Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

lidiq_macka, Алис, благодаря.
Алис, не ще и дума, хванала си им цаката на доматите - как хубаво са навързали. Разбирам, че магията ти върви по-добре от Розовия блян - или е еднакво? На Розовия блян ми харесва това, че освен вкусен, е и издръжлив. Като нося домати за София, спокойно бляновете ги слагам най-отдолу - изкарват по десетина дни, без да омекнат и да се развалят. Магията как е в това отношение?
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Мхм, блянът е вкусен и издържлив. Магията бързо омеква, но връзва с една идея повече. Нямам блян в оранжерията. Блянът е малко по-късен. Магията не ми е толкова вкусна. Но и двата сорта продължават.
Вкусни са ми блянът, чудо земли, трапезица и дългите ми розови сърца, особено към края на сезона. Мисля, че и Паулина ми се получи вкусна тази година, но не съм сигурна дали е тя. Догодина ще се опитам да установя. Ръгби не е лош, малко ми е особена ципата, но и той продължава.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
May the Force be with You!
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от wesselin »

peterstamov написа:Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
Прескочи до Турция и си вземи Актара. :stiskam:
Аватар
Нешев
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 27, '17, 01:37

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Нешев »

peterstamov написа:Тез белокрилки ми разказват играта...........имам малко късни домати в оранжерията. През 3 дни съм пръскал с БИ58, Вазтак нов и Конфидор Енерджи. Днес отивам и като бутна корена мъгла! :dovolen: Жълтите лепки и те са пълни и пак има :ufff:
Много упорити и издръжливи гадини няма спор. Много бързо придобиват резистентност, пръскаш ли два три пъти последователно с един и същ препарат може да се каже, че препарата става безполезен.
Преди седмица направих комбинация между Теппеки+Пикадор и пръсках срещу белокрилката останах доволен намаля с поне 80-90%, иначе преди това пръсках с доста други препарати но нямаше почти никаква разлика от преди...
Активното в-во на теппеки е ново от тая година е и все още белокрилката не е придобила резистентност към него, затова е и малко скъп но пък е ефикасен...
Най- съвършените и цивилизовани хора са тези, които работят през целия си живот, произвеждат много повече, отколкото биха могли да консумират, и са щастливи от това...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Тука през деня още вдига над 32°С ....... държа парника отворен денонощно и вероятно влизат отвън нови. Като застуди (аде) няма ли да поизчезнат, че да затворя парника и тогава да напръскам? Жълтите лепки вършат работа, само иска да са много!

Друго интересно исках да кажа........ една вада от двата края домати. Ляво ред Пиерсон, дясно ред Пинк Рок. На левия ред домати няма белокрилки - всички са по Пинк Рок. Не знам на какво се дължи това!!!!! Харесват си него повече и са накацали там основно!
May the Force be with You!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Според моя опит редовното пръскане през 7 дни с Нийм за белокрилки действа. За акарите въпросът е по-сложен, когато скоростта им на размножаване е на макс, става по-трудно, мисля че успях с по-висока концентрация, но може просто да е станало малко по хладно... Но с белокрилките се справям. Един път пропуснах пръскането и веднага налетяха върху краставиците, дори унищожиха един корен за нула време. Нагледно ми показаха разликата с пръскане и без. :shock:
Аватар
Нешев
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 27, '17, 01:37

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Нешев »

peterstamov написа:Тука през деня още вдига над 32°С ....... държа парника отворен денонощно и вероятно влизат отвън нови. Като застуди (аде) няма ли да поизчезнат, че да затворя парника и тогава да напръскам? Жълтите лепки вършат работа, само иска да са много!

Друго интересно исках да кажа........ една вада от двата края домати. Ляво ред Пиерсон, дясно ред Пинк Рок. На левия ред домати няма белокрилки - всички са по Пинк Рок. Не знам на какво се дължи това!!!!! Харесват си него повече и са накацали там основно!
То не само, че влизат отвън но и постоянно се размножават правят по над 10 поколения годишно.Аз не бих разчитал да захладнее и да изчезнат, поне още месец ще ги има, а за тва време могат доста вреда да нанесат.
Най- съвършените и цивилизовани хора са тези, които работят през целия си живот, произвеждат много повече, отколкото биха могли да консумират, и са щастливи от това...
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Не съм пробвал Нийм ........ има ли пътечка откъде и колко, че първите резултати от гугъл едни шишенца по 50 лева. Преди повече от година бях чел, че взимат по- евтино през ибей чисто олио и т.н.???

http://www.ebay.com/itm/Neem-Oil-Cold-P ... z7hXjvTk9A

Купи три и ще ти изпратим четири
May the Force be with You!
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от libra »

Продава се масло от нийм по аптеките и специализирани онлайн магазини.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”