от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivrabetsa »

megi написа:Благодаря, Поли :tzvetentze: Много се радвам! Значи ще пробвам, пък дано имам късмет и успех :nod:
Когато преди 20тина години живеех в Габрово в къща с двор,от семка случайно попаднала между стената на къщата и плочника изникна нар.Понеже изложението беше южно и заветно ,израстна голям храст,който не мръзнеше зимата.Отрупваше се с цвят но никога не върза плод.Предполагам,че ще го докараш до красив храст,но се съмнявам да го опиташ.Дано да греша!Успех!
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

хахаха :lol:
Може и така да стане, но все пак ще пробвам :angelche:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Е, и до хубави храстчета да го докараме- лошо ли е ?Даже би било успех :stiskam: :lol: :lol:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivrabetsa »

wrong dreamer написа:За Крушари - има доста недоволни. Твърдят, че сортовете не отговарят. Целта е да платите.
Може би е така, защото асортимента е огромен за размера и годините на разсадника, а всичко имат.
Мой приятел ме посъветва да не се ангажирам с тях, защото е купил тридесетина дръвчета от различни сортове, но те удивително си приличат. И това е преди година и половина. И аз му вярвам.
Това е само информация, а вие си решете.
Когато поисках информация за този разсадник тук,беше защото, като видях каква палитра сортове предлагат,ми светна някаква червена лампичка.Предположих,че някой вече или е бил там за да види,или вече бере плодове и знае какво е купил.Когато им се обадих,се оказа ,че почти всичко което ме интересува го нямат в момента,ама ако се обадя след няколко дни можело и да се намери. :mrgreen: Това ме отказа от поръчването при тях.Намерих нещата при други,които ми се видяха по сигурни.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Нара е много красив и като цъфтеж, така че все ще ви радва :daaa: Но мисля че и там има по едроплоден, ашладисан,а от семка може би раждат доста по късно ....
За Крушаре, когато им звънях в ранна есен, също нямаха доста дръвчета, но споделиха че ги внасят от Турция, ли Гърция ли :hmmm: Но в последствие им пристигнаха, имат и собствена база и доста неща си правят и те. Интересуваше ме компотна праскова, но казаха че е скоро присадена да изчакам.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Знаех си аз, че лично трябва да отида до разсадника на Таралас, ама като не съм открила още вариант да се мултиплицирам... Брех,това ли беще думата ???
ММ е купил на съседката нар, вид АКО 128 - едър бил като вид. А на въпроса дали видя какво ние си взехме, че купчинката с дръвчета беше зад тоя вид отговора гласеше- амиии, много беше наблъскано и не се виждаше. Та, имаме си нар без име. Това е. Дано някога да роди и да може да се разпознае.

Пък се чудя защо мислите, че няма да дават плод?? Лелята на ММ в Септември има едно нарово дърво незнайно от кога. Грижи за него никой не полага, а всяка година дава плодове. Кога повече, кога по-малко. Какво толкова да им е особеното в отглеждането?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

ООО, точно такова АКО :hihihi: е и моя!Как съм му забравила култовото име :glupav: !
С много хубави характеристики е !
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Това е най добрия израелски сорт. Едър, сладък и ароматен. От най добрите 10 нямам само него и "Хиджас". Е, ще си купя рано или късно. Моя любим е Sharp Velvet.
За Крушари - моя приятел ми разказа същото. Уж ги няма, а два дни по късно му ги изпраща. Ние трябва да внимаваме, все пак. Добросъвестноста не е национална добродетел.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

wrong dreamer написа:Това е най добрия израелски сорт. Едър, сладък и ароматен. От най добрите 10 нямам само него и "Хиджас". Е, ще си купя рано или късно. Моя любим е Sharp Velvet.
За Крушари - моя приятел ми разказа същото. Уж ги няма, а два дни по късно му ги изпраща. Ние трябва да внимаваме, все пак. Добросъвестноста не е национална добродетел.
Извини ме,ама къде ги гледаш наровете?Имам предвид зимуването! :dovolen:
azalia
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от azalia »

Всъщност нарът,макар и топлолюбив има много добра възстановителна способност/развиват се многобройни издънки/.Както и смокинята нарът се размножава чрез вкореняване на резници.Така че като си харесате сорт,резвате си клончета и ги вкоренявате.Вени нали ще ходиш в Узбекистан-там има много интересни сортове нар-та можеш да си вземеш/нали вече имаш кандидат да ти носи куфарите и саксиите :lol:
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”