от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Daniela Pargu »

Не съм си мислила ,че тези кис. дъждове могат да навредят на дръвчета! :o :o :o
Чувала съм ,че създават проблеми при доматите!

Всяка неудача при мен отдавах на незнанието и неумението ми към растениевъдството,а то би могло да има и
друг фактор :o :o :o :stiskam: :stiskam: Пази боже и от тия дъждове! :dovolen:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

Опитах се на няколко места да поръчам овошки по телефона, които да ми изпратят с Еконт, но ме отрязаха, много били заети. Исках да са от малко по-студени райони на България, че в Радомирско е по-хладно. Тогава се обадих на разсадник Господинов в Казанлък и за две минути си направих поръчката. Другата седмица ще садим :daaa:
незабравка

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от незабравка »

ivrabetsa написа:
Daniela Pargu написа:Хималайски хънисуки- стана чудесен храст, около1.5м,даде плод късно есента.Иззимува без повреди.
Тибетски рубус- първата год. по-слаб- сега вече е разлистен-красив!
Гуми бери,др.от Украйна май.
Още 2-3 от този тип- всички зимуват,откъснах и шепичка плод за проба!
Доволна съм от зимуването им и сега пак съм харесала разни и им търся място,че май е пренаселено при мен!
Тези горните съм ги качила на конструкции и ги държа във височина/за сега не са ме превзели/ :stiskam: :dovolen:
Добре си обяснила!Пробвай да напишеш тези имена в Гугъл !Така никой не разбира какви растения точно хвалиш :hmmm: :mrgreen:
Дайте да ги пишем тези с латинските им имена ,че наистина иначе трудно се търсят в Гуглето.,или ако предпочитате и ви е по-лесно да е от английски ,пишете го пак на латиница,не на кирилица Гугъл намира растенията и по английските им наименования.
Дани ,твоето хънисуки е от англииски ,чете се хънисакъл всъщност ,така англичаните викат на лоницерата -обаче в случая става въпрос не за истинска лоницера а за нещо съвсем различно-Himalayan honeysuckle ,демек хималайска лоницера англичаните викат така на лейцестерията Leycesteria formosa.Аз вече обрах овациите в една друга тема,където включих името на този храст в скороговорка. :lol: Моята лейцестерия е сорт ''Golden Lantern''.Ти пробвала ли си плодчета от твоята.?Аз миналата година реших да опитам едно и очаквах вкус на карамел и ванилия и тн,,както го описват,обаче като сдъвках имах усещането,че някой зъболекар ми е вкарал порядъчно количество лидокаин в устата :x .Изтръпнаха ми джуките чак,голямо плюене падна.И до сега се чудя сортът ли не е подходящ,не беше узряло пустото нещо,що ли?? :hmmm:
Skela
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 30, '16, 16:22

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Skela »

Сайта на Таралас може ли някой да ми каже?
Кандидат агроном.....
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Ава_и_мама »

Skela написа:Сайта на Таралас може ли някой да ми каже?
Виж ЛС
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от prijatel62 »

wrong dreamer написа: ...Един сорт десертно грозде, напълно устойчив на заболяване, почти безсмъртен, беше жестоко поразен...
Малко повече инфо за самия сорт, Дриймър?
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Сорта е от AMV Агро и се казва "-RZ" . Минуса е част от името. Мисля, че е случайна мутация на Виктория и не е регистриран, но е добър. Трябва по особено внимание с поливката. Да не се полива гравитачно, по вада, а по компактно и то редовно. Засушаването прави люспата много жилава и зърното по дребно. Недостатък е нееднаквите по размер зърна. Някои чепки имат и едри и по дребни зърна. Но пък се харесва на вкус.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от prijatel62 »

Благодаря, Дриймър. Мисля, че е този:
http://amv-agro.com/index.php?route=pro ... uct_id=123" onclick="window.open(this.href);return false;
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от stefan_doc »

Asarina написа:Опитах се на няколко места да поръчам овошки по телефона, които да ми изпратят с Еконт, но ме отрязаха, много били заети. Исках да са от малко по-студени райони на България....
И аз така, предпочитам от райони на северна България, за съжаление срещам доста неразбиране когато стане ясно, че искам единични бройки. Най-неприятно е, когато ме лъжат, че ще ми ги изпратят, с което ме лишават от възможността да поръчам от друго място. Рекордьор в лъжите беше продавач от Плевен с нелош сайт. Какво толкова им пречи да кажат - не искам, не зная.
Аа, и друго - обикновено поръчвам повече бройки, защото по интернет няма как да избирам, най-хубавите растения садя, а останалите затрапвам или подарявам.
Поради малката градина трябва да избиравм и подложките, което "филтрира" част от производителите.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

искам да си купя три сорта по един / или два / броя бадеми , взаимноопрашващи се
моля за съвет и за сорт и за доставчик
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”