Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
ivo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Юни 16, '17, 11:36

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivo »

Забравих да кажа, че засега не съм забелязъл тъмни петна по самите домати, пораженията са само по листата. Надявам се да не е картофена ама надеждата умира последна.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Иво, това в оранжерия ли е?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от МГХ »

Ние тази година ще ядем домати през август най-рано. :hmmm: Нямаше ме три седмици през юни и като се върнах заварих гора от доматени стебла . По 5-6 на корен. Колтуците бяха колкото основното стебло и със цветове , а някои с доматчета. Рязах , оставях , накрая ги докарах до 2-3 стебла на корен. Завръза ми е колкото голям орех. ММ пръскал , но не разбирал от колтучене и му се видели добре. Такива ми ти работи. Здраве да е. :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

ivo написа:Забравих да кажа, че засега не съм забелязъл тъмни петна по самите домати, пораженията са само по листата. Надявам се да не е картофена ама надеждата умира последна.
Прилича на пригор от препарати, не на болест, все пак загледай дали петната стоят като мазни, не ми се вярва, но за всеки случай, все пак на снимки окото се лъже, ако пригорът е като мазен тогава е картофена мана
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от troll »

Миша написа:
ivo написа:Забравих да кажа, че засега не съм забелязъл тъмни петна по самите домати, пораженията са само по листата. Надявам се да не е картофена ама надеждата умира последна.
Прилича на пригор от препарати, не на болест, все пак загледай дали петната стоят като мазни, не ми се вярва, но за всеки случай, все пак на снимки окото се лъже, ако пригорът е като мазен тогава е картофена мана
Миша! Миша!
Това понятие знаеш ли го?
"spoon feeding plants" ( с лъжица хранени растения)
Става въпрос за отделно захранване с 17-19 елемента .
Отделните концентрации се смятат с компютър.
Има уайфай датчици забити тукти тамти.
Прилага се и хидрофорно и на почва.
Но не там е ключа от бараката. Туй холандците го правели от 20 години.
Обаче последните 5-10 години са намерили някакви неща с които се повишава способноста на растението да поема дадени елементи 50-100 пъти повече и по-лесно.
Даваха пример с калия, които укрепва здравето и съпротивителните сили на растението.
С някакви аминокиселини са набутали на зеленчук 75 пъти повече калии, което им е позволило да не купуват пестициди и вече не пръскат.
Много от хим. Елементи и съединения не са за растенията, а за бубите в почвата, които благоприятстват растенията.
Туй са сведения от сумрачния свят на билката пушилист.
И може да са "как в тумане" градски легенди.
Да не говорим, че туй е много конкурентна област.
Ма все пак пробива инфо.
Краси
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Май 30, '16, 15:49

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси »

И аз да се отчета... На 23 видях първият зачервен домат. Като се има на предвид, че семката засях на 27.02. А в оранжерията сложих доматите началото на май... Към момента обаче никак не е за хвалене, цяла оранжерия опада 3,4 китка с цвят. Опрашвала съм. Ще видим дали ще наваксат нагоре... Спорен и усмихнат ден група!
ivo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Юни 16, '17, 11:36

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivo »

alys написа:Иво, това в оранжерия ли е?
Не, на открито. Имам вече 5/6 червени домата и още доста розови :P
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Светката »

Аз нямам още узрели,но имам супер домати.Здрави,мощни и надеждни :daaa:
Благодаря на Иванина :ieeee: :ieeemyzh: Къде остана това наше любимо другарче?Липсваш ми приятелко :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivrabetsa »

Аз пък си имам жилкова некроза,и всеки ден скубя големи корени отрупани със завързи и едри домати. :ufff: Явно "доматите ще се броят на есен"! :mrgreen:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Ми след нея,нищо не броим,домат жив няма :snif:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”