Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Уаааааааааааааау Трол
Доматите са ударили джакпота с теб,не са на постно :lol:
И в това е истината.На вода само е до време
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 124 пъти
Получил благодарност: 64 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от къщичка »

http://www.mikimak.com/?function=detail&id=11473" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е тази от 1.20 м. Код СС3.1129
Пиши в заявката си кода, защото има подобни и да не ти пратят друга.
Към пурата трябва и тяло за нея(около 7 лв). Аз си подадох заявката през имейла в сайта им, като поръчах първият път 4 пури и им написах да ми изпратят и телата за тях, те си знаят какви са.
Обща цена на четирите плюс телата им и доставката беше 98 лв по Еконт.
Пурите ги тестват преди изпращане, но е хубаво до няколко дена да ги изпробваш и ако има нещо да им пишеш. Коректна фирма са.
Купих си допълнително само кабел, защото исках за всяка по 2м и мързеливо копче.
Твоят мъж е майстор и ще ти ги свърже.
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от troll »

Къщичке!
:tzeluvka:
Споко!
Просто разгледай линка!
Не съм ти враг и на Иванина!
Аз тъй мисля и тъй постъпвам и виждам резултат.
:potekoha:
Аз от 6-7 години съм с пури 1.22 м или 48". Нямам грижи да си купя диодни матрици. Много бели.
Трите далечни са 6500К, а най-близката е GroLux.
Изображение ...тя не е толкоз бяла.
Смята се, че за около две години свършват и трябва да се сменят за да осигурят същия спектър.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 124 пъти
Получил благодарност: 64 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от къщичка »

troll написа:Къщичке!

Не съм ти враг и на Иванина!
Е, хубава работа, какви врагове! Да не сме на фронта :)
Ама нищо няма да направи с тази обикновената пуричка.

Днес казаха, че можело да има режим на тока, щото било голямо потреблението, та да на хАбим напразно тока ;)
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от troll »

ния написа:Уаааааааааааааау Трол
Доматите са ударили джакпота с теб,не са на постно :lol:
И в това е истината.На вода само е до време
Еми как иначе да те преборя теб, с тез оранжерии и познания?!?
Единствения ми шанс е да правя неща, които ти не можеш. :mrgreen:
Краси
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Май 30, '16, 15:49

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси »

Слънчева здравейте отново. Я ми кажете доматите в оранжерия до коя китка ги гледате?
Краси
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Май 30, '16, 15:49

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси »

Търся да закупя оранжерии, плътно желязо ф18 ширина 8метра, тип Асеновградска. Ако някой знае да пише.
Слънчева
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:34

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Слънчева »

MitkoGeorgiev ,оранжериите са широки 6 метра.
Краси , червените сортове прекършвахме след 5 китка. И така години. Миналото лято засяхме едната оранжерия с Ръгби. Получи се така , че червените ,засяти на 26 февруари и Ръгби , засяти на 20 март зазряха с няколко дни разлика в края на май. Червените бяха задънени , а Ръгби го изтървахме. И тогава решихме да го оставим да си расте. Оранжерията е висока 3,30- Ръгби снигна до горе и се обърна надолу. Имаше домати и на 8 китка. Последните обрахме през ноември. Почти нямаше разлика в едрината.
За осветяването на разсадите . бялата светлина е сбор от всички спектри. Разликата между зеления и червения спектър е дължината на вълната.
Основен фактор е осветеността- измерва се в лумени на кв.метър. Слънцето осветява дори в мрачен ден с интензитет 10 000 лумена. При ясен ден лумените са над 30 000. На пурите има маркировка за осветеноста.
Ние използваме от няколко години по две пури на кв.метър ,всяка с по 2 600 лумена или общо 5 200. Не можем да го докараме дори до мрачен ден, но доматите се развиват добре. Освен това ги осветявамв в началото 12 часа и постепенно стигаме до 14. Логиката е ,че нормално самозасетите домати тръгват да никнат в края на март , а тогава светлата част на деня вече е 12 часа и расте. Прави ми впечатление , че вечер преди да изключим лампите доматките са повдигнали листенцата си нагоре сякаш си крият очите от светлината.
Fed
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 14, '16, 07:44

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Fed »

ivanina

Според мен тези домати не страдат от липса на светлина. Щяха да са доста по-издължени стъблата им...
Не ми изглеждат и недохранени.
За мен, остава единствено водата. Възможно ли е да са били на "сух режим" през по-голямата част от живота си ? :)

Поздрави!
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Компактните флуоресцентни крушки (CFL) предлагат комфортна и мека светлина....... Крушките CFL предоставят ..... пестене на енергия и светлина с дълъг живот.Крушките CFL комбинират енергията на флуоресцентното осветление с удобството и популярността на осветителните тела с нажежаема жичка.
На тези, които им казваме енергоспестяващи, са си чисто флуоресцентни или Луминесцентни.........
Луминесцентните лампи................ водещо до флуоресценция на луминофора.
Една обикновена енергоспестяваща е 4-5 лева и не и трябват специални сокети, а пасва идеално на рефлекторите от фаровете на автомобил - клипчето от темата ЛАМБИ!

Сега не съм правил тестове........, но някой кайто има от специалните да направи и една CFL и да тества!

ivanina
Каква е почвата? Сложи някаква подложка, фибранче нещо, ако са на перваза до прозореца ......... студено ли е под тях? Понякога ледено!
Последно промяна от peterstamov на Яну 25, '17, 09:45, променено общо 2 пъти.
May the Force be with You!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”