Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Е, да, всеки се старае според условията. При мене са на по-хладно и не бързат да растат. А най-новите не знам дори дали ще успеят да поникнат, но ще тествам.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа:Ето ги и моите. Не са в перфектно сътояние и имат признаци на преполиване - жълтеят и са със завити листенца. Спрях да перкалявам с поливането когато научих причината. Издължили са се много и в неделя ще ги допълня с пръст, защото местенето в индивидуални кофички е предвидено за началото на март. Стоят на прозореца и са захлупени за да се предпазят от котешки набези. Най-бързо вървят както се очакваше Бонония-Трапезица (аз ги отглеждам смесено и част от семената ми са кръстоска от двата вида, а част са Бонония от купешко семе - тя поникна първа). На тях ще разчитам за първа реколта. Пръстта е смеска от градинска, торф и компост и затова по повърхността се е образувал мухъл. Миналата година го премахвах чрез канела, но тъй като се приема, че това не им пречи, тази година съм ги оставила така. Малко немарлива работа през очите на перфекционистите, приемам критики по въпроса. ;)
Не спирай да прекаляваш с поливането а спри изобщо да поливаш. Ако няма никакъв друг начин да ги преместиш, поне сложи изолатор отдолу. Един лист 5-сантиметров фибран ще свърши работа. Мухъла можеш да махнеш с масло от чаено дърво или поне подсипи малко чист торф отгоре без да го поливаш. С това издължаване ще се справиш при пикирането, дано не хвръкнат още нагоре... :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

MotacillaAlba написа:Иванина, поздрави и за киприте доматчета, а също и за овощната градина зад прозореца, която предполагам, че е ваша (за която завиждам благородно...)!
Но не са ли много напреднали при тебе доматите - ще трябва да ги слагаш през март на постоянно място, вероятно ще трябва и да ги отопляваш?
Успех, да са ти живи и здрави и да ви донесат богата реколта!
Ех....имам достъп до нет , но през този таблет писането ми е трагично. :eeeh:
Благодаря MotacillaAlba !
Доматите ги сях първата седмица на януари, почти както миналата година- отоплявах по същият начин , с тази разлика че тази година наблегнах на осветлението им и разликата в резултата от развитието на растенията е дето се вика е Балкан разлика.
Тревожно ми е, че напредват стремглаво с растежа, а оранжерията ми е отвита от найлона и е все още потънала в сняг.
След стапенето на снега, ще бързам да я загъна и по тоъи начин затопля. :nod:
Желая на всички ви успех в градинарстването- от разсада до зрелите домати! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
stefi9914
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 10, '17, 13:02

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от stefi9914 »

Какво ви е мнението за домати Български трапезен и Стара мечта?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от kim »

Днес си взех перхидрол :angel2: . Ще ги правя блондинки и ще сея вече семената. :ieeee:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

stefi9914 написа:Какво ви е мнението за домати Български трапезен и Стара мечта?
Бг трапезен е много родовит.на външен вид е прекрасен,а вътрешния вид е калпав.Има жили и вкусовите качества са кофти.Не си струва да хабите място за сорта. За Старата мечта си нямам идея
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1035 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Ето ги моите "първородни " , засадени на 11.2. вечерта в 23 часа Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1035 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Засети искам да кажа ."Ръгби " са.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Бързаци! :)
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

Светката написа:
stefi9914 написа:Какво ви е мнението за домати Български трапезен и Стара мечта?
Бг трапезен е много родовит.на външен вид е прекрасен,а вътрешния вид е калпав.Има жили и вкусовите качества са кофти.Не си струва да хабите място за сорта. За Старата мечта си нямам идея
Този коментар много ми хареса :lol: Светка ,мислил ли си да се пробваш в рекламния бизнес. :D
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”