Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

Пускам тази тема,за да споделяме успехите и грешките си в присаждането.Например резултатите от тазгодишните ми опити да се правя на Мичурин:Присаждане на разцеп- 1. 2пъти праскова върху праскова-2фала! 2. 2пъти круша върху круша -2 успешно! 3. 1път круша върху дюля-рано е да се каже но не ми харесва!4. 5пъти бадем върху праскова-5 успеха! 5. 3пъти синя слива върху джанка-2фал и 1 успех!6. 2пъти кайсия върху джанка -1фал и 1 успех! На будна пъпка мушмула върху дюля-рано е да се каже но изглеждат обещаващо!Опитите продължават! :hihihi: :hihihi:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от Daniela Pargu »

Тази тема обещава да е доста интересна!Чувала съм и за присаждане на асми :hmmm:
Ще следя споделения опит с огромен интерес и удоволствие :daaa:
Адмирации :stiskam: :dovolen:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от apis »

ivrabetsa , поздравления за темата !
И аз вчера ашладисах една круша и четири ябълки.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

От двете присадени будни пъпки мушмула в/у дюля едната се развива,другата изсъхва.Днес след работа присадих на две места по 3 пъпки от синя слива в/у джанка. :stiskam: че материала си го бива!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

Вчера продължих с опитите-присадих седем пъпки от кайсия"Силистренска компотна" в следния ред:1 х кайсия"Унгарска",1 х праскова,5 х джанка 2броя.Тук никой нищо не споделя - големи сте потайници. :D
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от Di_Va »

Този линк за "Техника на присаждане чрез обикновена копулация" ми попадна в общата тема за овошките, може да е полезен и тук
http://m.bgfermer.bg/Article/765759" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

Ето едно клипче показващо добре начина за присаждане на "будна пъпка" или "окулировка"https://youtu.be/yuxz9UfDVgk,който се практикува сега-от средата на юли до края на август.Добре е да се спазва и правилото,че върху ранна подложка се присаждат само ранни сортове,а върху късна-може ранни,средно-ранни и късни сортове!Приятно гледане и после практикуване! :mrgreen: :mrgreen:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от Пламен »

Може ли да се присади праскова върху синя слива. Имам две стари дръвчета, но не харесвам сини сливи. Февруари пробвах с няколко калема и 2 се прихванаха и си растат. Дали ще е устойчиво това облагородяване в по-дългосрочен план?
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

Може,и двете са костилкови.Пък и ти сам го доказваш с действията си.В дългосрочен план не би трябвало да възникнат проблеми,защото прасковата е по-дребно дърво и живее доста по-кратко.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Присаждане на овощни и зеленчукови растения

Мнение от ivrabetsa »

Сега е момента да смажете бормашините :lol: :lol: :lol: и да наточите овощарските ножчета,че останаха два месеца до сезона на присадките :mrgreen: !
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”