На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от МГХ »

Ръгбито и аз мисля да го сея. Хареса ми.
Ще се опитам да не бързам с разсадите тази година.
Този път ще сея първите няколко корена домати около 20.1. за ранно , а останалите домати в края на февруари, даже на 1.3. , ако успея да удържа до тогава ,де.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от iv.tarlen »

МГХ сладък домат, сладки консерви и много месест.Пробвай, убедена съм че ще ти хареса.
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

МГХ, около 60 дни им трябват на доматите от цъфтеж до узряване. Защо не опиташ само с леко почукване/поклащане на домата? Сигурна съм, че ще ти се опрашат/завържат. Нямам търпение да покажеш кой е този издържлив сорт. :) Браво и на двама ви! :D
За Ръгбито и аз съм се подготвила сериозно. Леко се колебая дали да садя само в оранжерията или и в градината. Вероятно ще опитам и на двете места. Обаче като гледам какво е навън, хич няма да бързам със сеенето. От днес започват ледените дни. Да видим какво е при двуцифрени отрицателни температури няколко дни подред. Специалист по соларните системи ми препоръча да гледам този сайт за прогнозата http://www.yr.no/place/Bulgaria/Sofia-d ... /long.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Аз съм доволна и от http://www.accuweather.com/bg/bg/chukov ... ther/46237" onclick="window.open(this.href);return false;.
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

*
Последно промяна от Deleted User 4608 на Яну 7, '17, 08:31, променено общо 1 път.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Dewina »

Нека някой да отвори нова тема: "На приказка за доматите - 2017г." :daaa:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от alexg »

Вчера засях доматите за оранжерията, а с това и започнах сезон 2017 :dovolen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от къщичка »

Добра реколта, Алекс! И здрава година!

И аз май скоро ще засея първите за оранжерията. Даже и бурканите ще приготвя :lol:

Рени, хайде бе душа! Тази година ще препиша от теб и покрай доматките в оранжерията ще набуча манголда. Друго какво да тикна там?

А да ви питам, май не съм виждала по вашите оранжерийни снимки-до доматите сеете ли тагетеси, невени и подобни? Да вардят?
Предвиждам висящи кошници със сини петунии, да му мислят каква роля ще изиграят. Аз ще си представям, че Миша стои на парадния вход в оранжерията и с копие и щит ще ми варди трипсите ;)
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от alexg »

къщичка написа:Добра реколта, Алекс! И здрава година!

И аз май скоро ще засея първите за оранжерията. Даже и бурканите ще приготвя :lol:...
Благодаря! На теб също желая добра реколта, както и на всички останали! :daaa:
Мислих си дали да не отложа със седмица, но след като миналата година сях на 9 януари, а имах узрял домат на 2 юни реших да не отлагам :dovolen:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от хортензия »

За много години и от мен!Да е успешна и плодородна новата 2017г. за всички :dovolen:
И мен вече ме сърбят ръцете,но съм намислила да стартирам в началото на февруари за оранжерията и през март за навън.В оранжерията ще заложа Ръгби,Оптима,Биг Бийф и Розова магия.Последния ще пробвам за първа година,досега сеех Розов Блян,но тук прочетох че повечето трудно правят разлика между двата сорта като вкус,но пък Магията я описват по родовита. Помня че имаше проблем с този сорт-самозадънваше се след първа китка :hmmm: Моля ако ви се е случвало споделете на коя фирма са били семената?Другото ми откритие,четейки тази тема е препапарата Байкал ЕМ1.Мисля да го пробвам за обеззаразяване на семената и после за подхранване на разсадите.Някой от момчетата тук беше споделил ,че вижда разлика в качеството му поръчван от две фирми.Ще помоля за насока от къде да си го поръчам,защото в моя град не го открих по магазините. Благодаря предварително :tzvetentze:
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

Хортензия, Розовата магия (блян) през колко см ги садиш? Не е ли трудна вентилацията в оранжерията с тези сортове? Ръгбито мисля, че през 40 см ще е добре. Раничко ми е още за сеене. Навън е велик ужас. :)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”