цветните градинки вече клоня към идеята да сложа гео текстил или мулч фолио /като това което е на пътечките ми/ и после сламата отгоре, защото имам достъп до огромни количества слама и мога да си взимам от там
поздрави от моята банда за твоята банда!!! :liubov: твоят Котьо е голям хубавец и как важно гледа :D
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

това зебло против плевели дали ще изкара на припек поне две-три години ?
ще ми бъде полезно инфото и по този въпрос
благодаря за споделеното :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Daniela Pargu »

Имам от черното на квадратите тригодишно, отгоре с дървесен мулч- никакви проблеми :daaa: :stiskam:
Друго - по-старо, отгоре с камъчета речни- не поддава - сигурно е здраво :hmmm:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Сега пък друг проблем - ами как ще поникнат луковичните? А там, където има пролетни луковици изобщо не може да се мулчира. А те са ми навсякъде. :hmmm: Трябва и това да го измислим.Всъщност те ще се покажат преди да стане време за мулчиране, но ще си останат с листата почти цяло лято. И не е добре да се орежат листата веднага след прецъфтяването...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Daniela Pargu »

При мен, на местата ,където има луковични, съм мулчирала с вестници /от форума го научих / и отгоре- корите и си изникват :dovolen:
В платното съм изрязала дупки и така!
пп. а листата после не им режа, а слагам някоя саксийка - да не ме дразнят изсъхналите :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”