Билките - полезни и опасни

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

troll написа:
Миша написа:Наде,някъде четох за изследване на гените и връзката им с лекарствата,нещо от рода на това аспирина ще ти действа само ако имаш подходящи гени :hmmm: ето някаква подобна статия,признавам,че я прочетох по диагонал,помня,че когато чух за тези изследвания обърнах повече внимание на твърдението,че българите носим едни от най-старите генетични маркери в света

http://spisaniemd.bg/md/2004/10/genite- ... da-vzemame" onclick="window.open(this.href);return false;
Той още Раковски е фаворизирал българите, де .... ма да питам така .... ква чистота на гени при малък, вече, народ на кръсопът...
Хубаво е, че се опитваме да си повдигаме националното самосъзнание за ценост, ама трябва и малко реализъм така.
:mrgreen:
Точно това за кръстопътя се оспорва,изследването е международно ,доказва ,че 30% от мъжете ни носят Y-хромозама,която е на около 7800 години ,което няма аналог в световната история,така че ние сме потомци на онази цивилизация,дала най-старото обработено злато в света ,имаме за какво да си вирим носовете,друг е въпросът,че в момента мястото на варненския некропол тъне в тръни и боклуци
пак съвсем на бързо открих някаква статия ,ако се разтърсите,със сигурност ще откриете повече
http://www.geo-bg.bg/nauka/b-lgarite-sa ... d-v-evropa" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от troll »

Аз си мисля, така, че ти доста добре схващаш природата ... та може ли да има домат, дето да дава по 300 тона на декар?
:mrgreen:
Да, може да има такъв, дето да му е кеф да чете, че е много спецялен.
:mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

Относно зелето,ще стане,но млечнокиселите бактерии,които му действат у нас,би могло да са различни от тези,които действат у новото ти вас ,между другото,имам клиенти,които си купуват зеле от нас и го пращат в Германия,защото тамошното зеле не втасва като нашето,и забележи,давала съм им и семена от същия сорт,зелето пак не втасва ,когато говорих с един професор от Лесотехническия университет ми обясни ,че именно в почвата са тези бактерии,от които зависи втасването на зелето
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

troll написа:Аз си мисля, така, че ти доста добре схващаш природата ... та може ли да има домат, дето да дава по 300 тона на декар?
:mrgreen:
Да, може да има такъв, дето да му е кеф да чете, че е много спецялен.
:mrgreen:
то има и тикви по 400 кила,че и луци по 100 кила,без да са им чели колко са специални

Изображение

за съжаление нямам време да продължа спора,иначе ми е много интересно,особено ако ще си говорим и за история,и произход на българите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от troll »

Ми то туй е разликата между чата и форума, че спора може да продължава месеци, но спорим ли ние?
:mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

Я,тиквата била 1053,5 кг :shock:

http://www.flagman.bg/news/2013/09/20/1 ... 386579.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

troll написа:Ми то туй е разликата между чата и форума, че спора може да продължава месеци, но спорим ли ние?
:mrgreen:
не се хващай за думата де,говорим си ,всеки защитава различна теза :mrgreen: ,много се засягам на тема "стига сте си вирили носа ,вижте се " :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от troll »

българите нито са по-долу... нито са по-горе.
:mrgreen:
българския лук расте точно кат сръпскиа.
А ся ... ако искаш да напишеш колко спецялни са българите и как България е едно кръстовище на трасцедентни енергии туй е друго... там не съм компетентен.
:mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от Миша »

Така,сега само ме опровергай за най-старото открито до сега обработено злато и прочети чуждите публикации по това време колко злато са вадили и как са го обработвали ,после прочети твърденията на Проф. Ререн ,че именно тук,на балканите ,се ражда металургията,свързваш изследването за гените и какво излиза,че ние сме дали нещо на света ,а всеки народ,дори умиращ такъв,би трябвало да знае постиженията на предците си и да ги популяризира или най-малкото да се гордее с тях.Не ми се говори за енергии и други недоказани неща,аз обичам доказателствата ,макар понякога да противоречат на официалната наука
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Билките - полезни и опасни

Мнение от troll »

Само не разбрах туй злато, като се е вадило и обработвало, де са били българите?
:mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”