Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

:lol: :lol: :lol:
Чета с певодача и нищо освен че е розов. :D
И сериозно,нисък,висок,облистен....
:liubov:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Ииииииииииииии,Ким
ми грозен,добре че вкусен :lol:
и само вън ли го гледа?
Последно промяна от ния на Яну 22, '17, 23:59, променено общо 1 път.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от kim »

Ние всички го садихме късно, та не може да се каже точно какъв е.
Не е грозен, моля...Висок беше, строен, колко облистен вече не помня. :liubov2:
Навън беше и е хубаво момчето. Аз не съм добър фотограф. ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси Лазаров »

Тихомир написа:
MitkoGeorgiev написа:И още един въпрос към Тихомир, мисля че ти гледаше миналата година Ърли гърл. Има ли нещо специфично за сорта, освен че „се сади картоф под него” :dovolen: и верно ли е това, че вегетацията е 60 дни. Аз основно заради малката вегетация се реших да го пробвам, че горе в планината разликата между оранжерия и вънка е 15 дена :eeeh: и то не си заслужава.
Трол беше с картофите и Ърли гърл :D
И аз засадих, но много късно и не съм ги наблюдавал, но не е от най ранните.
Ърли гърл е ранен домат,който узрява 50 дни след засаждане,преди това му трябва време за отглеждане като разсад. По мои наблюдения това време от разсаждане до узряване винаги е по-дълго от това,което пишат. Тези писаници не уточняват нищо само примамват хората да купуват,защото домата може да бъде засаден на бутони,цъфнал и без бутони. Според мен най-реално е да пишат от цвят до плод и тогава пак ще има разминаване във даденото време и времето,което се е получило на практика. Всичко е доста относително и данните в описанието на сорта са по-скоро приблизителни :stiskam:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси Лазаров »

ния написа:И аз да, попитам :D
Ким разказа за кутията със семена :lol: :lol: :lol: -и аз, но не я пребирам,но се въздържам с усилия да не сея и сея де :lol: ,но ми се ще още
От миналата година имам 10 семки от Bandy Boy-беше в разгара на сезона и не стигнах до него ,та разкажете за него,моля :hihihi:
До него съм стигнала ще го сея и какво да очаквам?
Това е любимият домат на Алекс,той го отглежда две години. Сравнително ранен,родовит и вкусен. Проблемът при него е по-дългите междувъзлия и леко нагънатите домати. Аз го пробвах от култуци,но един плъх ги изяде,защото първите китки бяха по-ниски.
" onclick="window.open(this.href);return false;
След 4,40 мин. на видеото е Бренди бой.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Краси,мерси-от видяното ще са 5 бр не 10-те ;) ,заради вкуса,но не съм впечатлена :lol:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от troll »

Това са хобиопаковки купувани от кварталната бакалия за 2 лева. Пет от тях са на най-голямата дистрибуторска компания в Канада - Макензи. Пликчето горе в ляво е на една компания от Алберта, чиито семена се пакетират в Англия, предполагам от ТМ. Не зная защо, но ТМ не щат да продават в Канада.
Изображение
Навсякъде е написано по едно число в дни за което домата дава плод в градината. Това не е шега. Фирмата дистрибутор си има градини, а често поръчва на други фирми да сеят и да видят туй никне ли . Колко и как. И накрая кво късаш.за туй се пазят записи и можеш да говориш с хората, които са го направили и са стигнали до туй число. Та на горната снимка, на горния ред от двете страни е един и същи домат. При туй с производител канадски, но цифрите са различни.

Хората, които продават много семена на професионалисти изследват така всяка доставка. И го пишат.
На долната снимка виждате, че кълняемоста е 98% и на гърба е написано, че ако искаш да имаш 100 домата, трябва да си купиш 103 семена. Става дума за доставка семена 48906, която е тествана декември 2016 и е дала 98%, а дните са 62.
Изображение
А долу се забелязва връзка към друга фирма, която твърди, че гърлата растне за 75 дни. Миналата година и на мен за толкоз ми порастна. Но другите бяха след нея. А Макензи, горе и дават 52 дни.
https://www.westcoastseeds.com/shop/veg ... ato-seeds/
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Ния, Бренди бой сях около 20 април и съм откъснала на 5 август. Не съм впечатлена от родовитостта, сравнена със сърцата, например. Не е лош домат, но има леко кисела нотка. Имах по 2-3 домата на китка. Бях оставила на 2-3 стъбла и като цяло съм доволна. Имам две снимки. На едната малко се преплитат сърца (така ми се струва), освен Бр. Бой.
Изображение
Изображение
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

След трагедията ми таз година с Розовото сърце -толкова необлистено че приличаше на копър :lol: ,а го бях оставила едностъблено-моя грешка,но
харесвам едър домат.И понеже едното е вързано с другото ще са по две събла и по дребни :daaa:
Алис, ми симпатично е момчето :lol: ,мерси.
За сега едър розов наш ми е фаворит-Розова магия
Да си призная,заразно е всичкият различен домат който гледате за кеф ииии аз се изкуших,та в цялата лудница от зеленчук ще съм с пълна гама от цветове домати :hihihi: ,ще се оплача на есен :lol:
А за 98% кълняемост е обидно да ти обесняват, че няма да са 100бр. растения :lol:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от alexg »

Ми не знам, вие как го гледате, но аз съм много доволен от него. Вече за трета година залагам на него, писал съм доста в предишната и по-предишната тема , вкусен с тънка ципа и много родовит, не издребнява до последно и го брах до края на ноември месец и то от първата реколта. Проблема е големите междувъзлия, но пък количеството и големината на доматите в китките не е никак малко, както се вижда от снимките.
Изображение
Изображение

Първите две снимки са от месец юни , последните две от ноември 2016

Изображение
Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”