Безколови домати

Модератор: Миша

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Безколови домати

Мнение от Миша »

kim написа:Смелените домати ги загряваш леко в някакъв съд. След това загретият сок го изсипваш през чист тензух
и през него минава само воднистата част. Ти си преценяш колко да ги изцеждаш, може и да ги оставиш по-течни, но цялата работа трае не повече от 1-2 мин., след загряването.
Пробвала съм така,но вкусът определено е по-различен ,не ми харесва

ниските домати задължително се гледат на конструкция,ако искате да имате здрави домати ,консервните се садят през 30-50 см в ред в зависимост от сорта ,70-80 см ред от ред,салатните нискостъблени се садят по 1 корен на кв м ,превръзват се поне 3 пъти,като сезала трябва да минава точно под плодовете,за да удържи тежестта им като нараснат,а и за да не притискат листата,така че те да могат да засенчват плода .Показвала съм и друг път начина на вдигане на нисък домат


тук са на втори сезал,в добра година връзваме и пети ,някои хибриди стават високи до кръста ,особено ако се премахнат долните колтуци,така завърза е по-нависо и не лежи на земята ,няма петна от допира със земята,няма нагризано от червеи и охлюви ,като цяло растението ражда повече,макар и малко по-късно
Изображение

ето как сезала трябва да придържа плода
Изображение

тува е българския сорт Бонония,салатен ,става и за консерви ,напуква
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Безколови домати

Мнение от Миша »

kalchev написа:Мерси много, разгледах ги, мисля да наблегна на Рио Гранде и Рила, но ще сложа и от една леха "Николина" - наистина изглеждат като салатен домат, а щом са подходящи и на вкус. Всичко най-добро желая:)
Николина е салатен домат,но е малко люспест,като всички хибриди в последно време :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”