Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

от моя опит - най-добре се запазва влагата под камък
надявам се , въобразявам си де , че когато ми дойде ред да си наслагам иглолистните там за където ги купувам ще направя следното
ще положа геотекстил и ще наслагам големи плоски варовикови камъни м/у тях / ако трябва ще циганчосъм с нещо домашно отлято ако не намеря подходящи камъни
ще запълвам с мащерка , ситен карамфил и едно друго почвопокривно бодливо на което не знам името , но и двете са от Зелена пролет и прочие нещица
имам и роза любимка за между иглолистни - Чинко
ех , мечтииии
засега съм пробвала със шишарки , красиво е , листата се чистят по-трудно , става за малки площи
окосена трева - грознее , но върши работа
стърготини - май груба грешка , след време си създават някакъв филм , по който дъждовната вода се стича настрани
пък и Миша е писала за азота , което пък съвсем не знаех
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Daniela Pargu »

Зеленко, варовиковия камък може да създаде проблем, защото повечето иглолистни искат по-кисела почва!
Стърготините вкисляват почвата, може борови кори и дървесинни парченца !
Ако искаш камък - избягвай варовика!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

да , за варовика е така
но в същото време цялата местност е карстов район и на 10 метра от нас има борова гора
ще го мисля , но моят мулч ще е от едър камък , при всички положения
пред блока имам някакъв синеещ , цепен на слоеве
ами чудесна работа върши :daaa:
всички тези размисли са за обособена декоративна градина с размери 6 на 6 метра примерно
не за декари
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

утрепах се да го търся този клип
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
хвърлете по едно око
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Daniela Pargu »

О,Зеленкооо,големи идеи! :daaa: Добре, че ги пусна!
Как ще ги адаптираме към нашите условия :hmmm:
Може да се измисли нещо подобно!
Ама ще е неугледно :snif:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

ами аз за себе си си представям някаква комбинация от такъв капак и контейнер , но по-плитък и по-широк за иглолистните
докато се вкоренят добре , за година , две , щото не ми е много ясно после как се вадят от растенията , като направят корона
в руските сайтове пише , че вече го произвеждат и от пресован картон , може би се разгражда след време
идеята тук е за пустинни условия , но нещо от нея може да се открадне от виладжийте , които нямат възможност за редовни поливки
пп ю-туб е пълен с видеа по въпроса
може в/у капака да се сложи някакъв подходящ текстил , знам ли
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1690
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 297 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от penkeler »

zeleno написа:... повета аз изкоренявам по следния начин вземам шише от минерална вода , натъпквам в него максимален брой лъстари от един корен повет и впръсквам разреден според указанията раундъп това шише си седи към месец , всичко изсъхва и го изхвърлям барабар с шишето...
Хм... Интересно решение! Вероятно ще опитам и това, но едва когато се разредят достатъчно и останат само най упоритите, с най дълбоки корени. Иначе, сега ще ми трябват стотици бутилки защото има ластари на всяка педя. Благодаря за полезната информация!
незабравка

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от незабравка »

zeleno написа:да , за варовика е така
но в същото време цялата местност е карстов район и на 10 метра от нас има борова гора
ще го мисля , но моят мулч ще е от едър камък , при всички положения
пред блока имам някакъв синеещ , цепен на слоеве
ами чудесна работа върши :daaa:
всички тези размисли са за обособена декоративна градина с размери 6 на 6 метра примерно
не за декари
Фани,местните борове,особено клековете са толерантни към варовика,обаче японските подвидове бор,смърчът и елата в техните по- засукани хибридни форми и джуджетата ,получени от вещерски метли -много от тях не го понасят.Нещо като кученцето на една моя позната-мини-чихуа-хуа-майка и го нахрани с леща и едвам го спасиха.Ако беше местна улична порода-щеше да му се размине е едно разхлабване само.
Ти пък що не си навита на речна баластра по-едра фракция :D ,аз все ви я навирам в очите тука :lol:
Синеещ гранит съм виждала тук при нас,с формата на чакъл,ръбест.Това цепеното за което говориш,по-плоско като на малки плочки ли е ?Между другото в Студентски град гледах декоративни лъкатушещи ивици в зелените площи в компания на цветните лехи или около корените на някое дърво -от нареден плосък речен камък,окръглен по краищата с големина около от 10 -12 см.Не беше като пътека,вкопано и нивелирано ,а небрежно наредено плътно едно до друго.Хареса ми също. :nod:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от zeleno »

синеещите ми камъни са с размери приблизително 50/30 , различни по форма , може и гранит да са
искам по едри камъни защото листата от околните дървета ще се чистят по лесно от тях , в сравнение с чакъла
речните камъни са красота , но тях няма от къде да ги взема
на първо четене , доколкото сме гледали за облицовка / камък / за вилата , намираме само окрайчен пясъчник
избора хич не е богат
има време , само здраве да има
а кеките ще си ги дондуркам засега в контейнери
чадърчето и двете нови от Шмид
и от Ким съм заръчала една , и нея така
засега безпроблемно в пръстта живеят два кедъра и иглолистното със синеещите иглички от твоята миналогодишна поръчка / тук не ми е силата , имена не помня :lol:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 75 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Гледах някакво зебло против плевели. Някой може ли да коментира? Мисля че става за пътеките ,а и като се пробие дупка - може да се сеят растения. Разграфено е и сигурно ще се работи лесно. Кажете " за " и " против". Ако се застели оранжерията изцяло - няма грижи по плевели .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”