Агрокалендар

Модератор: Миша

nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Агрокалендар

Мнение от nora »

Тук ,около нас боровете умират от бръмбър корояд и аз пръскам с всичко,което ми мине през ума. Казват, че единственият вариант за намаляване на популацията е да се хване размножителният им период. Ако знаете нещо,моля ви посъветвайте ме.
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

Корнишонките поникнаха за 5 дни. :) Някой беше писал, че им трябва един месец и могат да се садят, докато на доматения разсад му трябват два месеца. И тагетесът поникна, голям кеф!
Последно промяна от Deleted User 4608 на Фев 23, '16, 09:53, променено общо 1 път.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от ljuboznatelna »

GIOIA(Джоя) написа:Люб,а какво е балучки?
И руколата на сянка ли ти е?
По-едър арпаджик.
Руколата ми е на слънце, но и на полусянка съм гледала. Моята е от едролистната.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Агрокалендар

Мнение от reni7377 »

Алис,какъв сорт корнишони сложи?
GIOIA(Джоя)

Re: Агрокалендар

Мнение от GIOIA(Джоя) »

ljuboznatelna написа:
GIOIA(Джоя) написа:Люб,а какво е балучки?
И руколата на сянка ли ти е?
По-едър арпаджик.
Руколата ми е на слънце, но и на полусянка съм гледала. Моята е от едролистната.
Благодаря,Люб!
И моята е на слънце,но четох,че обича по сенчесто и се притесних дали ще стане(ако поникне де :lol: )
И арпаджик набодох две шепи,сигурно дребен,такъв ,какъвто продават в близкият супер :lol:
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

Рени, пробните корнишони са Отело, Партнер и Левина по 4 семки. Купих още Силвър и Алтай. Краставици - Тести Грийн, Суйо, Деликатесни и Southern Delidht. Може да дам шанс и на Гергана, евентуално Лонг Англес, но още не им е дошло времето.
Днес насадих арпаджик и допълних лехата с чесън. Пресадихме си един орех на постоянно място, че беше заедно с една круша. За 2-3 години е пуснал яки коренчета.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Агрокалендар

Мнение от reni7377 »

и аз съм заложила на Партнер и Отело.Тести грийн,Дефенс ф1 и твоят подарък са дългоплодните.Май съжалявам,че не сложих поне малко по ранен пипер!
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Агрокалендар

Мнение от cvetnica »

Много ни е кално на двора и днес пак валя. :eeeh: Не сме насадили нито арпаджика, нито сяли репичките. :ufff:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от илюзия »

Намерих това, докато търсех нещо друго. Ясно е, че сроковете ще варират според климата в различните региони, но върши работа за общ ориентир. Допълвайте пропуски и коригирайте грешки, ако има такива.


Срокове за сеитба на открито при зеленчуковите култури

Февруари
10—20: моркови, магданоз, репички и грах; засаждане на лук, летен чесън и зимен лук (батун).
20—28: моркови, магданоз, репички, грах и спанак; засаж­дане на летен чесън, зимен лук (батун) и хрян.

Март
1—10: моркови, магданоз, репички, грах, салата, спанак и копър; засаждане на арпаджик, летен чесън и лук рязанец.
10—20: моркови, магданоз, репички, салата, спанак, кисе­лец, копър и грах; засаждане на лук и ранни картофи.
20—31: летни репички, спанак, киселец, копър; засаждане на ранни картофи.

Април
1—10: летни репички, тиквички, спанак, киселец и копър; засаждане на ранни картофи.
10—20: летни репички, тиквички, тикви, пъпеши, дини, до­мати, спанак, захарна царевица, киселец и копър.
20—30: главесто зеле, къдраво зеле, алабаш, брюкселско зе­ле, салатно цвекло, краставици, тикви, дини, пъпеши, фасул, захарна царевица и копър,

Май
1—10: краставици, фасул, захарна царевица и копър.
10—20: краставици, пипер, фасул, захарна царевица и копър.
20—31: главесто зеле, къдраво зеле, алабаш, краставици, цикория, захарна царевица, копър и зелен фасул.

Юни
1 —10: главесто зеле, къдраво зеле, алабаш, краставици, ци­кория, захарна царевица, копър и зелен фасул.
10—20: краставици, захарна царевица, копър и зелен фасул.
20—30: алабаш, салатно цвекло, краставици, зелен фасул, салата и копър; засаждане на късни картофи.

Юли
1—10: алабаш, салатно цвекло, краставици, салата, зелен фасул и копър; засаждане на късни картофи.
10—20: салатно цвекло, краставици, зелен фасул, спанак и копър.
20—31: ряпа, спанак и копър; засаждане на картофи.

Август
1—10: ряпа, спанак и копър; засаждане на картофи.
10—20: спанак и киселец.
20—31: зимна салата, спанак и киселец; засаждане на зимен лук (батун).

Септември
1—10: зимна салата, спанак и киселец; засаждане на зимен лук (батун).
10—20: спанак и киселец.
20—30: спанак.

Октомври
1 —10: спанак.

Ноември
1—10: моркови, магданоз и грах; засаждане на лук арпаджик (попска фракция), зимен чесън и хрян (коренища).
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”