Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

Станимир, това е едно и също, погледни съдържанието на двата препарата

Fluopicolide (pyridinylmethyl-benzamide) 62,5 g/l
Propamocarb-HCl (carbamate) 625 g/l

Не е лошо от Байер да обяснят защо беше регистриран и после не са подновили регистрацията при домати
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 5366 »

Миша написа:Станимир, това е едно и също, погледни съдържанието на двата препарата

Fluopicolide (pyridinylmethyl-benzamide) 62,5 g/l
Propamocarb-HCl (carbamate) 625 g/l

Не е лошо от Байер да обяснят защо беше регистриран и после не са подновили регистрацията при домати
Благодаря! Вдянах! Но наистина някой(специалист) трябва да попита защо се е получило така.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

Опитахме на един семинар , отговорът беше " Пръскате с това, за което е регистриран препаратът" :ufff: , на въпрос за друг препарат " А например как да пръскаме с Нурале против зелева бълха в зеле, когато няма регистрация за зеле, отговорът беше : Пръскате против белокрилка, защото Нуралето за това е регистрирано при зелето, пък то ще хване и зелевата бълха, има регистрация против зелева бълха в цвекло" :ufff: Подобни са отговорите на въпросите как един и същи препарат у нас е с 20 дни карантина, във Франция с 3, а в Гърция без карантина :hmmm: :hmmm: :hmmm: :sangry: Да не говорим пък как вдигат рамене защо Скор е с 28 дни карантина, а други препарати със същото акт в-во и със същата концентрация е с карантина 3 дни

Между другото прави са, не могат да дадат друг официален отговор, защото наистина у нас по закон трябва да се пръска само с регистрираните за тази година препарати, независимо дали са регистрирани в ЕС против нещо друго , нито имаш право да ползваш закупен препарат от ЕС, трябва да е купен в БГ, пък било на тройна цена спрямо цената в съседна Гърция...
Последно промяна от Миша на Юли 20, '17, 13:34, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Изображение Три сърца, Бренди Бой и Ръгби - откъснати днес (оранжерия).
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от maranta »

Някой ползвал ли е от тези "ленти" https://www.cvetna-gradina.com/index.ph ... t&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Само това имаха в аптеката и бих купила, ако някой ме посъветва как точно да ги използвам/разположа покрай доматите. И има ли смисъл :hmmm: Опасявам се от нападение на белокрилка, съседите споделиха, че имат и не успяват засега да я преборят с препарати :snif: Доматите са навън, не мога да кажа колко ми е доматената площ :hmmm: Ок. 70 корена са, на открито.
Моля, дайте акъл :angel2:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

Ние сме с такива лепки, горе-долу на 80 кв.м слагаме по 10 бройки от големите, при по-малко ефектът е никакъв, но всичко се слага в началото преди гадините да са се размножили, сега ще е много трудно да се ограничат само с лепки.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от maranta »

Благодаря за бързата реакция, Мише :tzeluvka: Аз засега не съм забелязала у нас от гадините :twisted: , но ще следя. Може би ще взема за проба, а догодина ще се опитам да действам по-грамотно.
Пак благодаря, Мише, за съветите и за търпението да ни образоваш :gush:
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от нина »

Сложих такива лепки в началото на сезона и периодично ги сменям, защото почерняват от всякакви мушички. Сега има много по-малко, да чукна на дърво! Аз нямам белокрилка, но ги препоръчах на моя роднина, която имаше масово нападение от такава и тя остана много доволна.
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

maranta написа:Някой ползвал ли е от тези "ленти" https://www.cvetna-gradina.com/index.ph ... t&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Само това имаха в аптеката и бих купила, ако някой ме посъветва как точно да ги използвам/разположа покрай доматите. И има ли смисъл :hmmm: Опасявам се от нападение на белокрилка, съседите споделиха, че имат и не успяват засега да я преборят с препарати :snif: Доматите са навън, не мога да кажа колко ми е доматената площ :hmmm: Ок. 70 корена са, на открито.
Моля, дайте акъл :angel2:
С белокрилка на съседката ми, която редовно донася със своите растения, се боря така: Варя шушулки от лук, чесън и слагам поизсъхнал чесън, негоден за ядене , слагам горчив пелин, варя ги заедно, процеждам, слагам в пръскачка и пръскам ВСИЧКО подред ...два пъти и ги няма. това, което от прецежданото слагам , като мулча под тези растения, които по мое усмотрение, най -засегнати са били..За мравките ползвам вар и люти чушки.. :nod:
Се появили красивите пчелички , като Майя..и калинки.Вчера видях, как смок ловеше щурчета и цикади, живее до езерчето ни.. :dovolen:
Изображение
От доматите вървят добре Буденовка и ананас..
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

maranta написа:Някой ползвал ли е от тези "ленти" https://www.cvetna-gradina.com/index.ph ... t&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Само това имаха в аптеката и бих купила, ако някой ме посъветва как точно да ги използвам/разположа покрай доматите. И има ли смисъл :hmmm: Опасявам се от нападение на белокрилка, съседите споделиха, че имат и не успяват засега да я преборят с препарати :snif: Доматите са навън, не мога да кажа колко ми е доматената площ :hmmm: Ок. 70 корена са, на открито.
Моля, дайте акъл :angel2:
Ако беше погледнала 2-3 страници по-напред щеше да разбереш за тия ленти.Но не е късно :D Погледни и виж аз съм ги изрязал на лентички и така съм ги окачил :dovolen: Всякакъв вид мушици се лепят :dovolen: ,дори и полезните :ieeee: :ieeemyzh:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”