На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от reni7377 »

Цветница,Браво!Наистина чудесен разсад!Ще ми бъде полезно да разкажеш по подробно как действаш с сеенето и температурите.А лампи ползваш ли?Поздрави! Моят разсад малко прерасна и затова го изнесох за постоянно в оранжерията.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от cvetnica »

Момичета, благодаря много! Тази година малко ми слабее разсада, дано да надебелее повече докато дойде време да го садим. Нищо специално не правя. Сея по семе в малка чаша, като стане време за пикиране прехвърлям в по-голяма и подсипвам, после втори път пак подсипвам. Осветление не ползвам, гледам ги на източен прозорец, защото такава ми е стаята, която не отопляваме. Като беше студено пущам парното до към 15-16 градуса, а като е топло прозореца е цял ден отворен. Днес за първи ден ги водих на разходка :lol:
Рени, отопляваш ли оранжерията, че малко студено ми се вижда все още?
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от MitkoGeorgiev »

МГХ написа:MitkoGeorgiev , заинтригува ме с това масло от чаено дърво.Колко капки на половин литър слагаш ? Ако попадне от разтвора върху разсада или върху семеначета по време на никнене има ли повреди по тях ?
Слагам десетина капки на 200-250 мл. вода и пръскам с пулвелизатор. Плесента и мухъла изчезват до час. Отначало и аз се притеснявах за доматките, ама дори и да попадне разствора върху тях нищо им няма. Само мирише силно но не неприятно :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

Mitko Georgiev, маслото не го ли смесваш с малко течен сапун, иначе как ще се разтвори във водата?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от calico »

И аз сях моите семена вчера.. Обаче сложих разсадните тарелки в найлонови торби. Чудя се дали да не ги отвия, няма ли да стане много влажно? Намокрих торфа добре преди засяване, сега са почти под тавана в кухнята върху шкафовете, там под 25*С не пада температурата. Чудя се какво да правя :hmmm: :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от къщичка »

Ани, аз като сея под найлон/прозрачен капак всеки ден го проветрявам поне по 1 час, иначе мухлясва. Съвсем малко поливам, ако ти си поляла добре няма нужда от найлончето, влагата ще се увеличи иначе, да не ти се посече после, внимавай.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от calico »

къщичка написа:Ани, аз като сея под найлон/прозрачен капак всеки ден го проветрявам поне по 1 час, иначе мухлясва. Съвсем малко поливам, ако ти си поляла добре няма нужда от найлончето, влагата ще се увеличи иначе, да не ти се посече после, внимавай.

Благодаря Светле, качвам се да ги отвивам :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от MitkoGeorgiev »

Teodora76 написа:Mitko Georgiev, маслото не го ли смесваш с малко течен сапун, иначе как ще се разтвори във водата?
То така се казва масло, а консистенцията му подобна на йод да речем, но е безцветно. Разтваря се без проблем във вода. Не е нужен никакъв сапун.

Самото шишенце има дозатор, т.е.като го наклониш пада на капки ето снимка.
Изображение

И не взимайте големи разфасовки. Аз тия 50 мл. ги ползвам вече трета година и още е наполовина пълно.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

Благодаря ти, попитах защото лятото пръсках с масло от нийм и си спомням че преди да го сложа в пръскачката, го разтварях с течен сапун, същото правя и като пръскам със зехтин.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от reni7377 »

cvetnica написа:Момичета, благодаря много! Тази година малко ми слабее разсада, дано да надебелее повече докато дойде време да го садим. Нищо специално не правя. Сея по семе в малка чаша, като стане време за пикиране прехвърлям в по-голяма и подсипвам, после втори път пак подсипвам. Осветление не ползвам, гледам ги на източен прозорец, защото такава ми е стаята, която не отопляваме. Като беше студено пущам парното до към 15-16 градуса, а като е топло прозореца е цял ден отворен. Днес за първи ден ги водих на разходка :lol:
Рени, отопляваш ли оранжерията, че малко студено ми се вижда все още?
И аз мислех,че е студено,но един по компетентен човек от мен ми даде кураж да ги изнеса.Чувстват се добре през деня.Вечер ги завивам с три ката агривело,одеяло и отгоре един или два найлона.Като стане по студено ще сложа отдолу ел.одеяло на най слабата степен ще наредя кофичките и отгоре пак ще покривам през нощта.Днес в парника беше над 30 градуса.Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”