Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Финалът! :ieeee:

Останаха два малки квадрата за подправки, няма да има лабиринт :lol: , сама се уморих от щури идеи, и без това стана много завързано, не знам как ще правм капково при тоя терен и а нагоре, а надолу.
Не ми стигна торфът, ще трябва да докупя, и готовият компост свърши, иначе финалният слой е торф+перлит, добре се държи засега. Топлички са лехите, лукчо излезна за 4 дни, тук-там и по някой морков, дано не вали много силно, че е много пухкаво отгоре и да не набие семената много надолу. :hmmm:
Вече ще мога да си оплевя и цветната градинка, че това ми отне цялото време и сили.

Изображение
Deleted User 5091

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Роуз, това е висша класа в дизайна на зеленчуковата градина, много стилно, удобно и красиво!
С такава грижа няма как да не стават вкусни зеленчуците :tzeluvka:
Lois

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Lois »

еееееейййй, супер е станало, да ти е честита и голяма реколта да имате! :D
Deleted User 4608

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Deleted User 4608 »

Роуз, много красиво се получава, честито! Като пораснат зеленчуците ще е още по-, по-, най-. :) Да попитам за лехата с тунелчето - това отгоре поликарбонат ли е? Кучо на една от снимките най- ме кефи. Много сладурско. Направете му едно такова местенце и го извикайте. Моите кучета, които гледахме в апартамента всичко разбираха. Като ги довеждах на село, показвах им тяхното легло и нямах никакви проблеми. Толкова умни животинки бяха, но това всеки с домашни любимци го знае. Е, сега имам две големи кучета на село и момчето е супер емоционално и не слуша какво му се казва, но явно съм изпуснала първите години от възпитанието и сега се пробва докъде може да ни се качи на главите със своеволията. Сори за спама.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от apis »

РОУЗ,това е нагледен урок как се правят повдигнати лехи !
Мислех,че това са само дизайнерски идеи,които трудно се реализират на практика.
Много хубаво са направени !
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Благодаря, момичета!
Сега остава и зеленчуци да отгледам по-рано в тях, удоволствие е да ровичкам в тази мека почва, а не да копая с кирка глината. :mrgreen:
Изпълнението е изцяло дело на ММ, синът даваше по едно рамо, от мен - дизайна ;) и пълнежа на лехите.
Тежката работа при нас беше подготовката на терена, а и решение как да продължим взимахме в крачка, при равен терен и повече място не мисля, че ще отнеме кой знае колко време, а и аз бягах от правоъгълните форми.
Но пък денивелацията се оказа плюс, в по-ниската част ще садя по-високите зеленчуци, посоката на снимката е от север /долу/ към юг.
Успоредно поръчах за баща ми дълга 8 м. леха и широка 0.80 см за ягоди. Мястото е почти равно, Ще я покажа и нея, когато пристигне.
alys, не е поликарбонат, извито стъкло е, един съсед си разчистваше бараката и ми го подари.
GIOIA(Джоя)

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Роуз,браво на ТМ и на теб за идеята,де!
Това е перфектната зеленчукова градина!Красива и удобна!
Браво,браво,много ми харесва! :sclap: :sclap: :sclap:
(и аз ииискам такава)
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mariyanag »

Страхотно се е получило, Роуз, а дървенията обработвахте ли с нещо?
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Не, Мариянка, отказах се.
Колкото изкара. Живот и здраве, след като веднъж е направено, ще го направим пак или ще поръчаме. А и сега е ясно кое къде и какво ще е, самата изработка на лехите не е нищо кой знае колко сложно, става бързо, особено ако го прави ММ, а не аз. :mrgreen:
Оразмеряване, зарязване на талпите със зеге, дупки в ъглите с бормашината, набива се арматурно желязо и готово. Първата леха е най-трудна, после не отнема повече от час-два на леха с кафепаузите, могат да се подготвят през лятото, или през зимата, надписват се и после се монтират. При нас гърчът беше теренът.
Ще видя колко бързо ще изгният, доколко ще са ми удобни като разпределение и следващите може да са с долен ред от тухли, ако приемем, че за постоянно ще е така.
Насърчавам ви ако искате повдигнати лехи да пробвате поне с една тази година. :daaa:

В селото, откъдето си купих торф, имат повдигнати лехи - два пъти по-високи от моите, направени от палети. Варианти има.
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Чудно е, Роуз :daaa: Много разчупено и нищо общо с асоциациите, от които първоначално бягаше :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”