На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 825 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от МГХ »

wrong dreamer написа:Аз много трудно харесвам домати и по тази причина си карам вече 17 години с едни и същи, но не собствени семена, а си купувам. Това са безколовите "Бонония".
Устойчиви на всичко / аз съм "био" /, среден размер, изключително трайни и вкусни.
Не изискват почти никакви грижи, само когато садя разсада, добавям по една шепичка гипс в дупката, разбърквам добре и тогава коренчето, но пък аз съм сам и слагам общо 30-40 корена общо. Това включва и чери и едни които са с много Керотин /5 бр/ и едни сладки кафяви, т.е. - 20 бр Бонония.
След edit :
Сега съзнавам, че нямаше нужда от този поуст. Тук май обсъждате новости, хибриди и оранжерийни сортове. Сори !
Кои са тези с много каротин ? А защо слагаш гипс (моята почва е песъчливо-глинеста ) ?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Миша »

Може би става въпрос за пловдивската каротина, който е специално селектиран като антиоксидант
http://bnr.bg/radiobulgaria/post/100231 ... i-svoistva" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от troll »

Даммммм!
Вие си мислите, че аз съм нормален, т.е. като вас.
Е туй не е съвсем така.
Ще ви дам пример.
Аз миналата година загубих баща си, но не виждам кво общо има туй с вас и моите форумни изяви.
Дано е жив и здрав бащата на Краси, но аз съм различен.
А форумното ръководство ако ще подържа Ботан, ще затвори домати2016. Ма Ботан го няма. Затуй ми е смешна новата тема на Краси. А е интересно с едно търсене да видиш кви са отзивите за сортовете през годините.
Ма то вие ги разбирате тез неща.....
:mrgreen:
А и форумът е частен! И безплатен!
Кой не му харесва да го (като вятъра в горичката).
Е аз съм така.
:mrgreen:
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от дьо Ла Фер »

Здравейте, нямам опит в отглеждането на домати, но изчетох каквото можах по въпроса и се чудех дали можете да ми помогнете със съвет. Искам да отгледам разсад, който без пикиране, да засадя директно в градината около началото на Май или когато позволяват температурите. Въпроса е, че поради ред причини мога да го отгледам само в табли за разсад 5 на 5 сантиметра гнездото с 55мл. обем. При такъв малък обем, до кога ще е удачно да се отглежда разсада в таблите, преди да се разсади в градината за постоянно, без да му стане тясно? Идеята ми е да го засадя в началото на Април, така че след около 30 дни да мога да го разсадя. Да обаче дали за 30 дни корените няма да са прекалено развити за толкова малко обем почва и дали 30 дневен разсад е достатъчно отраснал за да бъде засаждан директно в градината? :hmmmmmm: :?:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от ния »

Няма проблем в тоз обем,става топло и домата расте с кеф,не като сега в таз студ и къс ден.А най-хубав домат съм имала от директна сеитба,но зрее есента-късо ни е лятото.Успех!
пп-Има тема 2017-та домат.
Последно промяна от ния на Яну 12, '17, 21:15, променено общо 1 път.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Dewina »

2017 е!
На приказка за доматите се събираме в темата 2017 тук:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=57&t=6890" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от дьо Ла Фер »

ния написа:Няма проблем в тоз обем,става топло и домата расте с кеф,не като сега в таз студ и къс ден.А най-хубав домат съм имала от директна сеитба,но зрее есента-късо ни е лятото.Успех!
пп-Има тема 2017-та домат.
Благодаря! :stiskam: :ieeee:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7198
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 583 пъти
Получил благодарност: 1073 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от ljuboznatelna »

Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от mimilisa »

Миша написа:Абе, жена, няма ли да се кротнеш вече, казах ти, събрала си всичките болести в твоята градина, имаш си и картофена мана(не ми снимай само нея), и вируси, че и бактериални петна, щото понятие бактериална гангрена няма :mrgreen: .Виж си на снимката типичното прошарване на плода на домата , не на този с картофената мана, на другия овирусения .И повече няма да ти отговарям, освен в случаите, в които много прекалиш с глупостите .Обаче как имаш смелостта да ръсиш съвети, когато твоята градина е тотална разруха :hmmm: :eeeh:
Мишке надявам се видя добре, че градината ми по случайност беше тотално разрушена през 2016-та.
Тази година заклинанието все още не може да я стигне /градушката и урагана ма, дан си помислиш друго :D /, но то не се е минало. :hihihi:
Каквото повикало такова се показало. :hihihi: Аз от тебе помощ в този форум не видях, че и на мен не позволи да споделя своя.
Всичко хубаво.
:ufff:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Миша »

Как ли си живяла преди да ме срещнеш , любов моя :eeeh: :sbrokenheart:



Сред пламъци и адски дим

ний двама с тебе ще горим,

красиви в мрачна грозота

и грозни в сяйна красота -

сред задух нетърпим,

в копнение за мир небесен,

ний двама тук ще изгорим,

ний двама с тебе, моя песен!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”