от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

Благодаря, Поли :tzvetentze: Много се радвам! Значи ще пробвам, пък дано имам късмет и успех :nod:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Ава_и_мама »

:tzvetoman: Привет, момичета!
Обещавам да документиран събитието! В Братаница ще ме возят на електрическо автомобилче ( не знам как им казват), там разстоянията са голями и ако трябва да обиколиш целия разсадник( А то си трябва) то са нужни часове. С теб е момичето( тя те вози) и минавайки покрай алеите тя намалява електричката и ти обяснява: Това е едикво си, цъфти едикак си, сади се на( сянка) слъце. И ти веднага мяткаш една саксиика поне в багажника отзад. И така докато обиколите целия разсадник. Оттам ни разглезиха и аз предпочитам да пазарувам по този начин. Виждам го, информират ме, искам го и то вече е в багажника. И вече е моЙо! :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman: Купувам си неща, за които дори и не сме си мечтали предварително!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

Мммм, да. Точно така правят.
И отивайки с мисълта за 5-6 китки се връщаш с 15-16. Затова, ако планирате ходене там подсигурете си повечко финанси или поне си вземете за придружител съпружеството, което да ви гледа строго и да ви действа като спирачка.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от venetka70 »

venetka70 написа:Мммм, да. Точно така правят.
И отивайки с мисълта за 5-6 китки се връщаш с 15-16. Затова, ако планирате ходене там подсигурете си повечко финанси или поне си вземете за придружител съпружеството, което да ви гледа строго и да ви действа като спирачка.
Забравих да спомена, че след като се завърнете и стоварите саксииките се изреждат всички съседки да ги разглеждат, при което настава дружно ох и ах и гледаш как другата събота са се организирали и поели нататък. Аз поне съм зарибила поне 5 от съседките и те са вече фенове на разсадниците в Братаница.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Ава_и_мама »

venetka70 написа:Мммм, да. Точно така правят.
И отивайки с мисълта за 5-6 китки се връщаш с 15-16. Затова, ако планирате ходене там подсигурете си повечко финанси или поне си вземете за придружител съпружеството, което да ви гледа строго и да ви действа като спирачка.
И на това намерих *ЦАКАТА*! Отиваме с нагласата да похарчим 50-100лв и смятам грубо на ум и като вече сумата набъбне, започвам да * пърхам* с очички и да гледам невинно. Нооооо... номера ми не всякога минава, щото сме заедно от 1982год. и на * душичката ми* са и ясни всичките ми номерца . Налага се да се предам, но само до следващия разсадник! ;)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Авина мама,пожелавам успех в начинанието и да се върнеш с много красоти! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
...............

Меги,при Таралас провери за бадем,по-късно цъфтящ-"солета" май./Утре ще напиша точно името :hmmm: /При мен се развива добре засега-от мин. год. е./
И за нар ще ти пиша какъв е :daaa:
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от цер »

wrong dreamer,здравей
имам въпрос към теб смяташ ли че при мен ще виреят ядливи кестени и ако какви сортове и откъде да закупя градината ми е на няколко км на север от ловеч по скоро в полето отколкото в предбалкана
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

Благодаря, Дени! Ще ми е интересно да науча :nod:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Меги, бадемчето е точно " Soleta". Проверих го- иззимувало,сега е с пъпки-има и плодни!Сигурно като цъфне ще ги махна/да не му взимат силата/. :stiskam:
Нарчетата са ми две- едното от пазара-В.Търново-6-7 год.Расте като храст.Последните год. остана в сянка и изглежда измръзва,но избива отново и се възстановява
за сезона.Ще го местя на слънце.Другото- от Таралас- дръвче колкото мен-гледах го -още е рано,но не е измръзнало! :ieeemyzh:
Мисля,че на слънце и завет ще стават в нашия регион! :daaa:
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от megi »

Много благодаря, Дани :tzvetentze: Значи точно такъв бадем ще си взема.
Относно нара и аз имам един от няколко години, който расте като храст, цъфти и до там. Никога не е завързвал плод и точно, както е при теб всяка зима измръзва и се занулява и на пролет избива. Аз искам от този нар, който съм виждала на юг, големи дръвчета отрупани с червени нарове :daaa: Май много искам ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”