Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от calico »

Не остана време, закъсняваме, а трябват още гласове

Моля ви, приятели, гласувайте


Градината на Ноел и нашата Ноел участват във важен конкурс за околоблокови градини. Трябва да събере най-много лайквания(харесвания) на страниците на конкурса, за да премине към етап 2- посещение от журито на място и оценка на градината.

от нас се иска да харесаме поотделно всяка от трите снимки на посочените по-долу линкове, нищо повече.

Моля ви, гласувайте за Ноел и за Форума, поотделно на всеки един от трите линка по-долу, харесвайте страницата.

Линк 1 - детето с бръмбарите

Линк 2- колаж от няколко снимки

Линк 3-втори колаж от няколко снимки

А това е линк за представянето на градината от самата Ноел, с него се заявява участието в конкурса. Там гласове не се броят, но не пречи да се хареса :liubov2:

Хайде, ние сме на ход!!!

Моля ви, извинете ме и не се сърдете, ако вече сте гласували
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от незабравка »

alina написа:
нина написа:Благодаря на всички за разбирането и съчувствието! Само да вметна, че от всички нас зависи в каква страна живеем и тя не е по-различна от останалите!
Е, някъде ще зреят..Ако им се събуди гузната съвест, ще ти донесат , като подарък.. :stiskam: :stiskam:
Моите пък подземните гадинки режат корените..като крадливки. Аз заравях останалото отгоре,в надежда, че да пусне коренче ..
Понеже си от Варна.Имам разсад повечко, но гъсто саден в саксийките.Ако съвсем ще останеш без разсад, то някъде 15 бройки ще имаш от мен..Само да напишеш в ЛС(понеже получавам в електр.пощата и отварям) , то ще донеса и ще ти дам..
Ох,Алина,много ме разсмя. :lol: Направо си го представих-Абе,Иване,тез домати,дето ги крадахме много добри се случиха,адмирации за таз жена,да вземем да и занесем два-три ,да ги куса .!!Дано догодина пак да насади от същите! :mrgreen:
Пък иначе-навсякъде по света се краде.Това не е народопсихология,а индивидуални изкривявания са.
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

незабравка написа: Пък иначе-навсякъде по света се краде.Това не е народопсихология,а индивидуални изкривявания са.
Разсказах за това на приятелка , която живее в Англия..Тя каза:Тука е същото, ако не е охрянявано.Крадат фиданки на ацерите в градинките и алеи..
Жалко за труд в отглеждането на разсад от доматите ..това е.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Не ми се вярва крадците на доматен разсад да са го откраднали, за да го отглеждат - по вероятно е да са го измъкнали, за да го продадат на пазара.
Отглеждането на домати е трудоемка дейност, а за крадците е по-вероятно да се снабдяват не само с разсад, но и с узрели домати от чуждите градини...
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от qn4eto »

Не знам, Мотацила. Вече саден веднъж разсад, после ваден - струва ми се, че ще е поошмулен, с недобър търговски вид. А може пък да са си го засели - има и немързеливи крадци. :lol:
Тук ме заинтригувахте с Воловското сърце. Май се зарибих. Покажете ги узрели, моля ви, ако ги имате снимани от миналата година, или ще чакам да узреят. И ще помоля за семенца. Хортензия ми е градска - най-лесно ще е. Хортензия, да не се окажем съседки? :lol: :tzvetoman:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

qn4eto написа:ol:
Тук ме заинтригувахте с Воловското сърце. Май се зарибих. Покажете ги узрели, моля ви, ако ги имате снимани от миналата година, или ще чакам да узреят. И ще помоля за семенца.
А семената за този сорт събирани ли са или купени и на коя фирма, ако това е от значение? Имах няколко семенца от този сорт, но вероятно допуснах някаква грешка и не ми поникнаха. Наистина е интересно колко и какви домати ще завържат. Ще чакам и аз новини :).
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Съвсем случайно открих, че оригинални сръбски семена на Воловско сърце се продават в нашите сайтове, цената варира от 2 до 5 лв., ето тука за 2 лв.:
https://www.cvetna-gradina.com/index.ph ... 1&Itemid=1
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

На мен семената ми ги прати Къщичка,мисля че е сръбското Воловско сърце,каза ми че е директен сорт и мога спокойно да си събирам семена.Така и мисля ,живот и здраве да ги докарам до узрели ще снимам и споделя вкуса :stiskam: :liubov2: Янче ,ще ти отделя семенца,тъкмо повод да се запознаем лично.А,и за кълняемостта им да кажа 100%от 20 семки всички поникнаха,остава и на вкус да ми допаднат :angelche: Сложих няколко корена и на вън и ще сравнявам как ще се представят :dovolen:
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от reni7377 »

всички ще чакаме да видим Воловското сърце на Къщичка!Събирайте семена,че сигурно доста хора ще разчитаме на вас! :D
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от kali »

Семена на Воловско сърце си закупих преди две години от "Сортови семена и растителна защита", имаше и тази година. В момента имам останал разсад на воловско 24 бр., ако някой иска да му пратя. Имам останал разсад и на Идеал, раздавах, раздавах, но вече всички са засадили.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”