Агрокалендар

Модератор: Миша

Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Агрокалендар

Мнение от Вискяр »

илюзия написа: Грахът, дори и поникнал, спокойно издържал до -4 градуса.
Издържа, но се осланява и пати.
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

От мене да мине, по желание на ММ, вчера засях и няколко семенца за корнишонки. Той иска направо в оранжерията да сея, но не мисля, че е добра идея. Нека се постопли още.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Агрокалендар

Мнение от reni7377 »

Алис,кажи на ТМ ,че няма как да поникнат краставици в не отопляема оранжерия през февруари,а дори и през март!А още повече при вашия климат.В кофичките е добра идея и дано да даде време да ги садим по рано.Вчера гледах прогнозата за март и никак не се зарадвах.Дано да не познаят! :stiskam:
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

reni7377 написа:Алис,кажи на ТМ ,че няма как да поникнат краставици в не отопляема оранжерия
Мхм, казах му :).
Остана ми да засадя още една слива. Бях се наканила да садя чесън и арпаджик, но ще дебна по-подходящо време.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Агрокалендар

Мнение от reni7377 »

Някой тук писа,че като се сади чесън през март ставал с по една голяма скилидка.Мисля да пробвам,но само да не забравя срока.Напомняйте като ще садите чесъна да се подсетя.
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Агрокалендар

Мнение от ili.ko »

Aз моят вече го насадих заедно с лука за пера.
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят пролетен чесън миналата година стана едноскилидков (не помня кога съм садила, но сигурно е било март, април) и така не остана за засаждане от този сорт (бяха дори два вида). Мисля да насадя от останалия есенен чесън сега, т.е. като позволи времето. Има ли едър пролетен чесън? Преди съм пробвала с разни дребни скилидки и е голяма мъка ползването. Е, за зелен сигурно става който и да е. При нас днес цял ден вали.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Агрокалендар

Мнение от calico »

аз писах за едноглавия чесън, една баба от селото ми каза че като се сее март така става, някъде към 10-20 март, ще опитвам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Агрокалендар

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз онзи ден сях салатки,рукула,магданоз и копър.Понеже беше сухо даже полях,а от вчера застудя и заваля :ufff:
Дали ще изгният семената?И дали ще поникне нещо?
Вие кога ги сеете?
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от mimilisa »

GIOIA(Джоя) написа:Аз онзи ден сях салатки,рукула,магданоз и копър.Понеже беше сухо даже полях,а от вчера застудя и заваля :ufff:
Дали ще изгният семената?И дали ще поникне нещо?
Вие кога ги сеете?
Ооо перфектно ще ти се получат нещата сега от тази влага. Това са все растения на късия ден и ниските температури. Само копърът ще изкара когато се затопли достатъчно времето за неговите изисквания. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”