Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MitkoGeorgiev »

Краси Лазаров написа: При мен след второто пръскане с Инфинито се появи химически вкус
Краси аз миналата година пръсках четири пъти по спомен. Над десет сорта бяха но такъв вкус нямаше. Но аз ги пръсках много рано. Някъде към средата до края на май и бяха зелени. Може би не трябва да се пръскат червени домати с инфинито. Тогава евентуално да дава някаква реакция.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от mimilisa »

:!: :!: :!: http://postharvest.ucdavis.edu/Commodit ... =36&ds=799" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: :idea: :idea: http://www.theunconventionaltomato.com/ ... nts-fruit/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от shoshy »

Да помоля за съвет, по-точно диагноза
Изображение
Това са домати, изникнали сами, явно от самозасадили се семена. Дожаля ми да ги скубя и сега - това. Втори корен св разболява . Каква е диагнозата и с какво да пръскам?
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от maranta »

[quote="calico" Маранта, за чаеното масло не помня точно, Миша ще каже, обаче знам че е доста разход на малко вода. Към 5 лв е една опаковка от аптеките, има 10 мл масло и се слага на около 200 мл вода. Ползвай го само при необходимост щото е скъпо пръскане. Аз профилактично сега ще сложа 3 опаковки по 10 мл на 5 литра пръскачка. Вероятно е малко, но и видими проблеми нямам засега.
Миша написа:Дозата на чаеното дърво е 1 мл(20 капки) на 200 мл вода ,т.е. едно шишенце за 2 литра , регистрирания препарат на база чаено дърво е Тиморекс 66 СК
Благодаря Калико :tzeluvka: , Мише пак :tzeluvka: и отново :tzvetentze:
И аз сега профилактично, един два пъти мога да ги поглезя, не са много домати :nod: Дано ги запазя :stiskam:
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от naska50 »

Днес намерих домати с черно дъно, да се съмнявам ли, че имам. проблем. и ако е проблем, с какво да пръскам?
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от wesselin »

naska50 написа:Днес намерих домати с черно дъно, да се съмнявам ли, че имам. проблем. и ако е проблем, с какво да пръскам?
Калций на Лебозол например. :stiskam:
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от mimilisa »

Проблемите които споделих с моите домати, са нова епидемия. Днес разговарях и с други хора със същите проблеми. И най-интересното е, че хора, които са опънали найлон над доматите си нямат никакви проблеми. Сега идва новата вълна от картофена мана - дъжд и студ. Честито!
Изображение
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

calico написа:Мимилиса, не знам какво следиш, ама никога не бих яла от твоите домати. То бива пръскане при нужда, или за бърза помощ, обаче твоето си е цялостна програма за третиране с химикали. И ще ми казваш, че били вкусни доматите. Ти яла ли си домат, който изобщо и с нищо не е опръскван, никога? Какво знаеш за вкуса на такъв домат? - съвсем нищо, очевидно.

на нас ни стигат към 60 корена домати. Садим 100-110 и не пръскаме с нищо. Има да се разболяват, има и за нас. Пръскането при нас е голямо изключение, трябва да е застрашена цялата реколта. Миналата година, понеже ММ ги засади направо при картофите, и хванаха маната, тогава пръскахме. Сега нямаме картофи, и няма нужда от пръскане. Те растенията си се справят някак си, ако разсада е здрав и силен.
:daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa:
Може да не садя най-вкусните най-родовитите и друго най,най,но предпочитам да са минимално пръскани.Тор само при садене-слагам в ямката тор от калифорнийски червей,мястото е било винаги частна зеленчукова градина и никога не са вкарвани минерални торове и не е пръскано с хербициди.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от calico »

wesselin написа:
naska50 написа:Днес намерих домати с черно дъно, да се съмнявам ли, че имам. проблем. и ако е проблем, с какво да пръскам?
Калций на Лебозол например. :stiskam:
а в горещо време може ли да се пръска с тоя калций?
и ако растението няма липса на калций, а все пак има върхово гниене, какво става тогава?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от wesselin »

calico написа:
wesselin написа:
naska50 написа:Днес намерих домати с черно дъно, да се съмнявам ли, че имам. проблем. и ако е проблем, с какво да пръскам?
Калций на Лебозол например. :stiskam:
а в горещо време може ли да се пръска с тоя калций?
и ако растението няма липса на калций, а все пак има върхово гниене, какво става тогава?
То е едно и също.
http://www.selskatrapeza.bg/Varhovo-gni ... 17598.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”