Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

Ох милата тя.Съчувствам ти.Е как ще им са вкусни тези домати на тия крадци недоумявам.Една година ми откраднаха 40кг суджуци почти изсъхнали бяха.
Ако беше писала малко по-рано бих ти пратил.Вече е късно.Имахме много и всичко подарихме на няколко човека.
Дано се намери някой, който все още има и ти даде домашен разсад.
Успех!
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivrabetsa »

Дааа в хубава страна страна живеем,с хубави хора! :ufff:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

ivrabetsa написа:Дааа в хубава страна страна живеем,с хубави хора! :ufff:
Я стига! :evil: Хората са еднакви по целия свят, ако не беше така, само в Бг щяхме да имаме затвори, глоби и т нат.
Що не обърна внимание, че жената е доволна от това, което е споделено и с което е успяла да отгледа страхотни разсади, това от същите "хубави " хора ли е , мразя да слагате всички в един кюп, ако вие се отъждествявате с тия хора, аз и моите близки и познати категорично са извън тази категория :evil: Не лепете етикети! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси Лазаров »

нина написа:Здравейте на всички! Досега не съм писала във форум, така че моля да бъда извинена ако не правя нещо както трябва! Живея във Варна, но имаме едно местенце извън града, където от десетина година гледаме това-онова. Между впрочем поста ми може да стане дълъг, но знам че само вие ще ме разберете и никой друг. винаги съм си купувала разсад, защото апартамента ни е основно със северно изложение, но от година на година все повече не ми харесваше купешкия и затова реших сама да си направя! Миналата година ми беше за сефте, но го направих съвсем лаишки, гъст и не ми хареса. Тази година попаднах на този форум и за около месец изчетох всички теми от началото до края, водих си и записки. Нямате представа колко помагате на хора като мен! Някои неща знаех. но научих адски много. Първите семена обеззаразени и накиснати в хумустим ММ ги изхвърли, защото решил, че е боклук, но оттам нататък всичко вървеше по мед и масло. Стана страхотен разсад и на 25 април го засадихме, защото отивахме в чужбина. Децата ходиха да поливат един път и всичко е било наред. Днес се върнахме и първата ни работа беше да отидем на вилата и познайте какво- бяха ми откраднали доматите! Всички до един, измъкнали ги внимателно, срязали канапчето, отначало махнали няколко колчета(не знам дали да се лаская, че не са взели колчетата, които са много хубави, а само доматите). Излишно е да ви казвам, колко ме заболя и понеже никой не може да ме разбере така добре както вие, затова ви се оплаках. Е, сега малко ми поолекна!
Здравей,може би ще ти олекне още ако ти предложа разсад. Имам резерв който всяка година оставям за всеки случай и след това подарявам. Ако имаш желание пиши на лични.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivrabetsa »

Миша написа:
ivrabetsa написа:Дааа в хубава страна страна живеем,с хубави хора! :ufff:
Я стига! :evil: Хората са еднакви по целия свят, ако не беше така, само в Бг щяхме да имаме затвори, глоби и т нат.
Що не обърна внимание, че жената е доволна от това, което е споделено и с което е успяла да отгледа страхотни разсади, това от същите "хубави " хора ли е , мразя да слагате всички в един кюп, ако вие се отъждествявате с тия хора, аз и моите близки и познати категорично са извън тази категория :evil: Не лепете етикети! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Ами видял съм и какво е по света,за това не съм доволен от това което виждам у нас!Пък и там където си вадя хляба,сутрин на портала си оставям розовите очила.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от нина »

Благодаря на всички за разбирането и съчувствието! Само да вметна, че от всички нас зависи в каква страна живеем и тя не е по-различна от останалите!
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от нина »

А пък доматите ни дори са по-хубави!
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

нина написа:Благодаря на всички за разбирането и съчувствието! Само да вметна, че от всички нас зависи в каква страна живеем и тя не е по-различна от останалите!
Е, някъде ще зреят..Ако им се събуди гузната съвест, ще ти донесат , като подарък.. :stiskam: :stiskam:
Моите пък подземните гадинки режат корените..като крадливки. Аз заравях останалото отгоре,в надежда, че да пусне коренче ..
Понеже си от Варна.Имам разсад повечко, но гъсто саден в саксийките.Ако съвсем ще останеш без разсад, то някъде 15 бройки ще имаш от мен..Само да напишеш в ЛС(понеже получавам в електр.пощата и отварям) , то ще донеса и ще ти дам..
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

ivrabetsa написа:
Миша написа:
ivrabetsa написа:Дааа в хубава страна страна живеем,с хубави хора! :ufff:
Я стига! :evil: Хората са еднакви по целия свят, ако не беше така, само в Бг щяхме да имаме затвори, глоби и т нат.
Що не обърна внимание, че жената е доволна от това, което е споделено и с което е успяла да отгледа страхотни разсади, това от същите "хубави " хора ли е , мразя да слагате всички в един кюп, ако вие се отъждествявате с тия хора, аз и моите близки и познати категорично са извън тази категория :evil: Не лепете етикети! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Ами видял съм и какво е по света,за това не съм доволен от това което виждам у нас!Пък и там където си вадя хляба,сутрин на портала си оставям розовите очила.


"Добрите мисли трябва да препращаме така, както в едно тинесто блато, като се пусне един голям извор, изчиства се всичката кал. С нашата мисъл можем да преобразим външните условия."
Петър Дънов

Подкрепям Нина, от н ас зависи как изглежда страната ни, хуленето обаче в никакъв случай не е решение. За да се преобрази човек има нужда от вяра и насърчаване, а не от смазване на и без това достатъчно смазаното самочувствие

Нина, съжалявам, че не мога да ти пратя разсади, но никак не е късно, преглътни огорчението, не бива годината да почва така :tzvetentze: , имаш време, ако можеш да намериш нискостъблени домати, обикновено те раждат по-рано , така ще издърпаш сезона докато високите започнат да раждат
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
gospodinov

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от gospodinov »

Миша написа:
ivrabetsa написа:Дааа в хубава страна страна живеем,с хубави хора! :ufff:
Я стига! :evil: Хората са еднакви по целия свят, ако не беше така, само в Бг щяхме да имаме затвори, глоби и т нат.
Що не обърна внимание, че жената е доволна от това, което е споделено и с което е успяла да отгледа страхотни разсади, това от същите "хубави " хора ли е , мразя да слагате всички в един кюп, ако вие се отъждествявате с тия хора, аз и моите близки и познати категорично са извън тази категория :evil: Не лепете етикети! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
За този пост - ЕВАЛА....крайно време е да се събудим и да вземем да се ценим като народ.
Можем да бъдем само Българи, всички други народности вече са заети.
Само, който не е имал вземане-даване с чужденци си мисли, че всичко лошо/пошло е български патент.
Събудете се хора, ние не сме по-ниско качество от никоя друга националност - ценете и обичайте своята родина България.
Относно проблема на Нина, съчувствам ти, много е гадно това, което ти се е случило.
Предстои да засаждаме доматите, ако ми остане някакъв разсад, ще ти пиша, ако проявяваш интерес ще ти го изпратя.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”