от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от vanina_g »

polyabs написа:Овощарския не са търговци, те са научни работници и работят на заплата. Предполага се че като знаещи и можещи ще си гледат по добре дръвчетата и ще предлагат оригиналните сортове ... аз похвалих дръвчетата купени от тях, не съм ходила до института, всичко поръчах по телефона и ми изпращаха 2 пъти дръвчета 2 поредни години по еконт :daaa:
Ама именно - точно защото ги похвалихте дръвчетата и от други места чух добри неща и затова и аз реших че от там да си взема, нищо че ми трябват само три :angelche:
обаче малко ме поизнервиха - вчера по телефона имаха например праскови, днес отивам - ами няма, по договор ги продадохме ...
Обаче имаше едни момчета дето се договаряха за следващия ден 300 бройки да дойдат да вземат :potekoha: Значи все пак името им работи :daaa:
А дано е хубава кайсииката дето си взех - много и се радвам! :ieeee:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от kim »

Името им работи, но нямат асортимент.
Мислите ли, че този хора отдавна не са се отказали от име и призвание...?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от vanina_g »

kim написа:Името им работи, но нямат асортимент.
Мислите ли, че този хора отдавна не са се отказали от име и призвание...?
А не трябва да се отказват! Имат потенциала, базата, ако имат хъс и желание могат и финансиране по проекти разни да си намерят, не съм много наясно де, ама не мога да се примиря, че нещо, дето е било успешно и работещо, изглежда и работи все едно сме през 80-те години и се крепи едвам :snif:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от peterstamov »

exoticplantsbg
Hana Fuyu
Доволен!
Изображение
May the Force be with You!
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

Да споделя и аз перипетиите си по търсене на овощни дървета.

Тази есен търсих фиданка череша Дроганова жълта. Оказа се, че много малко разсадници предлагат бяла череша и още по малко - Дроганова жълта.
Понеже в наше село е студено, потърсих из разсадниците на С България. На 3-4 места ми отказаха, не работели с куриерски фирми. Накрая от разсадник Болнов край Плевен ми обещаха мечтаната фиданка, към която поръчах и две сливи. И зачаках. Мина една седмица - нищо. Обадих се един път, нищо, обадих се още един път и чак при третото ми обаждане ми изпратиха фиданките. Междувременно поръчах още две дървета, поне разходите на Еконта да се оправдаят. Пристигнаха най-после дръвчетата, но само първите три :snif: Другите ги забравили.... Болнов ми се оправда, че синовете му забавяли доставките. След още две забравяния и три телефонни разговора изпратиха и другите две дръвчета. Първите три дръвчета ми ги продадоха по 5 лева, вторите - по 7. Става дума за често срещащи се сортове сливи. Та освен всичко трябваше да ходя и два пъти на село - на 75км, което за мен си е разход. Вторите две бяха за братовчед ми, та го подведох и с време, и с цена... :ufff:
Една от фиданките беше с много висока присадка - на около 50см, което в най-добрия случай е за да не я нападнат зимата зайците. Другите фиданки бяха хубави. Дали са изсъхнали, ще разберем напролет. Освен това мечтаната ми череша бе с избила смола по присадката. :stiskam:
Та заключението ми е - избягвайте разсадник Болнов - Плевен!

Не казвам нищо ново, но за съжаление в България голяма част от разсадниците са спрели развитието си преди 20 години и нямат никакво желание за развитие. Работят си с клиенти на едро и клиенти на място и изобщо не искат да погледнат напред - в случая към търговията онлайн. Освен това изпращат такива дръвчета, че да не помислиш пак да им поръчваш.
Изключение е Атанас Узунов, от който имам превъзходни фиданки и разбира се Таралас, който е извън класацията :liubov2:
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от stefan_doc »

Аз още чакам (две годиин) три лози оттам...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от kim »

stefan_doc написа:Аз още чакам (две годиин) три лози оттам...
:ssmiah:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

stefan_doc написа:Аз още чакам (две годиин) три лози оттам...
По-добре да не ти идват :daaa: :dovolen:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivrabetsa »

Всички имат дълги сортови листи,и като почнеш да питаш,се оказват отчайващо къси.Аз си търсих едни шест сорта круши,и с голям зор се сдобих с два(поне са от сигурно място :stiskam: ) .Все още издирвам Хайланд,Пекхамс триумф,Деканка на комисията и Хардиева масловка.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

ivrabetsa написа:Всички имат дълги сортови листи,и като почнеш да питаш,се оказват отчайващо къси.Аз си търсих едни шест сорта круши,и с голям зор се сдобих с два(поне са от сигурно място :stiskam: ) .Все още издирвам Хайланд,Пекхамс триумф,Деканка на комисията и Хардиева масловка.
Виж при Атанас Узунов - http://plovdivfruit.com/sort_krushi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”